Breednet Results

ELLERSLIE - Saturday, October 27

Race 1 - Winger Maserati (Bm72) (2100m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(3) Time: 2:13.34
Prizemoney: $25,000
1
25/1
T: I C Marks
R: D J Danis (55.5)
25/1
6g No Excuse Needed (GB) x Scally Wag (Danasinga (AUS))
Winning siblings: Not My Fault, Savannah Dancer,
2
0.5
Diesel (1)
20/1
T: S and E Clotworthy
R: A J Sims (59.5)
20/1
3
3.0
15/2
T: Jacob McKay
R: O P Bosson (58.5)
15/2
5g Tavistock x Tarzie (City On A Hill (USA))
4
3.1
12/1
T: P and D Williams
R: T Yanagida (55.5)
12/1
5g Shocking (AUS) x Cabal (Carnegie (IRE))
4
3.1
50/1
T: N P Bishara
R: R L Smyth (54.5)
50/1
7m Towkay (AUS) x Opulence (Danroad (AUS))
6
4.0
11/4
T: Jason Price
R: S M McKay (56.5)
11/4
4g Guillotine x Mia Bambino (Danasinga (AUS))
7
4.1
Felaar (4)
2/1F
T: S B Marsh
R: D S Johnson (59)
2/1F
5g Ekraar (USA) x Felt That (Faltaat (USA))
8
8.5
Rocanic (11)
40/1
T: C B Stevenson
R: A F Jones (54)
40/1
6m Roc De Cambes x Zeeanic (Anziyan (USA))
9
10.2
9/1
T: J C Collett
R: L G Innes (60)
9/1
6g El Hermano x Dream Belle (Kingdom Bay )
10
12.3
5/1
T: C Gibbs and M Bradley
R: S C Spratt (61)
5/1
4g Any Suggestion (AUS) x Replicate (Towkay (AUS))
11
17.4
66/1
T: I L George
R: R E Scott (53.5)
66/1
7g Tavistock x Arlanda (Straight Strike (USA))
Race 2 - Partners Life 2yo (880m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:50.53 (33.51)
Prizemoney: $22,500
1
7/4
T: L R Noble
R: L G Innes (55)
7/4
2f Snitzel (AUS) x Zonza (Zabeel )
Winning siblings: Vernazza,
2
1.3
9/2
T: R A Yuill
R: S C Spratt (55)
9/2
2f Swiss Ace (AUS) x Pantomime (Pins (AUS))
3
2.8
O'Charm (10)
20/1
T: S J McKee
R: M T Coleman (55)
20/1
4
4.3
5/1F
T: J W Richards
R: D S Johnson (55)
5/1F
5
4.5
25/1
T: S F Ritchie
R: T D Thornton (55)
25/1
2f Super Easy x Hampton's Gold (Gold Mine (USA))
6
4.7
13/2
T: Ms L M Laing
R: R M Norvall (55)
13/2
2f Dalghar (FR) x My Happiness (Kaapstad )
7
7.8
20/1
T: Team Rogerson
R: R T Elliot (54)
20/1
2f Roc De Cambes x Speak Up (Duelled (AUS))
8
9.0
10/1
T: Ms S Hale
R: V A Colgan (57)
10/1
2c Iffraaj (GB) x Kayleen (Towkay (AUS))
9
9.9
15/2
T: Ms J K Mahoney
R: R L Smyth (55)
15/2
2f Burgundy x Whiritoa Bay (Pins (AUS))
10
11.5
50/1
T: C M Chipperfield
R: A J Calder (55)
50/1
2f Sweet Orange (USA) x Almeida (Don Eduardo )
Race 3 - Irt (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:24.78 (34.54)
Prizemoney: $22,500
1
7/1F
T: S J McKee
R: S C Spratt (58.5)
7/1F
4h Makfi (GB) x Smitten Kitten (Volksraad (GB))
Winning siblings: Pippi Rea, Twice Smitten,
2
0.5
Marissa (14)
25/1
T: S Ralph
R: A J Calder (55.5)
25/1
5m Fully Fledged x Wooden Masque (Woodborough (USA))
3
1.3
13/2
T: A W Pike
R: V A Colgan (57)
13/2
4m Ocean Park x Escada (Centaine (AUS))
4
2.6
11/4
T: Ms K Zimmerman
R: O P Bosson (57)
11/4
5m Alamosa x Bilancia (Montjeu (IRE))
5
3.1
8/1
T: Ms K Fawcett
R: R T Elliot (58.5)
8/1
5g Bullbars (AUS) x Lavender Hill (Sovereign Edition (IRE))
6
4.4
40/1
T: J and B Vance
R: D J Danis (53.5)
40/1
7g Remind (USA) x Fancyaligndown (Align (AUS))
7
4.6
7/2F
T: C W Cole
R: M T Coleman (56.5)
7/2F
3g Burgundy x The Nightingale (Stravinsky (USA))
8
4.7
13/4
T: L R Noble
R: L G Innes (58)
13/4
4m Savabeel (AUS) x Ametsis (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
9
8.4
25/1
T: B W Hawtin
R: T Yanagida (56.5)
25/1
10
12.0
60/1
T: J A Price
R: S M McKay (58)
60/1
Race 4 - Mondiale (Bm72) (1400m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(3) Time: 1:23.59
Prizemoney: $25,000
1
4/1F
T: L R Noble
R: L G Innes (58)
4/1F
5m Savabeel (AUS) x More To Love (Danasinga (AUS))
Winning siblings: Loved One, Together,
2
0.8
10/1
T: G M Begg
R: T N Harris (62)
10/1
6g Shamardal (USA) x Gradara (GB) (Montjeu (IRE))
3
1.2
30/1
T: S and E Clotworthy
R: D J Danis (56)
30/1
6g Fast 'n' Famous (AUS) x El Ardiente (Desert Sun (GB))
4
1.4
7/1
T: S B Marsh
R: D S Johnson (58)
7/1
7g Shinko King (IRE) x Cross Quarry (Cape Cross (IRE))
5
1.6
5/1
T: L O'Sullivan and A Scott
R: O P Bosson (58)
5/1
5g Smart Missile (AUS) x Ballet Society (Stravinsky (USA))
6
3.6
7/1
T: C Gibbs and M Bradley
R: M T Coleman (58.5)
7/1
6g Teofilo (IRE) x Bright Beauty (O'Reilly )
7
5.0
5/2
T: S F Ritchie
R: E A McCall (56.5)
5/2
4g Swiss Ace (AUS) x Deutsche (AUS) (Quest For Fame (GB))
8
5.9
15/1
T: Ms J K Mahoney
R: A J Calder (56)
15/1
6m Swiss Ace (AUS) x Hot Rocks (AUS) (Conatus (AUS))
9
9.2
30/1
T: L O'Sullivan and A Scott
R: T Yanagida (52.5)
30/1
5m Pour Moi (IRE) x Tin Goose (Pentire (GB))
10
15.3
50/1
T: Team Rogerson
R: R T Elliot (57.5)
50/1
7g Swiss Ace (AUS) x Eclaircissement (AUS) (Hussonet (USA))
11
16.1
20/1
T: C Gibbs and M Bradley
R: V A Colgan (57.5)
20/1
4m Show A Heart (AUS) x Furze (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Race 5 - Logistics Group (Bm82) (1600m)
Class: Benchmark 82 Track: Good(3) Time: 1:37.84 (34.74)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: J C Collett
R: T Yanagida (56.5)
25/1
7g Patapan (USA) x Angel's Honour (Straight Strike (USA))
Winning siblings: Silver Sasanof,
2
0.2
30/1
T: S and E Clotworthy
R: E A McCall (51)
30/1
6m Alamosa x Miranda Miss (Reset (AUS))
3
0.4
11/4
T: R James and R Wellwood
R: L G Innes (55.5)
11/4
4g High Chaparral (IRE) x J'adane (Danehill (USA))
4
0.7
12/1
T: P and D Williams
R: V A Colgan (57.5)
12/1
4g Jimmy Choux x In The Midnight (AUS) (Quest For Fame (GB))
5
1.2
50/1
T: Ms M Falconer
R: S M McKay (54)
50/1
6m Shocking (AUS) x Dawn Till Dusk (Manntari (IRE))
6
2.2
9/10
T: N W Tiley
R: M T Coleman (59)
9/10
7
3.2
30/1
T: B Wallace and A Peard
R: A J Calder (56)
30/1
8g Lucky Unicorn (AUS) x Tristine (Van Nistelrooy (USA))
8
21.3
25/1
T: C Gibbs and M Bradley
R: S C Spratt (54)
25/1
5m Roc De Cambes x Taupaki Flight (British Banker (CAN))
100
0.0
5/1F
T: L O'Sullivan and A Scott
R: O P Bosson (59)
5/1F
8g Lando (GER) x Auengunst (GER) (Waky Nao (GB))
Race 6 - Soliloquy Stakes (1400m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:25.36 (35.89)
Prizemoney: $70,000
1
6/4
T: P and D Williams
R: M T Coleman (56.5)
6/4
3f I Am Invincible (AUS) x Different To (High Chaparral (IRE))
Winning siblings: Amelia's Contraire,
2
0.8
14/1
T: G Richardson and G Parker
R: A J Calder (56.5)
14/1
3
1.1
12/1
T: S and E Clotworthy
R: S M McKay (56.5)
12/1
3f Battle Paint (USA) x Yankee Wharf (AUS) (Al Maher (AUS))
4
2.1
16/1
T: M Baker and A Forsman
R: L G Innes (56.5)
16/1
3f Snitzel (AUS) x Vaayala (Volksraad (GB))
5
2.3
5/1F
T: S A Sharrock
R: V A Colgan (56.5)
5/1F
3f Shamexpress x London Dream (Handsome Ransom (AUS))
6
2.8
Elate (7)
30/1
T: R James and R Wellwood
R: R T Elliot (56.5)
30/1
3f Savabeel (AUS) x High Joy (High Chaparral (IRE))
7
2.9
50/1
T: Team Rogerson
R: D A Mansour (56.5)
50/1
3f Power (GB) x Superefficient (AUS) (Street Sense (USA))
8
3.2
50/1
T: E P Green
R: B R Jones (56.5)
50/1
9
4.5
66/1
T: G Richardson and G Parker
R: T D Thornton (56.5)
66/1
3f Showcasing (GB) x Fly Silca Fly (IRE) (Hawk Wing (USA))
10
5.9
30/1
T: S F Ritchie
R: S C Spratt (56.5)
30/1
3f Magic Albert (AUS) x Grand Bird (AUS) (Catbird (AUS))
11
8.0
40/1
T: N P Bishara
R: R L Smyth (56.5)
40/1
3f Jimmy Choux x Sprites Delight (AUS) (Kenny's Best Pal (AUS))
12
13.5
5/2F
T: J W Richards
R: D J Danis (56.5)
5/2F
3f I Am Invincible (AUS) x Flying Single (AUS) (Flying Spur (AUS))
Race 7 - South Auckland Racing Club Cup (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:23.68 (34.95)
Prizemoney: $35,000
1
Yearn (11)
11/2
T: Ms K Fursdon
R: S M McKay (54)
11/2
5m Savabeel (AUS) x Princess Uno (AUS) (Danehill (USA))
Winning siblings: Her Destiny, Parvati,
2
0.2
8/1
T: C R McCarroll
R: T Yanagida (52.5)
8/1
3
1.0
11/1
T: T W Cole
R: C Dell (56.5)
11/1
7g Road To Rock (AUS) x Dancing Daze (Dance Floor (USA))
4
1.3
20/1
T: P and D Williams
R: A J Calder (54)
20/1
6m Alamosa x Castellina (Zabeel )
5
1.5
8/1
T: W P Hillis
R: D J Danis (56)
8/1
6
2.3
30/1
T: T and M Carter
R: R T Elliot (53)
30/1
6g Battle Paint (USA) x Lady Of Oakview (Diamond Express )
7
3.3
Ronchi (3)
5/1F
T: B Wallace and A Peard
R: V A Colgan (58)
5/1F
6g Stravinsky (USA) x Rose Of Tralee (AUS) (Sadler's Wells (USA))
8
3.8
15/4
T: G Richardson and G Parker
R: T D Thornton (55.5)
15/4
5g O'Reilly x Tiptoes (Pins (AUS))
9
5.3
30/1
T: M, M L and M F Rogers
R: S C Spratt (54)
30/1
7m Falkirk x Satonda (Centaine (AUS))
10
12.4
8/1
T: S B Marsh
R: M T Coleman (56)
8/1
5g Zacinto (GB) x Bequests (Stravinsky (USA))
100
0.0
13/2
T: S F Ritchie
R: L G Innes (57.5)
13/2
6g Bachelor Duke (USA) x Queen Cha Cha (High Chaparral (IRE))
Race 8 - Coverstaff (Bm65) (2400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 2:32.22 (36.39)
Prizemoney: $22,500
1
4/1F
T: L R Noble
R: L G Innes (59.5)
4/1F
5g Savabeel (AUS) x J'adane (Danehill (USA))
2
0.3
5/2
T: A W Pike
R: M T Coleman (59)
5/2
5g Bullbars (AUS) x Sunday Whisper (AUS) (Sunday Silence (USA))
3
4.8
12/1
T: C W Cole
R: A J Calder (57)
12/1
4m Makfi (GB) x Risible (Pentire (GB))
4
5.1
20/1
T: S and E Clotworthy
R: S M McKay (60)
20/1
6g Raise The Flag (GB) x River Bear (Chief Bearhart (CAN))
5
7.4
40/1
T: Ms R Cave
R: D J Hain (55.5)
40/1
8m St Reims x Fondant (AUS) (Show A Heart (AUS))
6
7.9
16/1
T: G I Alton
R: S C Spratt (58)
16/1
5g Civics (AUS) x Rush'n Red (Soviet Star (USA))
7
8.3
11/1
T: M Baker and A Forsman
R: T Yanagida (53)
11/1
8
8.5
20/1
T: S and E Clotworthy
R: D A Mansour (59.5)
20/1
6g Shocking (AUS) x Wheresmum (D'Cash (AUS))
9
8.6
40/1
T: I C Marks
R: D J Danis (54.5)
40/1
9g Perfectly Ready (AUS) x Hurricane Lil (Straight Strike (USA))
10
19.3
4/1F
T: Team Rogerson
R: R T Elliot (59)
4/1F
6g High Chaparral (IRE) x Makybe Diva (GB) (Desert King (IRE))
11
21.6
25/1
T: Ms K Fursdon
R: V A Colgan (58)
25/1
7g Keeper (AUS) x Saint Iris (Grosvenor )
12
24.6
30/1
T: Ms A Browne
R: A F Jones (56)
30/1
7g Darci Brahma x Unbridled Gal (USA) (Unbridled's Song (USA))
13
25.7
15/1
T: D A Walker
R: R L Smyth (57.5)
15/1
4g Alamosa x Priorite (Zabeel )
14
26.4
Rodmar (16)
50/1
T: A D Fuller
R: T D Thornton (55.5)
50/1
6g Shocking (AUS) x Speechless (AUS) (Redoute's Choice (AUS))