Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Thursday, March 23

Race 1 - Cabbage Tree Hotel Hcp (C2) (2100m)
Class: Class 2 Track: Soft(7) Time: 2:13.98 (36.23)
Prizemoney: $30,000
1
11/2
T: A and E Cummings
R: J Bowman (56.5)
11/2
2
1.8
7/2
T: S I Singleton
R: C Reith (56.5)
7/2
3f Haradasun x Olympiad (Flying Spur )
3
2.3
4/1
T: Bjorn Baker
R: G Schofield (59)
4/1
4g Sebring x Acqua De Parma (Encosta De Lago )
4
4.2
30/1
T: J A Steinmetz
R: P King (54.5)
30/1
5g Reset x On The Loose (Strategic )
5
4.5
4/1
T: R E Laing
R: J Innes Jnr (57.5)
4/1
4g Snitzel x Venus (USA) (Atticus (USA))
6
7.3
3/1F
T: John Thompson
R: B Shinn (59.5)
3/1F
4g High Chaparral (IRE) x Jamrah (Secret Savings (USA))
7
8.7
Trying (7)
15/2
T: N F Gardner
R: J R Collett (55)
15/2
Race 2 - Albion Park Cellars (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(7) Time: 1:11.92 (35.23)
Prizemoney: $30,000
1
Thorin (2)
7/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (59)
7/4F
3c Sepoy x Alberton Park (NZ) (Thorn Park )
Winning siblings: Acoustix, Be Brilliant, Flying Lover,
2
0.2
9/4
T: Bryce Heys
R: J Bowman (58.5)
9/4
3c Savabeel x Stella Livia (GB) (Titus Livius (FR))
3
0.3
11/4
T: Paul Murray
R: Jean Van Overmeire (54.5)
11/4
3f Snippetson x Misplaced (Fastnet Rock )
4
0.5
11/1
T: A and E Cummings
R: J R Collett (54)
11/1
3f Snitzel x Cherokee Echo (USA) (Cherokee Run (USA))
5
3.7
15/2
T: P and P Snowden
R: B Shinn (57.5)
15/2
3f Sepoy x Donnica (Flying Spur )
Race 3 - Cibo Cafe Pizzeria Hcp (1200m)
Class: Open Track: Soft(7) Time: 1:12.12 (35.51)
Prizemoney: $30,000
1
4/6F
T: G Waterhouse and A Bott
R: B Shinn (59)
4/6F
2f Sebring x Caiguna (Dubai Destination (USA))
Winning siblings: Meehni, One World, Seguna, Wimlah,
2
3.5
5/1
T: Mark Newnham
R: Rachel King (55.5)
5/1
2f Star Witness x Stimulass (Dash For Cash )
3
5.3
4/1
T: A and E Cummings
R: J Bowman (56.5)
4/1
2c Uncle Mo (USA) x Anova Lass (Oratorio (IRE))
4
6.1
50/1
T: G A Ryan
R: Tim Clark (54.5)
50/1
2f Bullet Train (GB) x Military Queen (General Nediym )
5
7.1
11/1
T: James Cummings
R: G Schofield (54)
11/1
2f Sebring x Catch A Thief (NZ) (One Cool Cat (USA))
6
10.3
66/1
T: K J Parker
R: J Ford (54)
66/1
2f Delago Deluxe x Ze Choice (Redoute's Choice )
Race 4 - Collegians (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(8) Time: 1:12.12 (36.95)
Prizemoney: $30,000
1
7/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Nick Heywood (57.5)
7/4F
Winning siblings: Highlad, Industrial, Social Smile,
2
0.8
5/2
T: Ms G Markwell
R: Ms C R Van Der Werf (54)
5/2
6g Dubai's Choice x Seesaw (Sea Swell )
3
4.6
13/2
T: Ms G Markwell
R: J Innes Jnr (53.5)
13/2
6g Strategic x Choose To Dream (Redoute's Choice )
4
5.3
11/2
T: K J Berry
R: A Adkins (56)
11/2
4g Shellscrape x Dan Baroness (Statue Of Liberty (USA))
5
8.5
Boaz (3)
9/2
T: Mark Newnham
R: B McDougall (55)
9/2
4g Redoute's Choice x Aussie Christmas (USA) (Johannesburg (USA))
6
9.6
Skyway (4)
16/1
T: G G Hall
R: Rachel King (55)
16/1
7g Choisir x Forcibly (Marauding (NZ))
Race 5 - Pure Blonde Premium Mid Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:19.17 (37.42)
Prizemoney: $30,000
1
11/4
T: C E Conners
R: J R Collett (59)
11/4
4g O'Reilly (NZ) x Nursery Rhyme (USA) (Tale Of The Cat (USA))
Winning siblings: Prahaar,
2
2.5
12/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (59)
12/1
4g Magic Albert x Moondreamer (IRE) (Danehill (USA))
3
2.8
6/1
T: C J Waller
R: G Schofield (56.5)
6/1
3f Lonhro x Adaline (Court Of Jewels (NZ))
4
3.6
5/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Victoire (56.5)
5/1
3f Redoute's Choice x Barinka (NZ) (Shinko King (IRE))
5
6.2
30/1
T: K J Parker
R: J Penza (58.5)
30/1
3g Arlington x Anamanor (Anabaa (USA))
6
7.3
16/1
T: Paul Murray
R: G Buckley (58.5)
16/1
3g Onemorenomore x A Country Girl (Singspiel (IRE))
7
7.9
5/2F
T: A and E Cummings
R: B Shinn (57)
5/2F
4m High Chaparral (IRE) x Pure Grace (Woodman (USA))
8
8.0
4/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (58.5)
4/1
3g Snitzel x Geisha (Fusaichi Pegasus (USA))
9
10.0
14/1
T: C J Waller
R: J Bowman (56.5)
14/1
3f Jimmy Choux (NZ) x Downloaded (Catcher In The Rye (IRE))
10
38.6
40/1
T: B A Johnson
R: J Ford (56.5)
40/1
3f Poet's Voice (GB) x Aldarch (Archway (IRE))
Race 6 - Bede Murray C'ships Qual (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Heavy(9) Time: 1:25.10 (36.57)
Prizemoney: $150,000
1
Maryore (13)
8/1
T: P Courtney
R: Tim Clark (55.5)
8/1
5m Onemorenomore x Mary D'Or (FR) (Verglas (IRE))
Winning siblings: Eclair Attack,
2
0.8
7/1
T: K Dryden and S Collings
R: B Shinn (57.5)
7/1
4g Zizou x Murrama (Magic Albert )
3
1.8
20/1
T: K J Parker
R: J Ford (56)
20/1
3g Snippetson x Witches Hat (El Moxie (USA))
4
2.2
9/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (55.5)
9/1
4m Time Thief x Dawn To Dusk (USA) (Son Of Briartic (CAN))
5
2.5
7/2F
T: Ms G Markwell
R: J Parr (56)
7/2F
4g Choisir x Lovely Lonny (Lonhro )
6
2.6
4/1
T: K A Lees
R: G Schofield (55.5)
4/1
4m More Than Ready (USA) x Zingaling (Redoute's Choice )
7
2.9
10/1
T: J N Englebrecht
R: J R Collett (59)
10/1
5g Dreamscape x Mandra (Canny Lad )
8
3.6
60/1
T: Ms G Markwell
R: Ms K O'Hara (54)
60/1
5m Teofilo (IRE) x Epona Star (Red Ransom (USA))
9
3.8
20/1
T: Ms K Waugh
R: C W Brown (56)
20/1
4g Star Witness x Legal Thrills (Indian Danehill (IRE))
10
3.9
9/1
T: K A Lees
R: C Reith (54)
9/1
4m Snitzel x Queen Of Fashion (Last Tycoon (IRE))
11
4.7
20/1
T: Ms G Markwell
R: P King (54)
20/1
4m Alert (ARG) x Seesaw (Sea Swell )
12
4.8
8/1
T: S B Hill
R: A Layt (56)
8/1
4g High Chaparral (IRE) x Tahni Girl (Redoute's Choice )
13
5.3
11/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: A Hyeronimus (57.5)
11/1
4g Onemorenomore x Daloot (Danehill Dancer (IRE))
14
5.8
11/1
T: D Lane
R: G M Ryan (59)
11/1
5g Haradasun x Ionica (Commands )
Race 7 - The Marlow Hotel Group Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:39.17 (38.98)
Prizemoney: $30,000
1
13/8F
T: C J Waller
R: B Shinn (55.5)
13/8F
2
1.0
Usena (13)
9/1
T: J C Coyle
R: J Ford (54)
9/1
3f Sebring x Trina (Elvstroem )
3
1.5
15/4
T: C J Waller
R: J Bowman (59)
15/4
3c Sepoy x Raise (Arena )
4
9.3
20/1
T: W P Cave
R: Ms K O'Hara (56)
20/1
3g Grey Swallow (IRE) x Papier Mache (NZ) (Straight Strike (USA))
5
9.8
3/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (57)
3/1
6
10.0
9/1
T: James Cummings
R: J Penza (57)
9/1
3g Authorized (IRE) x Maybe Leica Dane (Nothin' Leica Dane )
7
14.8
20/1
T: C J Waller
R: C W Brown (54)
20/1
4m Fastnet Rock x Savannah Success (Success Express (USA))
8
18.6
20/1
T: C J Waller
R: J R Collett (55)
20/1
3f Street Cry (IRE) x Lady Capel (Last Tycoon (IRE))
9
19.0
30/1
T: G G Hall
R: J Grisedale (55)
30/1
10
22.2
100/1
T: K J Parker
R: A Layt (54)
100/1
3g Pendragon (NZ) x Margobelle (Barathea (IRE))
11
22.8
20/1
T: W P Cave
R: G Buckley (54)
20/1
3f Henrythenavigator (USA) x Daydream Express (Rock Of Gibraltar (IRE))
Race 8 - William Beach Brasserie (Bm78) (1600m)
Class: Benchmark 78 Track: Heavy(9) Time: 1:38.95 (36.76)
Prizemoney: $30,000
1
4/5F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (58.5)
4/5F
4h High Chaparral (IRE) x Nothin' Leica Cat (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
Winning siblings: Just Thinkin', Thinkin' Big,
2
4.3
7/1
T: A and E Cummings
R: J R Collett (54)
7/1
5g High Chaparral (IRE) x Miss O'Brien (Fastnet Rock )
3
5.1
8/1
T: K J Parker
R: J Bowman (57.5)
8/1
6g Dubawi (IRE) x Scottish Amour (Whiskey Road (USA))
4
5.7
6/1
T: A J Denham
R: J Parr (56.5)
6/1
5
7.6
9/1
T: J A O'Shea
R: C W Brown (55)
9/1
3g Bernardini (USA) x Exchanges (Domesday )
6
9.5
Courtly (11)
16/1
T: Stephen Schofield
R: J Penza (54)
16/1
7
13.6
20/1
T: James Cummings
R: G Schofield (57)
20/1
5g Pendragon (NZ) x It's All Money (Magic Of Money )
8
39.8
20/1
T: P and P Snowden
R: B Shinn (58)
20/1