Breednet Results

PORT MACQUARIE - Friday, February 1

Race 1 - Tab.Com.Au Mdn Plate (1006m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:00.77 (35.72)
Prizemoney: $22,000
1
5/2
T: Ms K Buchanan
R: G Buckley (58.5)
5/2
2
0.2
15/2
T: Adam Duggan
R: Jenny Duggan (54)
15/2
2f Smart Missile x Valhussle (Hussonet (USA))
3
0.4
2/1F
T: K J Lantry
R: Ashley Morgan (58.5)
2/1F
4
0.9
7/1
T: B J Ratcliff
R: Wendy Peel (55)
7/1
3f Dream Ahead (USA) x Chitraka (Tale Of The Cat (USA))
5
1.0
4/1
T: R N Godbolt
R: B Looker (56.5)
4/1
3f Choisir x Tallulah Bee (High Chaparral (IRE))
6
2.0
100/1
T: R N Godbolt
R: L P Rolls (54)
100/1
7
3.9
11/1
T: P A Smith
R: R Spokes (56.5)
11/1
8
5.9
16/1
T: Allan Kehoe
R: J Kehoe (57)
16/1
4m Dreamscape x Valley Angel (NZ) (Darci Brahma (NZ))
Race 2 - De Bortoli Wines (Bm66) (1006m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:00.24 (35.22)
Prizemoney: $22,000
1
1/1F
T: Ms M De Gonneville
R: J Kehoe (60.5)
1/1F
Winning siblings: Gothic Gold, Rangiora Gold, Rapid Flow,
2
0.1
13/4
T: Colt Prosser
R: Mollie Partridge (57.5)
13/4
5m Sidereus x Jeweller's Gem (Catbird )
3
0.3
12/1
T: H R Dew
R: A Chau (59)
12/1
8g Minardi (USA) x Majestic Kin (Kinjite (NZ))
4
0.9
11/2
T: Colt Prosser
R: Ms B Hodder (55.5)
11/2
6m May'haab x Janie Hikawai (NZ) (Honor Grades (USA))
5
1.5
11/2
T: Ms L Selby
R: Vad Bolozhinskyi (61)
11/2
6m Dreamscape x Casino Gal (Lucky Owners (NZ))
6
2.6
40/1
T: Ms J Lynch
R: P Graham (54)
40/1
6g Magic Albert x Savanna Pride (Lion Hunter )
7
3.2
20/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (56.5)
20/1
6m Supreme Class x Deejay's Girl (Frisco View (USA))
Race 3 - Prime7 Local News Mdn Hcp (1106m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:07.18 (36.42)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: K Hickmott
R: A Chau (54)
5/1
4m Mossman x Lady's Wish (USA) (Johar (USA))
Winning siblings: Zagame,
2
0.1
Jenaya (4)
6/4F
T: Adam Duggan
R: Jenny Duggan (55)
6/4F
3f Delago Deluxe x Anathema (Octagonal (NZ))
3
0.9
7/2
T: W J Gavenlock
R: M Paget (59)
7/2
4g Dash For Cash x Divine Spirit (NZ) (Cape Cross (IRE))
4
2.2
7/2
T: George Cooke
R: G Buckley (54)
7/2
5
3.1
50/1
T: Ms L Bundy
R: P Graham (54)
50/1
4m Magic Albert x Toby Bess (King Of Kings (IRE))
6
3.7
12/1
T: D W Dwane
R: Wendy Peel (52.5)
12/1
3f Dalakhani (IRE) x Ausbred Gold (Universal Prince )
7
6.1
60/1
T: Ms J Lynch
R: R Spokes (55)
60/1
4g All American x Egerszegi (Danehill (USA))
8
7.0
60/1
T: S G Morton
R: Ms B Hodder (57.5)
60/1
9
9.0
15/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: B Looker (56.5)
15/1
3g Bullet Train (GB) x Idriess (Anabaa (USA))
10
11.6
150/1
T: John Booker
R: Brooke Stower (54)
150/1
4g Chinese Dragon (USA) x Variana (Spartacus )
Race 4 - Schweppes Mdn Hcp (1506m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:33.37 (36.68)
Prizemoney: $22,000
1
40/1
T: L J Tilley
R: Ms R Murray (54)
40/1
2
0.2
4/7F
T: K A Lees
R: A Gibbons (59)
4/7F
3g Magic Albert x Danelee Dancer (Danehill Dancer (IRE))
3
1.2
Stone (5)
11/2
T: Merv Rumble
R: Ashley Morgan (55.5)
11/2
4
1.5
7/1
T: Ms K Buchanan
R: J Kehoe (54)
7/1
5
1.8
8/1
T: R T Dawson
R: M Bennett (55)
8/1
5m Zaha (CAN) x I Have Issues (Outback Prince )
6
2.7
9/1
T: A Newing
R: A E Denby (55)
9/1
7
2.9
40/1
T: Terry Evans
R: P Graham (56)
40/1
3g Onemorenomore x Sapphire Moon (Tobougg (IRE))
8
3.8
50/1
T: Adam Duggan
R: Jenny Duggan (54.5)
50/1
3f Camelot (GB) x Calm Customer (NZ) (Pentire (GB))
9
5.0
150/1
T: Paul Grills
R: L Cumberland (57.5)
150/1
4g Tickets x Youthful Edition (Youthful Legs (USA))
10
6.5
80/1
T: V B Jones
R: M Paget (54.5)
80/1
5g May'haab x Romany Lady (NZ) (Minardi (USA))
Race 5 - John Oxley Motors (Bm58) (1506m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:32.26 (36.54)
Prizemoney: $22,000
1
13/4F
T: C J McIver
R: Mollie Partridge (57)
13/4F
4m Tickets x Flutterena (Arena )
Winning siblings: Forest Gazelle, Selinora, Uncanny,
2
1.3
9/2
T: S G Morton
R: B Looker (55.5)
9/2
5m Duporth x Komachi (Commands )
3
1.8
11/1
T: Terry Evans
R: P Graham (59)
11/1
6g Annenkov (IRE) x Mithali (Jeune (GB))
4
2.2
9/2
T: Colt Prosser
R: Ms B Hodder (57.5)
9/2
5g Ready's Image (USA) x Fabled (NZ) (Seattle Dancer (USA))
5
3.4
100/1
T: Tanya Parry
R: L Cumberland (54)
100/1
4m Snippetson x Fictional (Danehill (USA))
6
4.1
40/1
T: Ms J Clement
R: Jenny Duggan (55.5)
40/1
4m Shellscrape x Catside (Tale Of The Cat (USA))
7
4.3
5/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: G Buckley (58.5)
5/1
3g Poet's Voice (GB) x Vision Splendid (Street Sense (USA))
8
5.5
14/1
T: D and R Simonetta
R: M Paget (60)
14/1
7g Elvstroem x Rosa's Wish (Rory's Jester )
9
17.9
50/1
T: Shane Everson
R: Brooke Stower (54)
50/1
Race 6 - John Oxley Motors Plate (C1) (2012m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 2:07.74 (37.99)
Prizemoney: $22,000
1
10/9F
T: Ethan Ensby
R: J Watkins (57.5)
10/9F
3g Tavistock (NZ) x Harmony (NZ) (Zabeel (NZ))
2
0.2
100/1
T: H R Dew
R: A Chau (55)
100/1
3
0.4
13/2
T: Terry Evans
R: P Graham (57)
13/2
5m Spinning World (USA) x Cherine (Brief Truce (USA))
4
0.8
4/1
T: W J Gavenlock
R: R Spokes (57)
4/1
4m Ocean Park (NZ) x Fairygem (NZ) (Viscount )
5
1.0
16/1
T: G L Woodward
R: Jenny Duggan (57)
16/1
4m Host (CHI) x Guide (Grand Lodge (USA))
6
1.2
30/1
T: B D Bellamy
R: Josh Adams (57)
30/1
6m Host (CHI) x A Right Royal Miss (Royal Academy (USA))
7
2.3
12/1
T: R N Godbolt
R: L P Rolls (56.5)
12/1
4g Rothesay x Midnight Pearl (More Than Ready (USA))
8
4.8
8/1
T: Colt Prosser
R: Ms B Hodder (59)
8/1
5g Daliapour (IRE) x Othapus (Success Express (USA))
9
5.0
16/1
T: Sally Taylor
R: B Looker (59)
16/1
6g Congrats (USA) x Arrogantly (Flying Spur )
10
5.4
150/1
T: V B Jones
R: M Paget (59)
150/1
7g Starcraft (NZ) x Tell Someone (NZ) (O'Reilly (NZ))
11
11.3
25/1
T: Mark Schmetzer
R: Billy Cray (54)
25/1
3f Charge Forward x Cornersoff (Octagonal (NZ))
Race 7 - Mncra Championship Preview-C4 (1206m)
Class: Class 4 Track: Soft(5) Time: 1:13.13 (36.13)
Prizemoney: $22,000
1
20/1
T: W J Gavenlock
R: Wendy Peel (52.5)
20/1
Winning siblings: Amazing Moss, Mai Tai Lady, Tis Awesome,
2
1.3
5/2F
T: W T Wilkes
R: Travis Wolfgram (55.5)
5/2F
3
2.1
13/2
T: A J Foran
R: Ms R Murray (54.5)
13/2
4
2.3
11/2
T: S G Morton
R: B Looker (59)
11/2
4g Smart Missile x Easy Tee (USA) (Lil E. Tee (USA))
5
2.5
8/1
T: Colt Prosser
R: P Graham (57)
8/1
6
2.6
7/1
T: R N Godbolt
R: G Buckley (54)
7/1
3f Hinchinbrook x Never Doubt Me (Not A Single Doubt )
7
2.8
10/1
T: M R Stitt
R: L P Rolls (54.5)
10/1
3g Strategic Maneuver x Technology (Henny Hughes (USA))
8
3.7
20/1
T: Mark Johnstone
R: R Spokes (56)
20/1
5g Dalghar (FR) x Out Of The Shadows (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
9
4.0
100/1
T: D and R Simonetta
R: M Paget (54.5)
100/1
7g More Than Ready (USA) x Corton Charlemagne (King Charlemagne (USA))
10
4.4
4/1
T: S G Morton
R: Ms B Hodder (57)
4/1
4g Snippetson x Will Fly (Will Dancer (FR))
11
13.8
50/1
T: Sally Taylor
R: Ms L Day (54)
50/1
9g Iffraaj (GB) x Centime (NZ) (Centaine )
Race 8 - Great Northern Super Crisp-C1 (1206m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:12.89 (36.25)
Prizemoney: $22,000
1
25/1
T: Grant Allard
R: B Looker (57)
25/1
6g Ready's Image (USA) x Sasheen (Hennessy (USA))
Winning siblings: Windsong,
2
1.3
10/1
T: S L Brewer
R: P Graham (56.5)
10/1
3f Mosayter (USA) x Casino Hussler (Hussonet (USA))
3
2.8
2/5F
T: M P Quinn
R: L P Rolls (60)
2/5F
3g Shamus Award x Asia Winds (IRE) (Machiavellian (USA))
4
4.2
20/1
T: A J Foran
R: Ms R Murray (54.5)
20/1
4g Fastnet Rock x Three Rainbows (IRE) (Kingmambo (USA))
5
5.8
6/1
T: S G Morton
R: Ms B Hodder (58)
6/1
3g Snitzel x Alberton Park (NZ) (Thorn Park )
6
6.2
12/1
T: H P Ball
R: G Buckley (58)
12/1
7
7.5
30/1
T: A Stapleford
R: Josh Adams (56.5)
30/1
8
8.8
30/1
T: Ms M De Gonneville
R: Cejay Graham (54)
30/1
3f Strategic Maneuver x Gold Waltz (Mr. Henrysee (USA))
9
9.0
40/1
T: G L Woodward
R: Liam Blanch (50)
40/1
6g Amadeus Wolf (GB) x So Unique (NZ) (Fuji Kiseki (JPN))
10
11.9
100/1
T: Jacob Perrett
R: R Spokes (55)
100/1
6g Sebring x Midnight Fling (Danehill (USA))
11
18.0
100/1
T: H R Dew
R: A Chau (57)
100/1
4g All Too Hard x Rightly So (USA) (Read The Footnotes (USA))