Breednet Results

WYONG - Thursday, November 13

Race 1 - Dux Hot Water Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:56.91
Prizemoney: $16,000
1
8/11F
T: J DENHAM
R: J BOWMAN (56.00)
8/11F
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
12/1
T: P J QUINN
R: R THOMPSON (57.00)
12/1
3g COMMANDS x DANCE PARADE (PERSONAL HOPE (USA))
3
1.2
13/2
T: G PORTELLI
R: TOMMY BERRY (55.00)
13/2
3c TALE OF THE CAT (USA) x VALAANA (WOODMAN (USA))
4
1.8
80/1
T: ROD CRAIG
R: G SCHOFIELD (55.00)
80/1
3f NO SLIP (FR) x FREAKY FRAN (INTEGRA )
5
2.4
9/1
T: D P SMITH
R: D McLELLAN (56.50)
9/1
3f FASLIYEV (USA) x WATER SPRITE (CAN) (SECRETARIAT (USA))
6
4.0
40/1
T: J C COYLE
R: P ROBL (55.00)
40/1
3f VISCOUNT x VERSATILE (ARCHREGENT (CAN))
7
4.1
13/2
T: KEVIN MOSES
R: R M QUINN (55.50)
13/2
3f GENERAL NEDIYM x FOCUSING (ROCKET TO MARS )
8
4.9
ALTIER (1)
16/1
T: G D HICKMAN
R: G BUCKLEY (58.00)
16/1
3g VISCOUNT x PERFECT FLIGHT (PROUD KNIGHT )
9
5.9
30/1
T: KEVIN MOSES
R: J QUINNELL (54.00)
30/1
3f NOVERRE (USA) x TWIGGY (BARATHEA (IRE))
10
9.6
20/1
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (54.00)
20/1
3f FLYING SPUR x BARESQUE (ROYAL ACADEMY (USA))
11
13.1
16/1
T: E J MOYLE
R: B SPRIGGS (53.00)
16/1
3f MAGIC ALBERT x KOKO MAGIC (MAGIC RING (IRE))
Race 2 - Nefa Australia Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:09.79
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: G H WALTER
R: R M QUINN (57.00)
5/2F
Winning siblings: Military Honour,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1.0
6/1
T: MS K WAUGH
R: G BUCKLEY (55.50)
6/1
3
1.1
6/1
T: MS G WATERHOUSE
R: D M GANDERTON (57.00)
6/1
4m FASLIYEV (USA) x MISS CHARMER (NZ) (ZABEEL (NZ))
4
1.8
13/2
T: C E CONNERS
R: P ROBL (55.50)
13/2
3f CHOISIR x BUTTI (CANNY LAD )
5
3.0
6/1
T: N MAYFIELD-SMITH
R: J BOWMAN (55.50)
6/1
3f STREET CRY (IRE) x NORTH KISS (FR) (FABULOUS DANCER (USA))
6
3.8
QUALIA (18)
66/1
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (53.50)
66/1
3f DEHERE (USA) x AM WILD (USA) (WILD AGAIN (USA))
7
4.0
30/1
T: K A LEES
R: A GIBBONS (55.50)
30/1
3f ARENA x KIWI PLAYER (VETTORI (IRE))
8
6.0
80/1
T: MS K GAVENLOCK
R: R THOMPSON (55.50)
80/1
3f CARNEGIE (IRE) x MIDNIGHT BREAKER (NZ) (HOUSEBUSTER (USA))
9
6.3
20/1
T: M J CLOUT
R: A ROBINSON (55.50)
20/1
10
7.5
ZENITH (14)
4/1
T: L J BRIDGE
R: PETER WELLS (55.50)
4/1
3f FANTASTIC LIGHT (USA) x MISS ZOE (ZOFFANY (USA))
11
7.7
100/1
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: TOMMY BERRY (55.00)
100/1
5m DIAMOND EXPRESS (NZ) x LISSOM (NZ) (BELLISSIMO (FR))
Race 3 - Enware Australia Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:08.83
Prizemoney: $16,000
1
8/1
T: A J CUMMINGS
R: P ROBL (58.00)
8/1
4g GENERAL NEDIYM x ANNAJO (SNIPPETS )
Winning siblings: Princess Sea Anna,
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.5
11/1
T: A STAPLEFORD
R: C G O'BRIEN (58.00)
11/1
4g RHYTHM (USA) x SWEET CHLOE (DISTINCTLY NORTH (USA))
3
2.0
7/4F
T: MS G WATERHOUSE
R: D M GANDERTON (58.00)
7/4F
4g CHOISIR x LA MINITA (WOODMAN (USA))
4
3.4
20/1
T: M, W and J HAWKES
R: J BOWMAN (56.50)
20/1
3g MORE THAN READY (USA) x SUN ALERT (USA) (ALYSHEBA (USA))
5
3.6
13/4
T: C J WALLER
R: J PENZA (56.50)
13/4
3g DANEHILL DANCER (IRE) x WESTERN CHORUS (NZ) (WESTERN SYMPHONY (USA))
6
4.6
MR ZIP (6)
20/1
T: G H WALTER
R: MS K O'HARA (58.00)
20/1
4g SPINNING WORLD (USA) x GAY ZIP (ZEPHYR ZIP (NZ))
7
7.3
3/1
T: PETER SNOWDEN
R: R M QUINN (56.50)
3/1
3g STRATEGIC x AWAY (OCTAGONAL (NZ))
8
8.0
40/1
T: MS W LAPOINTE
R: K FUJII (58.00)
40/1
5g DANEHILL DANCER (IRE) x MARILLION (RORY'S JESTER )
9
8.4
30/1
T: ROD CRAIG
R: G SCHOFIELD (58.00)
30/1
5g FASLIYEV (USA) x MISS ZAMBEZI (BARATHEA (IRE))
10
16.9
20/1
T: P and W WEBSTER
R: M BEADMAN (55.00)
20/1
3g NOVERRE (USA) x JOKER'S GIRL (RORY'S JESTER )
11
20.9
100/1
T: G L ANDREWS
R: MS G PICK (55.00)
100/1
5g WEST POINT x FOLKSEY (GENERATION )
Race 4 - Caroma Dorf Hcp (65) (2100m)
Class: Restricted 65 Track: Good Time: 2:13.10
Prizemoney: $16,000
1
7/1
T: MS G MARKWELL
R: DANIEL EDMONDS (57.00)
7/1
5g DEHERE (USA) x BALDEEN (BALMERINO (NZ))
Winning siblings: Darlington County, Kamadiva,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/1
T: A J CUMMINGS
R: P ROBL (56.00)
6/1
4h FLYING SPUR x QUEEN OF STATE (NZ) (VOLKSRAAD (GB))
3
0.6
15/8
T: A L OLSEN
R: J BOWMAN (57.00)
15/8
6g MONTJEU (IRE) x ZERLINA (ZEDITAVE )
4
2.2
16/1
T: TOM HIGGINS
R: MS K O'HARA (53.00)
16/1
7g FILANTE (NZ) x SHE'S A PIRATE (LAST TYCOON (GB))
5
2.3
MODIK (5)
7/1
T: T WONG
R: T ANGLAND (54.50)
7/1
5g BELLOTTO (USA) x CROWN FIESTA (LAST TYCOON (GB))
6
3.9
7/4F
T: P M PERRY
R: G SCHOFIELD (58.00)
7/4F
4g CATBIRD x FLEETY BELLE (GER) (ASSERT (IRE))
7
4.2
20/1
T: S HODGE
R: M A BUTLER (53.00)
20/1
4g DASH FOR CASH x BEACH GLAMOUR (BLUEBIRD (USA))
8
15.4
100/1
T: J M QUINLAN
R: MS V SCHUBERT (50.00)
100/1
7g DANETRICE x STAR IVY (LUSKIN STAR )
Race 5 - Install A Rheem Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:38.46
Prizemoney: $16,000
1
8/1
T: C E CONNERS
R: TOMMY BERRY (54.00)
8/1
3g ENCOSTA DE LAGO x CAMARGUE (AIR DE FRANCE (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
4.5
6/1
T: TERRY EVANS
R: C G O'BRIEN (56.50)
6/1
3f NOVERRE (USA) x PEACHY KEEN (KEEN (GB))
3
4.6
9/1
T: P and W WEBSTER
R: J QUINNELL (54.00)
9/1
3f NOVERRE (USA) x FESTIVE FLIGHT (AT TALAQ (USA))
4
4.7
7/4F
T: A J CUMMINGS
R: P ROBL (57.00)
7/4F
5
5.8
7/2
T: STEPHEN SCHOFIELD
R: P FERRIS (56.50)
7/2
4g MULL OF KINTYRE (USA) x FILCATY (FILANTE (NZ))
6
6.8
8/1
T: A J CUMMINGS
R: T ANGLAND (56.00)
8/1
7
10.2
7/1
T: P M PERRY
R: G SCHOFIELD (56.50)
7/1
3g JEUNE (GB) x BE SWEET MARIE (USA) (WEST BY WEST (USA))
8
12.9
25/1
T: R K BROCK
R: A ROBINSON (56.00)
25/1
4g RUBITON x OH CONGO (BLUE AND GOLD )
Race 6 - Cad Group Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:02.40
Prizemoney: $16,000
1
YOBURG (3)
15/4
T: G PORTELLI
R: TOMMY BERRY (55.00)
15/4
4g JOHANNESBURG (USA) x YOU JEST (RORY'S JESTER )
Winning siblings: Novoya,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.3
11/2
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (51.00)
11/2
4m CATBIRD x GRAND JETTE (NZ) (SPECTACULAR LOVE (USA))
3
2.3
5/1
T: ADAM SPITZER
R: P ROBL (56.00)
5/1
4g SHREWDY x PUPPET STRINGS (CHARNWOOD FOREST (IRE))
4
2.5
6/1
T: E B HOLLAND
R: T ANGLAND (53.00)
6/1
5m YOUTHFUL LEGS (USA) x AL COSS (COSSACK WARRIOR )
5
2.8
11/2
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (56.00)
11/2
6
5.1
7/2F
T: G A RYAN
R: J PENZA (57.00)
7/2F
3c REDOUTE'S CHOICE x COME ON RORY (RORY'S JESTER )
7
6.0
16/1
T: C E CONNERS
R: DANIEL EDMONDS (51.00)
16/1
4m EL MOXIE (USA) x JADE CHERIE (BUREAUCRACY (NZ))
8
8.5
NIPPY (8)
30/1
T: NERISSA COWELL
R: G BUCKLEY (53.50)
30/1
6m MONASHEE MOUNTAIN (USA) x NIREZ (SIR LAURENCE (NZ))
9
17.1
80/1
T: MS M TUCKER
R: M A BUTLER (55.50)
80/1
Race 7 - Iplex Pipelines Hcp (71) (1600m)
Class: Restricted 71 Track: Good Time: 1:38.19
Prizemoney: $16,000
1
13/2
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (51.50)
13/2
4g FLYING SPUR x LA BELLA DAME (ROYAL ACADEMY (USA))
Winning siblings: Damselfly, Le Bonsir,
This nick: 12 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/2F
T: MS K WAUGH
R: G BUCKLEY (57.00)
7/2F
4g CATBIRD x DAYS LIKE THIS (NZ) (GROSVENOR (NZ))
3
2.8
9/2
T: W ANDREWS
R: T ANGLAND (53.00)
9/2
5g FASLIYEV (USA) x MA BELLE BONNIE (NZ) (GROSVENOR (NZ))
4
3.0
7/1
T: BRIAN YOUNG
R: A GIBBONS (54.50)
7/1
5g FOREST GLOW (USA) x MIDGIE HEIGHTS (NZ) (GROSVENOR (NZ))
5
4.3
7/1
T: R J DAVIES
R: TOMMY BERRY (54.00)
7/1
5g COMMANDS x TYSON'S BITE (MAGIC RING (IRE))
6
4.4
7/2F
T: M C CONNERS
R: C AGNEW (56.50)
7/2F
4g MOSSMAN x NALURMI (MIGHTY AVALANCHE )
7
4.5
TOLO (1)
8/1
T: O KOOLMAN
R: L MOLONEY (58.50)
8/1
7g SNIPPETS x RAISE A RANSOM (RAISE A CUP (USA))
8
4.6
9/2
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (54.50)
9/2
4g ENCOSTA DE LAGO x SCREEN JESTER (RORY'S JESTER )
9
15.4
100/1
T: G L ANDREWS
R: MS G PICK (50.00)
100/1
7g VAIN KARIOI x HEALING (NZ) (KINJITE (NZ))
Race 8 - Plumbers Supplies Co-Op Hcp-65 (1350m)
Class: Restricted 65 Track: Good Time: 1:19.61
Prizemoney: $16,000
1
2/1F
T: A J CUMMINGS
R: J BOWMAN (56.50)
2/1F
4m CHOISIR x ICECAPADE (GENGHIZ (USA))
Winning siblings: Inadequate, Kept On Ice, Union Pacific,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: M J ROBINSON
R: MS V SCHUBERT (50.00)
20/1
5g PRESS CARD (USA) x GRENADIER GREY (MILITARY PLUME (NZ))
3
1.3
6/1
T: MS G MARKWELL
R: DANIEL EDMONDS (55.50)
6/1
4
2.0
16/1
T: L J TILLEY
R: B SPRIGGS (50.00)
16/1
5
2.1
8/1
T: G L ANDREWS
R: C G O'BRIEN (57.50)
8/1
9g MAD HATTER x TRI GAL (NZ) (SIR TRISTRAM (IRE))
6
3.0
20/1
T: T J CLARK
R: MS C LAMBERT (50.50)
20/1
5m DR FONG (USA) x GIOIA MIA (ZEPHYR ZIP (NZ))
7
3.1
5/1
T: N C COLLINS
R: R THOMPSON (58.00)
5/1
8
3.6
16/1
T: N MAYFIELD-SMITH
R: R M QUINN (53.00)
16/1
9
4.5
80/1
T: J FAIRLEIGH
R: T ANGLAND (53.00)
80/1
9g LOCHRAE x LATIN MISS (NZ) (CRESTED WAVE (USA))
10
4.6
3/1
T: O KOOLMAN
R: C AGNEW (58.50)
3/1
4g OVER x OUR LADY LASS (SHOVHOG )
11
10.4
30/1
T: B J KELLY
R: G BUCKLEY (54.50)
30/1
6g DANZERO x SYD'S STAR (SOVEREIGN RED (NZ))
12
21.6
20/1
T: G MCFARLANE
R: PATRICK MURPHY (54.00)
20/1
4g HONOURS LIST (IRE) x THE BAGGY GREEN (RORY'S JESTER )