Breednet Results

DUBBO - Friday, October 4

Race 1 - Daily Liberal Melb Cup Day Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:56.82
Prizemoney: $22,000
1
7/4F
T: Brett Thompson
R: Ashley Morgan (56)
7/4F
Winning siblings: Trescha,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
7/2
T: Jason Clisby
R: G Buckley (55)
7/2
5g your song (AUS) x ganda (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.3
11/2
T: Brett Thompson
R: A Bullock (59)
11/2
4g smart missile (AUS) x dreams and desires (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3.7
15/4
T: Connie Greig
R: K J Cowan (53.5)
15/4
6m strategic (AUS) x southern tip (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
5
5.3
11/2
T: Cameron Crockett
R: A Cavallo (55)
11/2
3f myboycharlie (IRE) x lyka flyer (AUS) (testa rossa (AUS))
6
5.9
50/1
T: Ms S Jeffries
R: D Northey (55)
50/1
7
7.9
30/1
T: W Collison
R: Ms M Weir (55)
30/1
3f zariz (AUS) x miss ginger nut (AUS) (magic albert (AUS))
8
8.3
20/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (58)
20/1
4g benfica (AUS) x miss republic (AUS) (savoire vivre (GB))
9
11.6
40/1
T: C Lundholm
R: Clayton Gallagher (56.5)
40/1
4m supreme class (AUS) x eldenta (AUS) (ideal planet (AUS))
10
25.2
50/1
T: Karen Lunn
R: Qin Yong (53)
50/1
3g knight exemplar (AUS) x good grace (AUS) (thunder gulch (USA))
Race 2 - Chill-Rite Daikin Xmas Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:22.49
Prizemoney: $22,000
1
8/1
T: Brett Thompson
R: A Bullock (56.5)
8/1
7g shaft (AUS) x babassu (AUS) (desert king (IRE))
Winning siblings: Natural Team, Oneoverfore, Soapy Star,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: A J Gibson
R: K Dunbar (61)
4/1
8g power of destiny (AUS) x possibility (AUS) (lucky owners (NZ))
3
1.5
3/1
T: Peter G Sinclair
R: G M Ryan (59.5)
3/1
9g bel esprit (AUS) x mycedes (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1.7
9/4F
T: R P Northam
R: R Thompson (60.5)
9/4F
7g octagonal (NZ) x key to the city (AUS) (playing hours (USA))
5
2.2
8/1
T: Ms G Williams
R: G Buckley (55.5)
8/1
7m nicconi (AUS) x mischievous (AUS) (red ransom (USA))
6
4.3
Caszar (8)
20/1
T: B N Molloy
R: M A Cahill (54.5)
20/1
7g zariz (AUS) x casscede bay (AUS) (marcede (AUS))
7
4.9
6/1
T: Cody Morgan
R: Yvette Lewis (54)
6/1
7g medaglia d'oro (USA) x clean (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
14.8
20/1
T: Ms G Williams
R: Ashley Morgan (56.5)
20/1
6g strada (AUS) x princess canny (AUS) (centaine (AUS))
Race 3 - McDonalds (Bm58) (2200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 2:19.69
Prizemoney: $22,000
1
2/1F
T: D Lane
R: A Bullock (61.5)
2/1F
5g captain sonador (AUS) x in lights (AUS) (fantastic light (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
3/1
T: C Lundholm
R: J Pracey-Holmes (57.5)
3/1
6g power of destiny (AUS) x lady fire (AUS) (intergaze (AUS))
3
4.1
10/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (56)
10/1
8m hard spun (USA) x reine du soir (AUS) (peintre celebre (USA))
4
4.2
60/1
T: Michael Plummer
R: Ms M Weir (54)
60/1
8g bon hoffa (AUS) x crimson abbey (AUS) (red ransom (USA))
5
4.4
5/1
T: Bryan Dixon
R: Yvette Lewis (56)
5/1
6g mutawaajid (AUS) x space gala (AUS) (galileo (IRE))
6
4.9
20/1
T: M R Mulholland
R: A Banks (54)
20/1
5m encosta de lago (AUS) x who's lucky (AUS) (flying spur (AUS))
7
5.4
14/1
T: G C Hook
R: M Heagney (55.5)
14/1
8g denmarket (AUS) x blue white (AUS) (monashee mountain (USA))
8
7
4/1
T: G D Lunn
R: Ms R Murray (59)
4/1
5g big brown (USA) x procession (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
8.6
50/1
T: Connie Greig
R: K J Cowan (52.5)
50/1
8g bel esprit (AUS) x cranachan (AUS) (desert sun (GB))
10
8.7
100/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (54)
100/1
7g mossman (AUS) x mal de mer (AUS) (bahamian bounty (GB))
11
9.9
150/1
T: Michael Plummer
R: Chelsea Ings (54)
150/1
7g tickets (AUS) x dawnfire (AUS) (integra (AUS))
12
11.8
Arraign (13)
100/1
T: Karen Lunn
R: Qin Yong (52)
100/1
4g duporth (AUS) x in arrears (AUS) (stratum (AUS))
Race 4 - Foodies Race Day Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:17.44
Prizemoney: $22,000
1
1/1F
T: M A Milton
R: J Pracey-Holmes (59)
1/1F
4g redoute's choice (AUS) x kiss from a rose (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Kenny Boy,
This nick: 62 runners; 50 winners; 8 SW. Details
2
2.3
15/1
T: C Lundholm
R: G M Ryan (56.5)
15/1
3g zoffany (IRE) x cerberus gal (AUS) (general nediym (AUS))
3
2.5
40/1
T: M J Lunn
R: Qin Yong (57)
40/1
5g domesday (AUS) x star breeze (AUS) (brackenbury (AUS))
4
2.9
13/4
T: D Lane
R: G Buckley (57)
13/4
4m poet's voice (GB) x anemometer (GB) (sunday silence (USA))
5
3.6
13/2
T: W Collison
R: D Northey (59)
13/2
4g krupt (AUS) x amorelle dehere (AUS) (dehere (USA))
6
3.7
66/1
T: D & A Ryan
R: Ms E Webster-Hawes (56.5)
66/1
3g zoffany (IRE) x to be forgiving (AUS) (show a heart (AUS))
7
3.9
8/1
T: John W Ramsey
R: M A Cahill (54.5)
8/1
3f trusting (AUS) x lonely hour (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
4.2
30/1
T: Kody Nestor
R: Billy Cray (56.5)
30/1
9
4.4
Raposa (14)
25/1
T: C Lundholm
R: Clayton Gallagher (54.5)
25/1
3f shamus award (AUS) x jayjaye (NZ) (deputy governor (USA))
10
5.4
150/1
T: Robert Lane
R: R Thompson (57)
150/1
6m monaco consul (NZ) x leica savant (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
11
7
Apricot (15)
150/1
T: Bryan Dixon
R: M Heagney (57)
150/1
5m artie schiller (USA) x afraah (AUS) (danehill (USA))
12
9
60/1
T: R Caton
R: Ms K Chater (57)
60/1
6m danesis (IRE) x sandgate (USA) (giacomo (USA))
13
9.9
100/1
T: Natalie Pearce
R: A Banks (56.5)
100/1
3c bon hoffa (AUS) x hurghada (AUS) (danzero (AUS))
14
16.9
50/1
T: Kelly Barber
R: Ms M Weir (54.5)
50/1
Race 5 - Hit93.5 Derby Day (Bm66) (1000m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(3) Time: 0:56.04
Prizemoney: $22,000
1
2/1
T: G K White
R: M A Cahill (57.5)
2/1
5g duporth (AUS) x danebeam (AUS) (danehill (USA))
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
2.3
15/8F
T: C Lundholm
R: A Banks (60)
15/8F
6g haradasun (AUS) x belvain (AUS) (bel esprit (AUS))
3
2.8
5/1
T: Bryan Dixon
R: Yvette Lewis (58)
5/1
4
3.2
16/1
T: Michael Denison
R: G M Ryan (54.5)
16/1
7g snippetson (AUS) x sippa bubbly (AUS) (beautiful crown (USA))
5
4.5
12/1
T: Karen Lunn
R: D Northey (55.5)
12/1
6g bel esprit (AUS) x investment grade (AUS) (high yield (USA))
6
5
10/1
T: Mark Schmetzer
R: Qin Yong (54.5)
10/1
5m sepoy (AUS) x tropicana girl (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
6.1
12/1
T: Connie Greig
R: K J Cowan (54)
12/1
6m strada (AUS) x allates (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
7.9
40/1
T: Peter Reynolds
R: J Pracey-Holmes (54)
40/1
7g commands (AUS) x defrock (AUS) (canny lad (AUS))
10
8
60/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (60.5)
60/1
6g sebring (AUS) x forward love (AUS) (charge forward (AUS))
Race 6 - Fashion Series Gala Ball (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:36.34
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: D & A Ryan
R: Ms E Webster-Hawes (57)
4/1
5m savabeel (AUS) x causeway queen (AUS) (giant's causeway (USA))
Winning siblings: Aramoana, Lincoln Falls,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
13/8F
T: Brooke Somers
R: R Thompson (59)
13/8F
5g keeper (AUS) x miss grosvenor (NZ) (grosvenor (NZ))
3
1.7
25/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (59)
25/1
4
2.1
50/1
T: W T Martyn
R: Yvette Lewis (54)
50/1
7m testafiable (AUS) x crown quest (AUS) (rory's jester (AUS))
5
2.2
Bansuri (13)
16/1
T: Kylie Kennedy
R: Clayton Gallagher (54.5)
16/1
6
4
11/2
T: M D Griffith
R: A Bullock (59)
11/2
7g all american (AUS) x chastain (AUS) (youthful legs (USA))
7
4.7
15/2
T: S J Gleeson
R: G Buckley (59)
15/2
6g henrythenavigator (USA) x showgirl (NZ) (volksraad (GB))
8
4.8
30/1
T: M J Lunn
R: Qin Yong (52.5)
30/1
6m host (CHI) x darsawye (AUS) (eagle eyed (USA))
9
4.9
Boult (3)
10/1
T: Ian Holland
R: A Cavallo (59)
10/1
10
6
100/1
T: Ms C Monaghan
R: A Banks (57)
100/1
5m zoffany (IRE) x bowmiss (AUS) (delago brom (AUS))
11
6.1
50/1
T: Dar Lunn
R: G M Ryan (57)
50/1
12
6.2
15/1
T: C Lundholm
R: K J Cowan (55)
15/1
4g arlington (AUS) x bellasonic (AUS) (snitzel (AUS))
13
8.3
Lithely (17)
150/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (54.5)
150/1
5m americain (USA) x national (AUS) (al maher (AUS))
14
12.7
30/1
T: Kelly Barber
R: Ashley Morgan (57)
30/1
6m magic albert (AUS) x elegant jewel (AUS) (mister c. (USA))
Race 7 - Rumble At The Race Course-Bm58 (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:16.49
Prizemoney: $22,000
1
4/11F
T: Cameron Crockett
R: G Buckley (60.5)
4/11F
4g husson (ARG) x fame for three (AUS) (quest for fame (GB))
Winning siblings: Unique Shadow, Valree,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/1
T: C Lundholm
R: G M Ryan (57.5)
11/1
5g helmet (AUS) x raaheeya (AUS) (henrythenavigator (USA))
3
2
25/1
T: R W Howe
R: R Thompson (55)
25/1
7g northern meteor (AUS) x conquistar (NZ) (danasinga (AUS))
4
3
25/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (56.5)
25/1
5
3.2
13/2
T: R C Robb
R: M Heagney (57.5)
13/2
4m top echelon (AUS) x hearts will (AUS) (show a heart (AUS))
6
3.5
100/1
T: Ms S Jeffries
R: D Northey (58)
100/1
8m hard spun (USA) x el ashb (IRE) (fasliyev (USA))
7
3.9
50/1
T: M J Lunn
R: Ms M Weir (58)
50/1
5g sepoy (AUS) x pottery (AUS) (choisir (AUS))
8
4.1
16/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (55.5)
16/1
5g foxwedge (AUS) x belle d'amour (AUS) (jet spur (AUS))
9
4.8
60/1
T: Kody Nestor
R: K J Cowan (55.5)
60/1
4m epaulette (AUS) x pozitave (AUS) (zeditave (AUS))
10
5.7
20/1
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (54)
20/1
5m arlington (AUS) x razzani (AUS) (bianconi (USA))
11
8.9
100/1
T: Bryan Dixon
R: Qin Yong (52)
100/1
7m intergaze (AUS) x tudor lane (AUS) (varick (USA))
12
12.7
30/1
T: B N Molloy
R: M A Cahill (61.5)
30/1
5g pierro (AUS) x bridal veil (AUS) (haradasun (AUS))
Race 8 - Commercial Hotel Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 0:56.86
Prizemoney: $22,000
1
Rufio (7)
10/1
T: C Lundholm
R: G M Ryan (54.5)
10/1
4g all american (AUS) x lohan (AUS) (choisir (AUS))
Winning siblings: Red Hussar,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/2
T: Kody Nestor
R: K J Cowan (57.5)
7/2
4g epaulette (AUS) x fuss me long time (AUS) (belong to me (USA))
3
0.3
11/4F
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (58)
11/4F
4m master of design (AUS) x carborossa (AUS) (testa rossa (AUS))
4
0.5
12/1
T: R P Northam
R: D Northey (57)
12/1
4m uncle mo (USA) x maddi jayne (AUS) (sir debonaire (AUS))
5
0.6
20/1
T: Tim McIntosh
R: G Buckley (54)
20/1
4m nicconi (AUS) x journalise (AUS) (johannesburg (USA))
6
2
13/4
T: R P Northam
R: R Thompson (58.5)
13/4
5m hinchinbrook (AUS) x early spec (AUS) (spectrum (IRE))
7
2.3
30/1
T: Brett Thompson
R: Ms M Weir (54)
30/1
4g zariz (AUS) x lovely lunacy (AUS) (crazy moon (USA))
8
2.7
9/2
T: David J Smith
R: J Pracey-Holmes (58)
9/2
4g star witness (AUS) x bellivia (AUS) (flying spur (AUS))
9
5.4
60/1
T: Brett Thompson
R: Ashley Morgan (54)
60/1
5g smart missile (AUS) x tarlaquena (NZ) (don eduardo (NZ))
10
5.5
Vanzant (10)
100/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (54)
100/1
4m top echelon (AUS) x miss excellence (AUS) (exceed and excel (AUS))
11
6.4
Fasfer (9)
80/1
T: Ms S Jeffries
R: Billy Cray (54)
80/1
6m ready's image (USA) x chitani (AUS) (california dane (AUS))
12
7.4
100/1
T: Michael Denison
R: Yvette Lewis (54)
100/1
6g testa rossa (AUS) x saranah gold (AUS) (encosta de lago (AUS))
13
8.2
Regalia (14)
150/1
T: Dar Lunn
R: M Heagney (54)
150/1
6g duke of marmalade (IRE) x tiara miss (AUS) (beautiful crown (USA))
14
11.6
25/1
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (54)
25/1
* Nick figures are for Australasia.