Breednet Results

KERANG - Saturday, April 20

Race 1 - Walker's Iga Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:25.57
Prizemoney: $15,000
1
1/2F
T: L and T Corstens
R: J Baldock (56)
1/2F
3f foxwedge (AUS) x chloe (AUS) (choisir (AUS))
Winning siblings: Chloe's Comet, Wedgetail, You And Me,
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
3.3
5/1
T: Tamra Taylor
R: Melissa Julius (58.5)
5/1
4g mulaazem (AUS) x oh so frisky (AUS) (stratum (AUS))
3
4.8
Doolie (2)
5/1
T: Darryl McNeil
R: Ms J Payne (58.5)
5/1
4g anacheeva (AUS) x jacquinella (AUS) (zeditave (AUS))
4
6
16/1
T: Matthew Cumani
R: Lucinda Doodt (54.5)
16/1
5
7.2
16/1
T: C V Kelly
R: Thomas Stockdale (56.5)
16/1
5g strategic maneuver (AUS) x milakai (AUS) (bel esprit (AUS))
6
10.7
40/1
T: C J Davis
R: J Duffy (58.5)
40/1
6g street boss (USA) x parore (NZ) (keeper (AUS))
7
18.5
14/1
T: D L Boal
R: K Usui (56.5)
14/1
5m reset (AUS) x dehere and now (AUS) (dehere (USA))
Race 2 - Universal Farming Services Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.02
Prizemoney: $15,000
1
11/2
T: Jarrod Robinson
R: J Baldock (58)
11/2
3g moshe (AUS) x scottawin (AUS) (monde bleu (GB))
Winning siblings: Scottabee,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/9F
T: A G Sawden
R: Thomas Stockdale (54)
10/9F
3
2.6
12/1
T: Nathan Hobson
R: Madison Lloyd (54)
12/1
3g bon hoffa (AUS) x astuteness (AUS) (canny lad (AUS))
4
3.5
25/1
T: C V Kelly
R: Mikaela Claridge (54.5)
25/1
4m bernardini (USA) x typhoon billie (AUS) (rory's jester (AUS))
5
3.8
20/1
T: Ms G Johnstone
R: Ms J Payne (58.5)
20/1
4g von costa de hero (AUS) x big gal (AUS) (regal shot (AUS))
6
4.8
13/2
T: J D Pearson
R: Harry Grace (55)
13/2
5m kaphero (AUS) x it'smeagain (AUS) (black hawk (GB))
7
5
8/1
T: Alexander Rae
R: Lester Grace (58)
8/1
8
5.2
40/1
T: G R McQueen
R: Lucinda Doodt (55)
40/1
9
6.4
8/1
T: Alan Joseph Jones
R: J Duffy (58)
8/1
3g bel esprit (AUS) x opal country (AUS) (palace music (USA))
10
9.9
Zoeasy (9)
20/1
T: D S Archard
R: Logan McNeil (53)
20/1
5m zoffany (IRE) x easy play (AUS) (easy rocking (AUS))
Race 3 - Peter Walsh Nationals (Bm52) (1100m)
Class: Benchmark 52 Track: Good(4) Time: 1:05.09
Prizemoney: $15,000
1
8/1
T: C V Kelly
R: Mikaela Claridge (54.5)
8/1
Winning siblings: At The Glenburn, Nike Belle, Trojan Grey,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2F
T: R G Symons
R: Melissa Julius (59)
5/2F
6g nadeem (AUS) x shashzaya (IRE) (ashkalani (IRE))
3
0.3
15/2
T: Nathan Hobson
R: Madison Lloyd (56)
15/2
4
2.3
11/1
T: Kim Talent
R: K Usui (55)
11/1
6m henny hughes (USA) x spending up (AUS) (last tycoon (IRE))
5
2.7
7/1
T: Rhys Archard
R: Thomas Stockdale (55.5)
7/1
7m onemorenomore (AUS) x penny opera (NZ) (danasinga (AUS))
6
3.9
20/1
T: C J Davis
R: Ms J Payne (55.5)
20/1
7
4
11/2
T: B M Cole
R: R Cuneen (58)
11/2
6g purrealist (AUS) x snipitoff (AUS) (snippets (AUS))
8
4.3
10/1
T: Kate Goodrich
R: Logan McNeil (53)
10/1
7g bianconi (USA) x sahifa (AUS) (lion hunter (AUS))
9
5.6
8/1
T: John Thom
R: Lucinda Doodt (58.5)
8/1
10
6.8
12/1
T: Ricky Maund
R: J Duffy (56)
12/1
5m zupaone (AUS) x penina (AUS) (tuscanos (AUS))
Race 4 - Halls Timber & Hardware (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:04.41
Prizemoney: $15,000
1
9/4
T: J D Matheson
R: Harry Grace (56)
9/4
Winning siblings: Blazing Gilbert,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
11/1
T: Nathan Hobson
R: Madison Lloyd (51.5)
11/1
4m hard spun (USA) x tea leoni (AUS) (ali-royal (IRE))
3
2.2
5/1
T: Nicholas Roe
R: Mikaela Claridge (57)
5/1
3g toorak toff (AUS) x smock (AUS) (commands (AUS))
4
3.2
11/8F
T: A G Sawden
R: Thomas Stockdale (59)
11/8F
4g moshe (AUS) x todi (AUS) (elvstroem (AUS))
5
4.1
9/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: J Baldock (57.5)
9/1
7g dash for cash (AUS) x misura (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
6.7
9/1
T: R J Linnell
R: J Duffy (58.5)
9/1
6g bon hoffa (AUS) x sweet bea (AUS) (catbird (AUS))
7
8.9
50/1
T: Dean Larsson
R: Ms J Payne (59)
50/1
5g lago delight (AUS) x womby princess (AUS) (lacryma cristi (IRE))
Race 5 - Bet365 (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:26.01
Prizemoney: $15,000
1
11/4F
T: Tony Romeo
R: Ms J Payne (61.5)
11/4F
4g keep the faith (AUS) x tilly may (AUS) (grass wonder (USA))
Winning siblings: Thoughts'n'prayers,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
13/2
T: Jarrod Robinson
R: J Baldock (57)
13/2
8g shinzig (AUS) x bellendella dream (AUS) (key dancer (NZ))
3
2.3
15/1
T: J D Pearson
R: Mikaela Claridge (56.5)
15/1
6g authorized (IRE) x grey gem (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
2.5
13/4
T: B J Goodwin
R: J Duffy (60)
13/4
7m o'lonhro (AUS) x sector (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4.5
15/4
T: L J Lake
R: Logan McNeil (53)
15/4
5m o'lonhro (AUS) x arch of capri (AUS) (archway (IRE))
6
7.5
4/1
T: A G Sawden
R: Thomas Stockdale (60)
4/1
5g bel esprit (AUS) x belle of drysdale (AUS) (racer's edge (AUS))
7
7.6
15/2
T: Peter Smith
R: Harry Grace (53.5)
15/2
6m teofilo (IRE) x miss charmagne (AUS) (king charlemagne (USA))
Race 6 - Clubarham Kerang Cup (1800m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:51.56
Prizemoney: $25,000
1
2/1F
T: Mark Ashby
R: J Baldock (55)
2/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
2/1F
T: Henry Dwyer
R: Ms J Payne (58)
2/1F
7g high chaparral (IRE) x grand opening (IRE) (desert king (IRE))
3
2.3
4/1
T: Nathan Hobson
R: Madison Lloyd (51)
4/1
8g denon (USA) x orcaella (AUS) (dolphin street (FR))
4
3
8/1
T: C D Widdison
R: J Duffy (55)
8/1
5
3.7
7/1
T: E V Musgrove
R: Melissa Julius (58)
7/1
7g alamosa (NZ) x miss daphne (NZ) (diamond express (NZ))
6
7.2
11/1
T: D S Archard
R: R Cuneen (55)
11/1
5g o'reilly (NZ) x ruby lass (NZ) (volksraad (GB))
7
8.7
25/1
T: P McVicar
R: Mikaela Claridge (53)
25/1
Race 7 - Max Wilson Tyres & Bat. (Bm58) (1800m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:53.43
Prizemoney: $15,000
1
15/2
T: D J Walkley
R: Harry Grace (56.5)
15/2
4g strategic (AUS) x feesforus (AUS) (legal opinion (AUS))
Winning siblings: Barocha, Paghman,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
40/1
T: B J Goodwin
R: J Duffy (58)
40/1
7g dangerous (AUS) x tycoon pet (AUS) (last tycoon (IRE))
3
1.8
3/1
T: Tim Hughes
R: Thomas Stockdale (58)
3/1
4g pierro (AUS) x jolie brise (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
2.8
7/2
T: L and T Corstens
R: J Baldock (60)
7/2
5
2.9
20/1
T: G C Strang
R: Mikaela Claridge (53)
20/1
8g stockade (AUS) x ariose belle (AUS) (singspiel (IRE))
6
3.1
4/1
T: N F Kennedy
R: Jessie Philpot (57.5)
4/1
4g foreplay (AUS) x fuss (AUS) (at talaq (USA))
7
3.2
66/1
T: V Proctor
R: R Cuneen (55)
66/1
7m mossman (AUS) x jenever (AUS) (hennessy (USA))
8
3.9
5/2F
T: Nathan Hobson
R: Madison Lloyd (55.5)
5/2F
5m jimmy choux (NZ) x downloaded (AUS) (catcher in the rye (IRE))
9
5.9
20/1
T: E V Musgrove
R: Ms J Payne (57)
20/1
6g sharkbite (AUS) x alteration (NZ) (pins (AUS))
10
16.9
66/1
T: Russell Brown
R: K Usui (55)
66/1
6g artie schiller (USA) x angel's walk (NZ) (entrepreneur (GB))
* Nick figures are for Australasia.