Breednet Results

RANDWICK-KENSINGTON - Wednesday, March 6

Race 1 - Rise Up @the Championships Mdn (1550m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:31.71 (34.94)
Prizemoney: $50,000
1
10/9F
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (57.5)
10/9F
3f all too hard (AUS) x secret indulgence (NZ) (fastnet rock (AUS))
This nick: 9 runners; 5 winners; 2 SW. Details
2
3.3
Rexx (5)
9/2
T: C J Waller
R: B Shinn (57.5)
9/2
3g i am invincible (AUS) x radiant star (AUS) (success express (USA))
3
3.5
25/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (55.5)
25/1
3g savabeel (AUS) x in the mood (IRE) (hawk wing (USA))
4
4.2
10/1
T: G L Frazer
R: G Buckley (56.5)
10/1
3f sebring (AUS) x chosen dove (AUS) (choisir (AUS))
5
4.7
40/1
T: J G Sargent
R: S R Weatherley (53.5)
40/1
3g excelebration (IRE) x zhen zhen (AUS) (galileo (IRE))
6
6
4/1
T: L J Bridge
R: K McEvoy (59)
4/1
7
10
6/1
T: C J Waller
R: J B McDonald (59)
6/1
3g tavistock (NZ) x keepthechange (NZ) (keeper (AUS))
8
26.9
40/1
T: Ms W Roche
R: Mitchell Bell (58.5)
40/1
Race 2 - No Nay Never Yearlings Hcp (1100m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:03.23 (34.41)
Prizemoney: $50,000
1
13/2
T: P and P Snowden
R: Billy Owen (56)
13/2
Winning siblings: Tiger Silk, Velorum,
This nick: 7 runners; 7 winners; 2 SW. Details
2
0.1
8/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Parr (57)
8/1
2c snitzel (AUS) x asscher (NZ) (stravinsky (USA))
3
0.9
10/1
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (56.5)
10/1
2c written tycoon (AUS) x maidel (AUS) (ad valorem (USA))
4
3.4
8/1
T: S C Jones
R: G Buckley (55)
8/1
5
4.4
Lubuk (2)
15/4F
T: C J Waller
R: J B McDonald (58)
15/4F
6
4.6
10/1
T: C J Waller
R: K McEvoy (57.5)
10/1
2c written tycoon (AUS) x excelvision (AUS) (exceed and excel (AUS))
7
5.9
4/1
T: Brad Widdup
R: Tim Clark (54.5)
4/1
2f snitzel (AUS) x racing nadine (AUS) (bernardini (USA))
8
7.4
Zarzou (8)
20/1
T: C J Waller
R: G Schofield (56.5)
20/1
2c zoustar (AUS) x arinosa (AUS) (dash for cash (AUS))
9
10.3
30/1
T: J G Sargent
R: A Adkins (54.5)
30/1
2f foxwedge (AUS) x mallard (NZ) (falkirk (NZ))
10
10.7
Zoumaze (13)
60/1
T: J G Sargent
R: Ms W Costin (54.5)
60/1
2f zoustar (AUS) x be amazed (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
14.5
7/1
T: A J Edmonds
R: Tommy Berry (56.5)
7/1
2c zoustar (AUS) x zarzuela (IRE) (rock of gibraltar (IRE))
12
14.7
Montez (7)
66/1
T: Brad Widdup
R: C Reith (56.5)
66/1
Race 3 - Casino Prince @ Vinery (Bm64) (1150m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:06.13 (33.40)
Prizemoney: $50,000
1
7/4F
T: K A Lees
R: R Dolan (58.5)
7/4F
This nick: 6 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
0.8
7/2
T: James Cummings
R: J B McDonald (60)
7/2
3g domesday (AUS) x florets (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
1
7/2
T: David Pfieffer
R: B Shinn (58.5)
7/2
3g smart missile (AUS) x extremely (AUS) (hussonet (USA))
4
2.8
5/1
T: M D Griffith
R: J Parr (59)
5/1
3f more than ready (USA) x pay off now (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
3.3
6/1
T: T J Bartley
R: Tim Clark (57)
6/1
3f denman (AUS) x momentously (AUS) (monashee mountain (USA))
6
4.3
25/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (57)
25/1
3g pluck (USA) x fervent delight (AUS) (ferocity (AUS))
7
7.9
40/1
T: M Petrovic
R: Jenny Duggan (51)
40/1
3g delago deluxe (AUS) x kariz (AUS) (zariz (AUS))
Race 4 - Anz Bloodstock News (Bm70) (1250m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:12.90 (34.63)
Prizemoney: $50,000
1
9/10F
T: Joseph Pride
R: C W Brown (56.5)
9/10F
3f choisir (AUS) x lalani (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Plucky Lad,
This nick: 7 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
1.3
20/1
T: John Thompson
R: J B McDonald (57)
20/1
4m delago deluxe (AUS) x sakura rose (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
1.5
12/1
T: G Portelli
R: S R Weatherley (58)
12/1
3f pierro (AUS) x absolutely flying (AUS) (commands (AUS))
4
2.7
15/4
T: B and D Guy
R: B Avdulla (59)
15/4
5
4
10/1
T: T J Gollan
R: Tommy Berry (58.5)
10/1
3f sepoy (AUS) x cyclonic (AUS) (marauding (NZ))
6
5
12/1
T: Mark Newnham
R: R Dolan (57.5)
12/1
7
5.3
20/1
T: M Petrovic
R: J Ford (56)
20/1
5m snippetson (AUS) x birkin (AUS) (sequalo (AUS))
8
5.8
Wimlah (6)
15/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (58)
15/1
3f sebring (AUS) x caiguna (AUS) (dubai destination (USA))
9
8.8
16/1
T: James Cummings
R: K McEvoy (61.5)
16/1
Race 5 - Tab.Com.Au (Bm70) (1250m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:12.70 (34.10)
Prizemoney: $50,000
1
4/13F
T: L J Bridge
R: K McEvoy (58.5)
4/13F
3g not a single doubt (AUS) x pinocchio (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Aethero, Puppet Master,
This nick: 37 runners; 23 winners; 3 SW. Details
2
6
15/1
T: Ms O Cairns
R: Billy Owen (58)
15/1
6g high chaparral (IRE) x sky queen (NZ) (hey baba riba (NZ))
3
6.5
60/1
T: John Thompson
R: J Parr (59)
60/1
4
6.7
30/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (60)
30/1
7g street cry (IRE) x original choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
6.9
50/1
T: J L Roberts
R: Jenny Duggan (54.5)
50/1
5g moshe (AUS) x sleek'n'sassy (AUS) (danehill star (AUS))
6
7
6/1
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (57.5)
6/1
7
8.3
50/1
T: G W Murray
R: G Buckley (58.5)
50/1
5g ready's image (USA) x langfibian (AUS) (langfuhr (CAN))
8
8.4
Laszlo (1)
25/1
T: Ms K Buchanan
R: J B McDonald (61)
25/1
6g teofilo (IRE) x lonrose (AUS) (lonhro (AUS))
9
9.4
Volpe (8)
20/1
T: D A Williams
R: B Shinn (57.5)
20/1
5g foxwedge (AUS) x rash promise (AUS) (more than ready (USA))
10
9.9
Cliff (10)
30/1
T: J M Cleary
R: B McDougall (53.5)
30/1
Race 6 - Bowermans Furniture (Bm70) (1100m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:02.83 (34.50)
Prizemoney: $50,000
1
Wagner (5)
5/4F
T: James Cummings
R: R Dolan (58.5)
5/4F
3g bernardini (USA) x ringstrasse (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Schubert, Stephansdom,
This nick: 20 runners; 14 winners; 0 SW. Details
2
0.4
12/1
T: J M Cleary
R: B McDougall (55.5)
12/1
4g zariz (AUS) x gee trump (AUS) (last tycoon (IRE))
3
0.6
20/1
T: J N Englebrecht
R: P Scorse (57.5)
20/1
5m tickets (AUS) x stellana (AUS) (testa rossa (AUS))
4
1.8
9/2
T: Matthew Dale
R: Billy Owen (57.5)
9/2
4g mossman (AUS) x lesmartre (AUS) (jugah (USA))
5
2.2
40/1
T: Allan Kehoe
R: Jenny Duggan (57.5)
40/1
6
3.7
3/1
T: K A Lees
R: S R Weatherley (59)
3/1
3g your song (AUS) x bay trixie (AUS) (general nediym (AUS))
7
5
30/1
T: Carl Spry
R: Ms M Weir (51.5)
30/1
6g shellscrape (AUS) x dan baroness (AUS) (statue of liberty (USA))
8
5.4
8/1
T: C Maher and D Eustace
R: Ms L Day (54)
8/1
4m hinchinbrook (AUS) x brave soul (AUS) (more than ready (USA))
9
6.7
100/1
T: G W Murray
R: B Griffiths (54)
100/1
7g danerich (AUS) x scores (AUS) (hussonet (USA))
10
8.7
150/1
T: G Lukss
R: Q Krogh (53.5)
150/1
6g encosta de lago (AUS) x sugar bay (CAN) (syncline (USA))
Race 7 - Events By Atc (Bm76) (1400m)
Class: Benchmark 76 Track: Good(4) Time: 1:21.93 (34.71)
Prizemoney: $50,000
1
2/1F
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (58)
2/1F
Winning siblings: Chevy Nova, Prospero,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.3
3/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (58.5)
3/1
3
4.5
30/1
T: G G Kirkup
R: J R Collett (58)
30/1
5g street cry (IRE) x lamarr (AUS) (quest for fame (GB))
4
5
9/1
T: J G Sargent
R: Billy Owen (58.5)
9/1
5g dalghar (FR) x macavelli miss (AUS) (vettori (IRE))
5
5.9
Spencer (10)
20/1
T: Bjorn Baker
R: A Hyeronimus (55.5)
20/1
4g pierro (AUS) x alice's smart (USA) (smart strike (CAN))
8
7.7
50/1
T: K A Lees
R: G Schofield (58.5)
50/1
4m mastercraftsman (IRE) x queen cha cha (NZ) (high chaparral (IRE))
9
8.7
50/1
T: G A O'Brien
R: Rachel King (53)
50/1
6g lope de vega (IRE) x fudge delight (AUS) (lago delight (AUS))
10
9.1
5/1
T: Ms K Buchanan
R: R Dolan (55)
5/1
4g so you think (NZ) x imagining (AUS) (flying spur (AUS))
Race 8 - Australian Turf Club (Bm70) (1800m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:49.19 (36.14)
Prizemoney: $50,000
1
15/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: S Clipperton (58.5)
15/2
4g tavistock (NZ) x pinzee (NZ) (pins (AUS))
This nick: 10 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1
13/2
T: Bjorn Baker
R: B Shinn (59.5)
13/2
3g the factor (USA) x fill the page (AUS) (dane shadow (AUS))
3
1.3
9/2F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (59)
9/2F
4
2.1
6/1
T: C J Waller
R: J B McDonald (60.5)
6/1
5g high chaparral (IRE) x vinavion (AUS) (flying spur (AUS))
5
2.2
14/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: K McEvoy (58)
14/1
6
2.5
80/1
T: K A Lees
R: Tommy Berry (58.5)
80/1
4m savabeel (AUS) x danex (NZ) (danasinga (AUS))
7
3.3
12/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (57.5)
12/1
6g makfi (GB) x priorities (NZ) (zabeel (NZ))
8
4.4
7/1
T: Matthew Dale
R: Billy Owen (58)
7/1
9
5.7
40/1
T: Richard Litt
R: R Dolan (53)
40/1
5m song of tara (IRE) x what a giggle (AUS) (air de france (USA))
10
8.2
6/1
T: Ms K Waugh
R: J R Collett (59)
6/1
4m star witness (AUS) x commanding girl (AUS) (fastnet rock (AUS))
11
11.5
20/1
T: A J Cummings
R: A Hyeronimus (58)
20/1
4g azamour (IRE) x leti (AUS) (flying spur (AUS))
12
42.9
7/1
T: Mark Newnham
R: J Parr (57)
7/1
4m so you think (NZ) x goolash (AUS) (encosta de lago (AUS))
* Nick figures are for Australasia.