Breednet Results

SAPPHIRE COAST - Sunday, May 6

Race 1 - Club Bega (Bm55) (900m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 0:52.10 (33.70)
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: R Cluning
R: Ms K Nisbet (57)
16/1
5m reward for effort (AUS) x pretty chemin'ee (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Mandee (2)
9/2
T: Matthew Dale
R: A Kajiya (58.5)
9/2
3
0.3
5/2F
T: Luke Pepper
R: Simon Miller (57.5)
5/2F
4m tickets (AUS) x absolutely livid (AUS) (fasliyev (USA))
4
0.5
Bilby (4)
7/2
T: R C Manning
R: Aaron Sweeney (56)
7/2
5
1.8
20/1
T: M D Kelley
R: M Heagney (55)
20/1
5g al samer (AUS) x classy miss (AUS) (snippets (AUS))
6
2.1
20/1
T: Ms T Bateup
R: Rachel Hunt (54)
20/1
5g northern meteor (AUS) x falling in love (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
3.6
7/1
T: Ms K Kulic
R: P Scorse (55)
7/1
5m bowstreet blues (AUS) x sneak a nip (AUS) (volcanic prince (AUS))
8
4
15/1
T: J A Sylvester
R: R Bensley (54.5)
15/1
9
6.2
6/1
T: S A Stephens
R: M Travers (62)
6/1
6g denman (AUS) x celestial flight (USA) (a. p. jet (USA))
10
6.8
30/1
T: Becky Byrne
R: Ms C Gravener (53.5)
30/1
7g danerich (AUS) x acertaindee (AUS) (snaadee (USA))
Race 2 - Merimbula Rsl Mdn Plate (900m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:51.80 (33.10)
Prizemoney: $20,000
1
11/8F
T: N J Olive
R: R Bensley (54.5)
11/8F
This nick: 4 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5.5
13/2
T: T J Robinson
R: Brock Ryan (59)
13/2
3g commands (AUS) x jewelled gate (AUS) (hurricane sky (AUS))
3
6.5
15/1
T: Natalie Jarvis
R: R Brewer (57)
15/1
3f swift alliance (AUS) x glorious calling (AUS) (royal academy (USA))
4
6.9
9/4
T: Aaron Clarke
R: S Guymer (59)
9/4
3g zariz (AUS) x looksgoodinblack (AUS) (bureaucracy (NZ))
4
6.9
20/1
T: P J Facoory
R: A Kajiya (54)
20/1
5m duke of marmalade (IRE) x folk music (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
9.9
20/1
T: Ms L Bundy
R: Ms K Nisbet (57)
20/1
4m canny show (AUS) x sunsation (AUS) (desert sun (GB))
7
10.1
100/1
T: S Cumming
R: Josh Richards (55)
100/1
4m gonski (AUS) x dargo delight (AUS) (lago delight (AUS))
8
10.2
15/1
T: D J Rolfe
R: M Travers (59)
15/1
6g high chaparral (IRE) x tantra (AUS) (royal academy (USA))
9
11.9
20/1
T: Luke Pepper
R: Simon Miller (54.5)
20/1
2f arlington (AUS) x questessence (AUS) (quest for fame (GB))
10
16.2
100/1
T: Aaron Clarke
R: M Heagney (59)
100/1
4g time thief (AUS) x bestwick's best (AUS) (more than ready (USA))
11
24.7
20/1
T: P J Facoory
R: Aaron Sweeney (57.5)
20/1
5g commands (AUS) x krall (NZ) (deputy governor (USA))
Race 3 - South Coast Cup (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:37.84 (34.98)
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: Ben Waldron
R: P Scorse (58)
5/2F
6g pendragon (NZ) x cardsino (AUS) (final card (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/4
T: M Ellerton and S Zahra
R: R Brewer (59)
15/4
4g uncle mo (USA) x rocking rhonda (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1.7
11/2
T: D G Callaughan
R: Ms K Nisbet (61)
11/2
8g home on the grange (AUS) x flaming bullet (AUS) (bite the bullet (USA))
4
4.4
3/1
T: Greg Stephens
R: M Heagney (54)
3/1
4g magic albert (AUS) x salinas (AUS) (al maher (AUS))
5
6.2
11/2
T: Matthew Dale
R: A Kajiya (60)
11/2
7g pentire (GB) x noubeel (NZ) (zabeel (NZ))
6
6.5
13/2
T: Joseph Ible
R: A Layt (55.5)
13/2
6g dylan thomas (IRE) x butterfield (NZ) (fasliyev (USA))
7
10.2
100/1
T: R C Manning
R: Aaron Sweeney (52.5)
100/1
5g onemorenomore (AUS) x danapali (IRE) (danehill (USA))
Race 4 - Bermagui Country Club Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:37.93 (36.49)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: T J Robinson
R: S Pollard (57)
2/1F
4g domesday (AUS) x hotel du marc (NZ) (tale of the cat (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: E and L Longmire
R: Josh Richards (55)
4/1
3
1.9
8/1
T: P J Facoory
R: Aaron Sweeney (55.5)
8/1
4h casino prince (AUS) x beyond the end (AUS) (belong to me (USA))
4
2.5
7/1
T: Greg Stephens
R: M Heagney (57)
7/1
5g dreamscape (AUS) x desert choice (AUS) (desert king (IRE))
5
2.6
20/1
T: Rob Potter
R: Rachel Hunt (57.5)
20/1
3g anacheeva (AUS) x reine du soir (AUS) (peintre celebre (USA))
6
4.1
30/1
T: M Petrovic
R: A Layt (57)
30/1
7
4.8
40/1
T: C Hensler
R: Ms M Kinny (57.5)
40/1
4g al samer (AUS) x de angel (AUS) (dehere (USA))
8
5.1
11/2
T: E and L Longmire
R: Simon Miller (57)
11/2
9
5.9
Foroz (1)
9/2
T: N J Olive
R: Ms K Nisbet (58)
9/2
3f sebring (AUS) x secrets sleeping (NZ) (viking ruler (AUS))
10
7.9
100/1
T: Natalie Jarvis
R: R Brewer (57)
100/1
4m mossman (AUS) x lucrezia (NZ) (zabeel (NZ))
Race 5 - Club Sapphire Plate (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:24.06 (36.74)
Prizemoney: $20,000
1
6/4F
T: Mick Miladinovic
R: Ms K Nisbet (57)
6/4F
4m zariz (AUS) x canny angel (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
2
4/1
T: Ms T Bateup
R: Brock Ryan (57)
4/1
4m pluck (USA) x adequate (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.5
15/1
T: G W Murray
R: P Scorse (53)
15/1
3f bullet train (GB) x lovable (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
3.6
Lauriz (13)
80/1
T: R H Kimber
R: S Pollard (55)
80/1
5m zariz (AUS) x laura's luskin (AUS) (luskin star (AUS))
5
3.8
12/1
T: Greg Stephens
R: M Heagney (57)
12/1
5g lope de vega (IRE) x mimes (AUS) (desert king (IRE))
6
4.9
40/1
T: R C Manning
R: Aaron Sweeney (53.5)
40/1
4m therock (AUS) x star of coureuse (AUS) (starcraft (NZ))
7
5.8
7/2
T: Rob Potter
R: Simon Miller (59)
7/2
5g alert (ARG) x peaceful sky (AUS) (euclase (AUS))
8
6.9
Kalooki (10)
30/1
T: W A Mathie
R: Rachel Hunt (55.5)
30/1
3g uncle mo (USA) x woona (AUS) (end sweep (USA))
9
7.1
12/1
T: Ms L Davies
R: Ms M Kinny (55)
12/1
5m redente (AUS) x caralombo (AUS) (runyon (IRE))
10
10.2
15/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (57)
15/1
4m dubleo (USA) x the shipping news (AUS) (hurricane sky (AUS))
11
12.3
66/1
T: J W Marzol
R: Jessie Philpot (55)
66/1
7g oratorio (IRE) x excellent song (IRE) (suave dancer (USA))
12
14
150/1
T: J Rolfe
R: A Kajiya (53.5)
150/1
13
14.3
30/1
T: M J Smith
R: M Travers (59)
30/1
Race 6 - Tura Beach Country Club Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.06 (35.17)
Prizemoney: $20,000
1
9/4F
T: Natalie Jarvis
R: R Brewer (59)
9/4F
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
20/1
T: W A Mathie
R: Ms K Nisbet (57)
20/1
4m zariz (AUS) x summertown girl (AUS) (keepers (AUS))
3
2.1
Sestina (13)
9/1
T: T J Robinson
R: Aaron Sweeney (55.5)
9/1
4
3.2
50/1
T: E and L Longmire
R: A Layt (57)
50/1
3f bull ripper (AUS) x generous maid (NZ) (generous (IRE))
5
3.3
Denver (1)
14/1
T: N J Osborne
R: Brock Ryan (59)
14/1
3g all american (AUS) x falqueen (AUS) (falbrav (IRE))
6
4.3
15/1
T: P J Korn
R: S Pollard (59)
15/1
7
5.8
15/2
T: R Cluning
R: M Travers (57)
15/2
3f all american (AUS) x flying hope (AUS) (flying spur (AUS))
8
6.6
9/1
T: Ms L Bundy
R: N Perryman (59)
9/1
4g tickets (AUS) x little diva (AUS) (reassure (USA))
9
6.8
12/1
T: N J Olive
R: R Bensley (59)
12/1
3g purrealist (AUS) x deluga lass (AUS) (magnus (AUS))
10
8.7
9/2
T: Matthew Dale
R: S Guymer (57)
9/2
11
9.5
25/1
T: Ms M Harrison
R: Rachel Hunt (57)
25/1
12
9.9
12/1
T: Ms B Mackie
R: Simon Miller (57)
12/1
13
11.6
20/1
T: Aaron Clarke
R: M Heagney (57)
20/1
Race 7 - Pambula Merimbula Golf Club-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:10.45 (34.88)
Prizemoney: $20,000
1
3/1F
T: M Petrovic
R: P Scorse (53)
3/1F
4m snippetson (AUS) x birkin (AUS) (sequalo (AUS))
Winning siblings: Birkin Black,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
4/1
T: Thomas Lyttle
R: M Travers (54)
4/1
5m congrats (USA) x crystal empire (AUS) (statue of liberty (USA))
3
1.4
11/1
T: G Backhouse
R: S Pollard (56)
11/1
4
1.9
5/1
T: R Cluning
R: R Bensley (54.5)
5/1
5m bushranger (IRE) x susie jane (AUS) (king of kings (IRE))
5
2.4
20/1
T: K P Weir
R: G Castillo (56.5)
20/1
5g keano (NZ) x salerity star (AUS) (salieri (USA))
6
3.3
7/2
T: Matthew Dale
R: Ms K Nisbet (59.5)
7/2
5g postponed (USA) x symphony (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
3.7
15/2
T: Steven Cummins
R: Simon Miller (57.5)
15/2
8g lonhro (AUS) x reverenza (AUS) (commands (AUS))
8
4.2
40/1
T: Aaron Clarke
R: A Layt (55)
40/1
9
4.5
100/1
T: R C Manning
R: Aaron Sweeney (52.5)
100/1
6g churchill downs (AUS) x miss academic (AUS) (royal academy (USA))
10
5.2
30/1
T: S A Stephens
R: Ms M Kinny (54)
30/1
5g hussonet (USA) x blue music (AUS) (bluebird (USA))
11
5.8
80/1
T: Ms W Heise
R: Jessie Philpot (52)
80/1
6m henny hughes (USA) x kori lane (USA) (saratoga six (USA))
12
6.3
100/1
T: Karen Welch
R: Aimee Taylor (54)
100/1
6g alert (ARG) x tangerine (AUS) (encosta de lago (AUS))
13
6.6
100/1
T: J W Marzol
R: M Heagney (54)
100/1
5g redoute's choice (AUS) x regrowth (AUS) (unbridled's song (USA))
* Nick figures are for Australasia.