Breednet Results

SCONE - Tuesday, December 4

Race 1 - Xmas Party Race Day 14/12-Bm74 (2200m)
Class: Benchmark 74 Track: Good(4) Time: 2:18.89 (34.71)
Prizemoney: $22,000
1
13/8F
T: D I Atkins
R: G M Ryan (54.5)
13/8F
6g choisir (AUS) x princess tyla (AUS) (royal academy (USA))
Winning siblings: Excelsa, Marman, Plaisir,
This nick: 48 runners; 34 winners; 3 SW. Details
2
0.3
5/1
T: Stirling Osland
R: Reece Jones (56)
5/1
5m nadeem (AUS) x exilio (NZ) (o'reilly (NZ))
3
2.8
11/2
T: Stirling Osland
R: M Paget (58.5)
11/2
6g dylan thomas (IRE) x entice (AUS) (last tycoon (IRE))
4
3.2
14/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (54)
14/1
4g dreamscape (AUS) x devilina (AUS) (anabaa (USA))
5
3.3
13/4
T: L J Jeffriess
R: Leah Kilner (55.5)
13/4
6m domesday (AUS) x brittle express (AUS) (success express (USA))
6
3.8
8/1
T: Peter G Sinclair
R: Wendy Peel (55)
8/1
6m sebring (AUS) x pearl ardane (AUS) (danehill (USA))
7
5.7
Douro (8)
12/1
T: Dar Lunn
R: A Gibbons (54)
12/1
7g flying spur (AUS) x morgalicious (NZ) (stravinsky (USA))
Race 2 - Toohey's Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.52 (34.37)
Prizemoney: $22,000
1
4/7F
T: K A Lees
R: R Thompson (59)
4/7F
3f redoute's choice (AUS) x jellicles (AUS) (tale of the cat (USA))
Winning siblings: Domesticated, Felines,
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/2
T: R P Northam
R: G M Ryan (57)
5/2
4m olympus (AUS) x sutton queen (AUS) (beautiful crown (USA))
3
1.8
15/1
T: John W Ramsey
R: G Buckley (57)
15/1
3f zizou (AUS) x lonely hour (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
2.8
25/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (58)
25/1
3f husson (ARG) x jezangani (AUS) (conatus (AUS))
5
4.1
12/1
T: B F Cavanough
R: Ms L G Henry (59)
12/1
4m skilled (AUS) x risingdane (AUS) (danzero (AUS))
6
6.1
100/1
T: C P Thurston
R: Reece Jones (52.5)
100/1
6m amadeus wolf (GB) x nothin' leica win (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
7
7.1
30/1
T: K A Lees
R: Ms L Day (56.5)
30/1
8
7.2
66/1
T: Ms S Grills
R: M Paget (57.5)
66/1
4m dream ballad (AUS) x angry (AUS) (final card (AUS))
9
10.9
80/1
T: L J Tilley
R: Ms M Weir (55.5)
80/1
6m oratorio (IRE) x queen's revenge (AUS) (kaaptive edition (NZ))
10
11
100/1
T: John Simpson
R: D Northey (58)
100/1
3f pluck (USA) x showgirl (NZ) (volksraad (GB))
11
11.3
150/1
T: C R Dixon
R: J Kehoe (55.5)
150/1
6m bon hoffa (AUS) x absolutely you (AUS) (mr. henrysee (USA))
12
11.9
Aguia (9)
150/1
T: Ms J Clement
R: Vad Bolozhinskyi (55.5)
150/1
4m benfica (AUS) x obeys (AUS) (commands (AUS))
Race 3 - Yalumba Wines Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:12.09 (34.86)
Prizemoney: $22,000
1
15/2
T: Melanie O'Gorman
R: L Cumberland (57.5)
15/2
3g polanski (AUS) x no sparkle leica (AUS) (strategic (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
10/9F
T: S C Jones
R: Reece Jones (55.5)
10/9F
5g redoute's choice (AUS) x savannah river (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.3
5/1
T: Paul Messara
R: G Buckley (57.5)
5/1
3g animal kingdom (USA) x forward thinking (AUS) (charge forward (AUS))
4
4.3
8/1
T: K A Lees
R: Ms L Day (56)
8/1
3g street boss (USA) x judaea (AUS) (holy roman emperor (IRE))
5
6.1
150/1
T: C P Thurston
R: J Kehoe (55)
150/1
6
6.9
Booyeah (12)
25/1
T: Craig Roberts
R: Ms R Murray (56)
25/1
3g benfica (AUS) x niji (AUS) (commands (AUS))
7
8.2
150/1
T: Mark Hatch
R: Ms L G Henry (56.5)
150/1
5g youthful legs (USA) x mistabit (AUS) (access (IRE))
8
8.7
25/1
T: C R Clegg
R: M Squires (57)
25/1
4g star witness (AUS) x scot's flyer (AUS) (hennessy (USA))
9
9.2
30/1
T: J A Sylvester
R: Ms C McPherson (55)
30/1
3g dalakhani (IRE) x van welbilt (AUS) (artie schiller (USA))
10
9.5
Ekango (3)
100/1
T: Ms J Clement
R: D Northey (57.5)
100/1
3g canny show (AUS) x the renfrew bullet (AUS) (bite the bullet (USA))
11
10.9
Starada (17)
66/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (55)
66/1
4g strada (AUS) x fame for three (AUS) (quest for fame (GB))
12
13.4
20/1
T: M K Mason
R: R Thompson (57)
20/1
3g snippetson (AUS) x panama (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 4 - The Hunted Gourmet Hcp (C3) (1000m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 0:56.66 (33.20)
Prizemoney: $22,000
1
Phuket (1)
13/4
T: A J Denham
R: G M Ryan (61.5)
13/4
5g medaglia d'oro (USA) x aziani (AUS) (fasliyev (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1F
T: Cameron Crockett
R: C Lever (58.5)
2/1F
4m i am invincible (AUS) x isadora (AUS) (gold fever (USA))
3
1.3
5/2
T: Cody Morgan
R: A Gibbons (58.5)
5/2
5g nicconi (AUS) x divine choice (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
2.2
9/1
T: B F Cavanough
R: G Buckley (54)
9/1
5
6
150/1
T: N F Boland
R: Wendy Peel (52)
150/1
8g dane fever (AUS) x warm up (AUS) (king cugat (USA))
6
6.4
16/1
T: C K Martin
R: Ms R Murray (56.5)
16/1
4g arlington (AUS) x imperfect angel (AUS) (lion heart (USA))
7
6.6
12/1
T: Ms J Butler
R: Joshua Oliver (54)
12/1
8
6.7
Mosrai (2)
14/1
T: Luke A Thomas
R: R Thompson (59)
14/1
5g moshe (AUS) x raising high (AUS) (secret savings (USA))
9
10.3
60/1
T: C P Thurston
R: Reece Jones (51)
60/1
7g trotamondo (CHI) x friends for life (AUS) (special bond (AUS))
10
10.4
40/1
T: Aleacia Bennett
R: B Looker (57)
40/1
5g stryker (AUS) x pienza (AUS) (flying spur (AUS))
Race 5 - Pages Hire Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.53 (36.02)
Prizemoney: $22,000
1
20/1
T: Troy O'Neile
R: Joshua Oliver (59)
20/1
5g arlington (AUS) x neways (AUS) (arena (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
50/1
T: C P Thurston
R: Qin Yong (55)
50/1
4m canford cliffs (IRE) x whippy van (AUS) (street cry (IRE))
3
0.7
Elcano (8)
5/2F
T: K A Lees
R: C G O'Brien (57.5)
5/2F
3g high chaparral (IRE) x spottswoode (NZ) (centaine (AUS))
4
1.8
10/1
T: D I Atkins
R: C Lever (59)
10/1
4g smart missile (AUS) x calamba (AUS) (bernardini (USA))
5
2.7
4/1
T: L J Tilley
R: R Thompson (59)
4/1
4g anacheeva (AUS) x arrivez meme (AUS) (get square (AUS))
6
3.3
8/1
T: A J Denham
R: G M Ryan (57.5)
8/1
3g camelot (GB) x morecambe bay (AUS) (diatribe (AUS))
7
3.5
14/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: B Looker (57.5)
14/1
3g poet's voice (GB) x vision splendid (AUS) (street sense (USA))
8
7.4
15/1
T: J A Sylvester
R: Cejay Graham (56)
15/1
3g iffraaj (GB) x exquisitely (AUS) (snippets (AUS))
9
8
40/1
T: A D McHardie
R: M Paget (57)
40/1
7m dubleo (USA) x grand attraction (AUS) (grand lodge (USA))
10
8.9
8/1
T: R P Northam
R: Ms R Murray (55.5)
8/1
3f jimmy choux (NZ) x genuine offer (NZ) (generous (IRE))
11
9.1
8/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (57)
8/1
4m so you think (NZ) x platinum passion (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
10.6
150/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (55.5)
150/1
3f epaulette (AUS) x irgunette (AUS) (irgun (USA))
13
18.7
150/1
T: T S Howlett
R: D Northey (57.5)
150/1
3g americain (USA) x agree with me (AUS) (dylan thomas (IRE))
14
26.6
16/1
T: Simon Casey
R: Reece Jones (54)
16/1
5m uncle mo (USA) x ready for more (AUS) (more than ready (USA))
Race 6 - The Cottage Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:36.74 (34.65)
Prizemoney: $22,000
1
Moobi (1)
1/1F
T: Cody Morgan
R: G M Ryan (59)
1/1F
6g spinning world (USA) x kowhai (AUS) (grand lodge (USA))
Winning siblings: Clearview Drive, Silent Creek,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
13/4
T: K A Lees
R: A Gibbons (54)
13/4
3f snitzel (AUS) x kneeling (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
2.5
11/1
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (58.5)
11/1
4
3.4
30/1
T: L J Tilley
R: R Thompson (54)
30/1
7g real saga (AUS) x talk to the heart (AUS) (show a heart (AUS))
5
7
11/1
T: R P Northam
R: Reece Jones (53.5)
11/1
5g oratorio (IRE) x maddi jayne (AUS) (sir debonaire (AUS))
6
7.9
Delete (2)
8/1
T: J R Hine
R: Joshua Oliver (58.5)
8/1
4g arlington (AUS) x dawn to dusk (USA) (son of briartic (CAN))
7
8
100/1
T: C P Thurston
R: Alena Skerritt (52.5)
100/1
6g hard spun (USA) x bella strega (AUS) (bianconi (USA))
8
9.6
66/1
T: M A Ostini
R: A Cavallo (54)
66/1
7g warhead (AUS) x my key (AUS) (kaaptive edition (NZ))
9
9.7
150/1
T: Dar Lunn
R: B Looker (54)
150/1
6g starcraft (NZ) x nonsensical (AUS) (hussonet (USA))
10
10.3
150/1
T: Sally Torrens
R: Wendy Peel (52)
150/1
11
12.7
20/1
T: B F Cavanough
R: G Buckley (54)
20/1
5m high chaparral (IRE) x ion you (AUS) (geiger counter (USA))
12
12.9
150/1
T: C P Thurston
R: Qin Yong (52)
150/1
7g warhead (AUS) x fossey (AUS) (special bond (AUS))
13
15.1
40/1
T: Sally Torrens
R: Ms R Murray (54)
40/1
5g red element (AUS) x hasty girl (AUS) (rapid man (AUS))
14
19.3
40/1
T: B F Cavanough
R: Ms L G Henry (57.5)
40/1
4m star witness (AUS) x bullion bay (AUS) (hussonet (USA))
Race 7 - Norm Turner Electrical (Bm66) (1200m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(3) Time: 1:11.42 (34.45)
Prizemoney: $22,000
1
2/1F
T: T J Bartley
R: G Buckley (56)
2/1F
4m drumbeats (AUS) x larenco (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Buzz 'N' Joe, Red Ochre, Sebrenco, Tribuna,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/1
T: Gavin Groth
R: Reece Jones (58)
7/1
5g magic albert (AUS) x my gunyah (AUS) (beautiful crown (USA))
3
2.8
14/1
T: P H Bloomfield
R: R Thompson (54)
14/1
4m your song (AUS) x queen of the east (AUS) (general nediym (AUS))
4
2.9
66/1
T: Wayne Seelin
R: Ms R Murray (54)
66/1
6m oratorio (IRE) x fermata (AUS) (commands (AUS))
5
3.8
16/1
T: Zach Hatch
R: Ms L Day (61.5)
16/1
6g paco boy (IRE) x kintyre lil (NZ) (casual lies (USA))
6
4.5
7/2
T: C K Martin
R: B Looker (57.5)
7/2
4g bernardini (USA) x vintner (AUS) (hennessy (USA))
7
5.5
60/1
T: Ms M Moses
R: Vad Bolozhinskyi (57.5)
60/1
5g duporth (AUS) x snow way (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
8
5.6
9/2
T: Aleacia Bennett
R: A Gibbons (58)
9/2
5g snippetson (AUS) x honest (AUS) (king of kings (IRE))
9
7.2
Zroya (13)
20/1
T: Ms D Lumsden
R: Cejay Graham (52.5)
20/1
8m domesday (AUS) x thine eyes (AUS) (shovhog (AUS))
10
7.8
8/1
T: L J Jeffriess
R: Wendy Peel (62)
8/1
6g i am invincible (AUS) x irish loup (AUS) (loup sauvage (USA))
11
9.2
Ayham (6)
30/1
T: Michelle Fleming
R: Alena Skerritt (56.5)
30/1
7g eavesdropper (USA) x depot (USA) (alysheba (USA))
Race 8 - Morgan/English Comm Lawyers-C2 (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:11.79 (34.58)
Prizemoney: $22,000
1
2/1F
T: Angela Davies
R: G M Ryan (56.5)
2/1F
4g wanted (AUS) x more than acracker (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.5
40/1
T: Melissa Dennett
R: Cejay Graham (52.5)
40/1
5m choisir (AUS) x folk music (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
0.6
11/4
T: Zach Hatch
R: Joshua Oliver (59)
11/4
4g high chaparral (IRE) x suppose (USA) (danehill (USA))
4
2.1
11/4
T: K A Lees
R: A Gibbons (54)
11/4
5
2.8
30/1
T: Gavin Groth
R: Reece Jones (55.5)
30/1
5g iffraaj (GB) x syrah (NZ) (traditionally (USA))
6
3
80/1
T: Luke A Thomas
R: Brooke Stower (54)
80/1
6m nadeem (AUS) x jumaana (AUS) (lujain (USA))
7
3.3
11/2
T: Ms G Williams
R: Ms L Day (53.5)
11/2
3g foxwedge (AUS) x sorcha rose (AUS) (stravinsky (USA))
8
3.9
150/1
T: C R Dixon
R: L Cumberland (54)
150/1
7g bon hoffa (AUS) x absolutely you (AUS) (mr. henrysee (USA))
9
4.9
150/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (54)
150/1
4m love conquers all (AUS) x startle (AUS) (flying spur (AUS))
10
5.4
9/1
T: Luke Berger
R: Ms R Murray (54)
9/1
4m dream ahead (USA) x shivering (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
6.4
150/1
T: S C Jones
R: A E Denby (54)
150/1
7g husson (ARG) x plaza suite (AUS) (perugino (USA))
12
8.1
80/1
T: Ian Holland
R: A Cavallo (54)
80/1
13
10.1
150/1
T: J A Sylvester
R: Ms C McPherson (54)
150/1
5g oratorio (IRE) x mrs. ledden (AUS) (ignatius (USA))
14
10.4
80/1
T: B F Cavanough
R: D Northey (54)
80/1
6m big brown (USA) x tallow (AUS) (street cry (IRE))
* Nick figures are for Australasia.