Breednet Results

TAROOM - Saturday, December 31

Race 1 - Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:56.40
Prizemoney: $8,000
1
13/8F
T: Raymond Frazer
R: Baylee Nothdurft (53.5)
13/8F
5m danerich (AUS) x tycoon sheila (AUS) (last tycoon (IRE))
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details3 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
3.5
2/1
T: Ms J Crompton
R: M Schrapel (55)
2/1
4m kaphero (AUS) x frustration (AUS) (charnwood forest (IRE))
3
5
8/1
T: J R Curtain
R: Hannah English (55)
8/1
7m red dazzler (AUS) x eternal ruler (AUS) (king of kings (IRE))
4
8.5
8/1
T: J R Curtain
R: Dakota Graham (54)
8/1
3f rothesay (AUS) x ekka ride (AUS) (ekraar (USA))
5
11
11/4
T: Tim Cook
R: Sean Palmer (54.5)
11/4
6
31
11/1
T: J R Curtain
R: P Romeo (56.5)
11/1
4m rapid man (AUS) x liaison lass (AUS) (covetous (AUS))
Race 2 - Hcp (Cl B) (1000m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 0:56.64
Prizemoney: $8,000
1
7/1
T: Bevan Johnson
R: Ms M O'Brien (56.5)
7/1
6m street boss (USA) x roralism (AUS) (naturalism (NZ))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
7/2F
T: T J Dougall
R: N Evans (59.5)
7/2F
3g drumbeats (AUS) x kosa (AUS) (sequalo (AUS))
3
4
15/4
T: Patrick Sexton
R: Hannah English (58.5)
15/4
4g teranaba (AUS) x kamulla (AUS) (conatus (AUS))
4
4.2
4/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (55.5)
4/1
5
5.2
5/1
T: L F Mawn
R: Baylee Nothdurft (55.5)
5/1
4g al samer (AUS) x monte echo (NZ) (zabeel (NZ))
6
5.3
4/1
T: J G Byrne
R: Nicholas Keal (55)
4/1
4m myboycharlie (IRE) x mira dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
7.6
9/1
T: Norma King
R: Natalie Morton (53.5)
9/1
4g red element (AUS) x ms mickdandee (NZ) (black minnaloushe (USA))
8
10.6
9/1
T: Bevan Johnson
R: Sean Palmer (53)
9/1
5m za-im (GB) x chancing (AUS) (settlement day (USA))
Race 3 - (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 0:56.58
Prizemoney: $8,000
1
11/4
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (55)
11/4
6m god's own (AUS) x by any means (NZ) (stravinsky (USA))
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/4F
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (56)
7/4F
4g kaphero (AUS) x smytzer's magic (AUS) (monde bleu (GB))
3
0.5
4/1
T: Patrick Sexton
R: Baylee Nothdurft (55)
4/1
6m not a single doubt (AUS) x bellucci (AUS) (van nistelrooy (USA))
4
0.6
7/1
T: Bevan Johnson
R: Sean Palmer (60.5)
7/1
9g magic albert (AUS) x magique miss (AUS) (magic ring (IRE))
5
4.9
10/1
T: J R Curtain
R: Hannah English (57)
10/1
9r sequalo (AUS) x academy song (AUS) (royal academy (USA))
6
7.7
7/2
T: Norma King
R: Natalie Morton (55)
7/2
7g hidden dragon (AUS) x duck express (AUS) (rigoletto (AUS))
7
11
9/1
T: Jemimah Forde
R: Ms M O'Brien (56.5)
9/1
6g jet spur (AUS) x intoxicate (AUS) (noalcoholic (FR))
Race 4 - (Bm55) (1200m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:09.63
Prizemoney: $8,000
1
4/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (58.5)
4/1
Winning siblings: Born To Fire,
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1
3/1F
T: Patrick Sexton
R: Hannah English (57)
3/1F
5g easy rocking (AUS) x kamulla (AUS) (conatus (AUS))
3
1.1
5/1
T: Ms J Crompton
R: M Schrapel (59.5)
5/1
6g jet spur (AUS) x miss chic (AUS) (shinko forest (IRE))
4
1.9
6/1
T: C Smith
R: B Powell (58.5)
6/1
5
2.7
20/1
T: Bevan Johnson
R: Sean Palmer (57)
20/1
5m krupt (AUS) x riverview (AUS) (ignatius (USA))
6
2.9
7/1
T: Jemimah Forde
R: Ms M O'Brien (60.5)
7/1
6g northern meteor (AUS) x she's purring (AUS) (flying spur (AUS))
7
3
7/1
T: J M Judge
R: Natalie Morton (54.5)
7/1
6m bradbury's luck (AUS) x aimee louise (AUS) (testa rossa (AUS))
8
3.3
11/1
T: L F Mawn
R: Baylee Nothdurft (55.5)
11/1
9
3.6
12/1
T: R W Murray
R: P Romeo (58.5)
12/1
10
19.4
11/1
T: M A Kropp
R: Nicholas Keal (57)
11/1
4h court command (AUS) x gully (AUS) (thunder gulch (USA))
Race 5 - (Bm50) (1400m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 1:22.67
Prizemoney: $8,000
1
2/1F
T: L F Mawn
R: Baylee Nothdurft (54.5)
2/1F
6g zaha (CAN) x princess county (AUS) (county (AUS))
Winning siblings: County Gold, County Raider,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1F
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (57)
2/1F
5m magic albert (AUS) x dainty deb (AUS) (danehill (USA))
3
1.1
9/1
T: J G Byrne
R: Nicholas Keal (56)
9/1
5g seidnazar (AUS) x charzoo (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
1.3
7/2
T: Bevan Johnson
R: Sean Palmer (57.5)
7/2
6m oratorio (IRE) x rosy red (AUS) (desert prince (IRE))
5
1.5
15/1
T: R W Murray
R: P Romeo (58)
15/1
4m dubleo (USA) x kings concubine (AUS) (king of kings (IRE))
6
2.5
20/1
T: Patrick Sexton
R: Hannah English (56.5)
20/1
5m falvelon (AUS) x regal theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
7
2.6
6/1
T: C Smith
R: Natalie Morton (55)
6/1
8
7.6
25/1
T: W P Baker
R: B Powell (56)
25/1
9
10.4
7/1
T: Bevan Johnson
R: N Evans (58.5)
7/1
10
23.4
15/1
T: Jemimah Forde
R: Ms M O'Brien (57.5)
15/1
3c love conquers all (AUS) x forever mine (AUS) (belong to me (USA))
Race 6 - Open Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:21.69
Prizemoney: $10,000
1
5/2
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (60)
5/2
6g olympus (AUS) x larchwood (AUS) (mister c. (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
6/1
T: W P Baker
R: B Powell (57)
6/1
3
1.5
6/4F
T: Bevan Johnson
R: Sean Palmer (53.5)
6/4F
4
2.8
7/2
T: M A Kropp
R: Nicholas Keal (54.5)
7/2
5
4.3
12/1
T: Bevan Johnson
R: Ms M O'Brien (55)
12/1
6
4.5
9/1
T: Raymond Frazer
R: Baylee Nothdurft (54.5)
9/1
9g elvstroem (AUS) x tamarino (IRE) (caerleon (USA))
7
5
12/1
T: T J Dougall
R: N Evans (55)
12/1
7g court command (AUS) x ludgate (USA) (lyphard (USA))
8
6
7/1
T: Patrick Sexton
R: Hannah English (53.5)
7/1
6g real saga (AUS) x beesem (AUS) (strategic (AUS))
* Nick figures are for Australasia.