Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, September 19
Sha Tin
Wednesday, September 15
Happy Valley
Sunday, September 12
Sha Tin
Wednesday, September 8
Happy Valley
Sunday, September 5
Sha Tin

SHA TIN - Thursday, February 7

Race 1 - Prosperity Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:47.92 (23.11)
Prizemoney: $920,000
1
11/4F
T: K L Man
R: S De Sousa (60)
11/4F
6g champs elysees (GB) x red boots (IRE) (verglas (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
25/1
T: D J Hall
R: M F Poon (52)
25/1
8g gallant guru (AUS) x enzed (NZ) (anziyan (USA))
3
2.9
9/1
T: T P Yung
R: Grant Van Niekerk (56)
9/1
5g thewayyouare (USA) x suzie temple (NZ) (mellifont (USA))
4
3
13/4
T: W Y So
R: D Whyte (53)
13/4
6g acclamation (GB) x heavens peak (GB) (pivotal (GB))
5
3.3
6/1
T: C Fownes
R: J Moreira (60.5)
6/1
6g shamardal (USA) x marine city (JPN) (carnegie (IRE))
6
6.5
3/1
T: C Fownes
R: Z Purton (56)
3/1
4g makfi (GB) x egeria (IRE) (daylami (IRE))
7
8.5
50/1
T: L Ho
R: T H So (53)
50/1
8
10
40/1
T: K W Lui
R: H N Wong (57.5)
40/1
8g danzero (AUS) x supernal (AUS) (chief's crown (USA))
9
11
15/2
T: C H Yip
R: U Rispoli (56.5)
15/2
Race 2 - Yue Yee Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:35.28 (24.04)
Prizemoney: $690,000
1
15/4
T: K W Lui
R: C Y Ho (59)
15/4
5g darci brahma (NZ) x bella rosalia (GB) (singspiel (IRE))
Winning siblings: Elle Eye Are, Strolling Vagabond,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
2/1F
T: J Moore
R: J Moreira (60.5)
2/1F
3g sebring (AUS) x sensibility (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
2
5/2
T: D Ferraris
R: K Teetan (59)
5/2
4g niagara (AUS) x divine miss em (NZ) (traditionally (USA))
2019 NZB Ready To Run Sale
$40,000
Vendor: Woburn Farm
Buyer: Michael Hickmott Bloodstock
4
2.5
30/1
T: K L Man
R: K C Leung (54)
30/1
9g casino prince (AUS) x zazie (AUS) (zabeel (NZ))
5
3.8
5/1
T: Y S Tsui
R: Z Purton (59)
5/1
6
3.9
30/1
T: T P Yung
R: M L Yeung (57)
30/1
5g iffraaj (GB) x jabot (NZ) (green perfume (USA))
7
4.8
Bonito (10)
10/1
T: L Ho
R: Grant Van Niekerk (52)
10/1
6g o'reilly (NZ) x lafleur (NZ) (zabeel (NZ))
8
5.8
25/1
T: T P Yung
R: C Schofield (54.5)
25/1
4g hinchinbrook (AUS) x bronislava (AUS) (galileo (IRE))
9
6.5
100/1
T: W Y So
R: H N Wong (50)
100/1
4g your song (AUS) x hidden spirit (AUS) (casino prince (AUS))
10
10.3
50/1
T: P D O'Sullivan
R: M Chadwick (55.5)
50/1
5g star witness (AUS) x pearl of the sea (AUS) (fastnet rock (AUS))
11
11.3
50/1
T: C W Chang
R: Callan Murray (59)
50/1
Race 3 - Red Packet Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:22.96 (23.68)
Prizemoney: $690,000
1
30/1
T: J Moore
R: C Schofield (60.5)
30/1
3g smart missile (AUS) x cyclone stacey (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Rebel Typhoon,
This nick: 39 runners; 30 winners; 1 SW. Details
2
1.3
14/1
T: P D O'Sullivan
R: S De Sousa (58)
14/1
7g red giant (USA) x sweet vibes (AUS) (danehill (USA))
3
1.4
7/4F
T: K L Man
R: D Whyte (60.5)
7/4F
4
2.8
11/2
T: T P Yung
R: Grant Van Niekerk (53.5)
11/2
6g written tycoon (AUS) x dellwood diva (AUS) (general nediym (AUS))
5
3.3
7/1
T: Richard Gibson
R: M Chadwick (54)
7/1
5g oamaru force (AUS) x curzon dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
4
Otouto (7)
10/1
T: A T Millard
R: N Callan (57)
10/1
6g haradasun (AUS) x libor lady (USA) (exchange rate (USA))
7
4.3
11/2
T: P Yiu
R: J Moreira (59)
11/2
6g iffraaj (GB) x classic vision (GB) (classic cliche (IRE))
8
5.8
12/1
T: C H Yip
R: K Teetan (60.5)
12/1
5g charge forward (AUS) x la viva la rock (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
9
6
100/1
T: T P Yung
R: M L Yeung (50.5)
100/1
4g not a single doubt (AUS) x five star belle (AUS) (general nediym (AUS))
10
7.3
6/1
T: P D O'Sullivan
R: Z Purton (57)
6/1
8g alamosa (NZ) x bexley (NZ) (honor grades (USA))
11
8.8
100/1
T: W Y So
R: A Sanna (58.5)
100/1
12
18.8
100/1
T: L Ho
R: T H So (50.5)
100/1
7g pins (AUS) x lucida (NZ) (o'reilly (NZ))
Race 4 - Kut Cheong Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:09.85 (22.89)
Prizemoney: $920,000
1
11/1
T: A S Cruz
R: M F Poon (52)
11/1
4g stratum (AUS) x rosmarino (AUS) (langfuhr (CAN))
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.5
7/4F
T: K W Lui
R: C Y Ho (55.5)
7/4F
3g starcraft (NZ) x attilia (GER) (tiger hill (IRE))
2020 MM Gold Coast Yearling Sale
$60,000
Vendor: Rosemont Stud, Gnarwarre, Vic
Buyer: Terry Robinson
3
0.7
7/2
T: W Y So
R: D Whyte (56.5)
7/2
4g darci brahma (NZ) x minori express (AUS) (green line express (USA))
4
1.8
2/1
T: D J Hall
R: Z Purton (57)
2/1
4g fastnet rock (AUS) x invest (AUS) (dehere (USA))
5
3.3
15/2
T: K L Man
R: C Wong (55)
15/2
7g guillotine (NZ) x alleyrun (NZ) (volksraad (GB))
6
4.3
50/1
T: T P Yung
R: M L Yeung (55.5)
50/1
4g real saga (AUS) x spring collection (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
4.8
40/1
T: C Fownes
R: Callan Murray (56.5)
40/1
4g rogano (AUS) x irish hut (AUS) (quest for fame (GB))
8
5.3
Wicker (8)
100/1
T: Richard Gibson
R: N Callan (56)
100/1
3g ocean park (NZ) x spiriting (NZ) (montjeu (IRE))
9
6
100/1
T: Y S Tsui
R: A Badel (55)
100/1
3g hinchinbrook (AUS) x sister madrid (AUS) (fuji kiseki (JPN))
10
7
Levante (10)
50/1
T: L Ho
R: T H So (53.5)
50/1
4g sepoy (AUS) x follonica (AUS) (flying spur (AUS))
11
9.8
100/1
T: D Ferraris
R: H T Mo (50)
100/1
4g helmet (AUS) x gathering gold (AUS) (street cry (IRE))
12
15.8
30/1
T: A T Millard
R: K Teetan (56.5)
30/1
3g elusive fort (SAF) x double bluff (ZIM) (kahir almaydan (IRE))
Race 5 - Kut Cheong Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.00 (22.81)
Prizemoney: $920,000
1
4/5F
T: F C Lor
R: Z Purton (58)
4/5F
3g snitzel (AUS) x cape princess (NZ) (cape cross (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/2
T: W Y So
R: Grant Van Niekerk (55.5)
13/2
5g commands (AUS) x gemadaily (AUS) (strategic (AUS))
3
1.1
7/1
T: C H Yip
R: K Teetan (55)
7/1
6g flying spur (AUS) x vivacious spirit (AUS) (bel esprit (AUS))
4
1.3
9/1
T: T P Yung
R: K C Leung (56)
9/1
3g guillotine (NZ) x next century (NZ) (stravinsky (USA))
5
1.5
11/1
T: J Moore
R: D Whyte (56.5)
11/1
5g exceed and excel (AUS) x saabiq (USA) (grand slam (USA))
6
2.3
15/2
T: C H Yip
R: C Schofield (60.5)
15/2
5g iffraaj (GB) x miranda miss (NZ) (reset (AUS))
7
3
25/1
T: L Ho
R: W M Lai (55)
25/1
8
3.3
60/1
T: P Yiu
R: M F Poon (55)
60/1
3g showcasing (GB) x abenroad (NZ) (danroad (AUS))
9
3.8
12/1
T: K H Ting
R: M L Yeung (56.5)
12/1
4g duporth (AUS) x what an impact (AUS) (more than ready (USA))
10
5.3
100/1
T: D J Hall
R: T H So (56.5)
100/1
4g acclamation (GB) x melbourne memories (GB) (sleeping indian (GB))
11
5.4
30/1
T: J J Size
R: J Moreira (56.5)
30/1
4g commands (AUS) x brave and bold (AUS) (timber country (USA))
12
7.3
12/1
T: C S Shum
R: H T Mo (49)
12/1
4g murtajill (AUS) x lady of laredo (AUS) (night shift (USA))
Race 6 - Lucky Star Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:22.84 (23.26)
Prizemoney: $920,000
1
7/2F
T: C H Yip
R: U Rispoli (58.5)
7/2F
4g excelebration (IRE) x further (AUS) (more than ready (USA))
Winning siblings: Anjana, Silver Art, Trust Me,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/1
T: T P Yung
R: M L Yeung (57.5)
11/1
3g casino prince (AUS) x contented (AUS) (more than ready (USA))
3
1.5
9/1
T: K L Man
R: C Wong (53)
9/1
6g street sense (USA) x angora (AUS) (barathea (IRE))
4
2.8
12/1
T: Y S Tsui
R: K Teetan (53)
12/1
5
3
9/2
T: F C Lor
R: J Moreira (57.5)
9/2
5g danehill dancer (IRE) x showerproof (GB) (peintre celebre (USA))
6
3.8
9/2
T: A T Millard
R: S De Sousa (60.5)
9/2
7
3.9
15/1
T: Richard Gibson
R: A Badel (58)
15/1
4g lope de vega (IRE) x she's due (USA) (devil his due (USA))
8
4.5
12/1
T: A S Cruz
R: H T Mo (51.5)
12/1
5g stryker (AUS) x fine stem (AUS) (devaraja (NZ))
9
6
50/1
T: P Yiu
R: Martin Harley (55)
50/1
6g magic albert (AUS) x inaname (AUS) (catbird (AUS))
10
6.3
100/1
T: D J Hall
R: C Y Ho (53)
100/1
4g testa rossa (AUS) x bella vedera (AUS) (secret savings (USA))
11
6.4
50/1
T: C Fownes
R: Callan Murray (56)
50/1
5g helmet (AUS) x without precedent (FR) (polish precedent (USA))
12
6.5
9/2
T: J Moore
R: Z Purton (60.5)
9/2
5g delegator (GB) x michelle shift (GB) (night shift (USA))
13
7.5
Surewin (10)
100/1
T: C W Chang
R: K C Leung (55.5)
100/1
4g epaulette (AUS) x amoureux (USA) (deputy minister (CAN))
14
13.3
100/1
T: W Y So
R: M F Poon (56.5)
100/1
4g showcasing (GB) x the myth (NZ) (cape cross (IRE))
Race 7 - Fat Choi Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.46 (22.80)
Prizemoney: $1,380,000
1
4/5F
T: J J Size
R: J Moreira (55)
4/5F
Winning siblings: But It's True, Clever Man, Il Affare, Sir Leo,
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.3
5/1
T: D Ferraris
R: A Badel (53.5)
5/1
4g per incanto (USA) x our foil (AUS) (danzero (AUS))
3
1.4
9/2
T: A T Millard
R: S De Sousa (55.5)
9/2
4g o'reilly (NZ) x shining light (NZ) (star way (GB))
4
2
9/1
T: A S Cruz
R: C Y Ho (53.5)
9/1
4g jimmy choux (NZ) x fast fame (NZ) (fast 'n' famous (AUS))
5
2.5
11/1
T: P Yiu
R: C Wong (57.5)
11/1
5g duporth (AUS) x delorosa (AUS) (show a heart (AUS))
6
3
50/1
T: K L Man
R: M F Poon (55.5)
50/1
7g time thief (AUS) x genepi (AUS) (french deputy (USA))
7
3.3
12/1
T: K W Lui
R: K Teetan (51.5)
12/1
6g high chaparral (IRE) x sarasota (AUS) (danehill (USA))
8
4.3
40/1
T: J Moore
R: D Whyte (53.5)
40/1
3g helmet (AUS) x capote west (USA) (capote (USA))
9
6.3
100/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (55)
100/1
5g nicconi (AUS) x talulla (NZ) (o'reilly (NZ))
10
6.4
100/1
T: C S Shum
R: A Sanna (55)
100/1
3g kodiac (GB) x damask (IRE) (red clubs (IRE))
11
7.3
100/1
T: C H Yip
R: U Rispoli (56)
100/1
12
15.5
100/1
T: C W Chang
R: K C Leung (53.5)
100/1
5g hussonet (USA) x grantsville (GER) (trempolino (USA))
Race 8 - The Chinese New Year Cup (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 1:21.36 (22.59)
Prizemoney: $2,625,000
1
10/9F
T: J J Size
R: J Moreira (59.5)
10/9F
6g duporth (AUS) x fortune princess (AUS) (danehill (USA))
Winning siblings: Eminent Knight, Star Fortune,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
2
6/1
T: J Moore
R: S De Sousa (52.5)
6/1
4g stratum (AUS) x fleeting touch (USA) (touch gold (USA))
3
2.5
6/1
T: C S Shum
R: H T Mo (49)
6/1
5g denman (AUS) x tsukioka (AUS) (flying spur (AUS))
4
4.3
15/8
T: F C Lor
R: A Badel (58)
15/8
5g per incanto (USA) x viking angel (NZ) (viking ruler (AUS))
5
5.3
20/1
T: A S Cruz
R: K Teetan (59.5)
20/1
6
7
15/1
T: P Yiu
R: M F Poon (59)
15/1
7g lonhro (AUS) x valkyrie diva (AUS) (jade robbery (USA))
Race 9 - Fat Choi Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.59 (22.77)
Prizemoney: $1,380,000
1
8/1
T: A S Cruz
R: H T Mo (54.5)
8/1
8g show a heart (AUS) x jessepic (AUS) (general nediym (AUS))
This nick: 9 runners; 8 winners; 0 SW. Details
1
7/4F
T: A T Millard
R: S De Sousa (56.5)
7/4F
4g power (GB) x wanaka (NZ) (green perfume (USA))
Winning siblings: Dragon, Infinite Reign, Tavarnelle,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
3
0.1
9/2
T: J J Size
R: J Moreira (59)
9/2
6g canford cliffs (IRE) x awjila (GB) (oasis dream (GB))
4
0.8
5/2
T: T P Yung
R: Z Purton (57.5)
5/2
4g exceed and excel (AUS) x pure joy (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
1.5
11/1
T: P D O'Sullivan
R: K Teetan (56)
11/1
5g tamayuz (GB) x coolminx (IRE) (one cool cat (USA))
6
1.8
25/1
T: D J Hall
R: C Y Ho (59.5)
25/1
8g dark angel (IRE) x secret key (IRE) (key of luck (USA))
7
2
12/1
T: J Moore
R: D Whyte (56)
12/1
8
3.3
Goko (11)
66/1
T: C H Yip
R: W M Lai (52.5)
66/1
5g o'reilly (NZ) x miraculous miss (AUS) (exceed and excel (AUS))
9
3.5
25/1
T: K L Man
R: U Rispoli (56)
25/1
5g zoffany (IRE) x folichonne (AUS) (denon (USA))
10
4.3
66/1
T: A S Cruz
R: M L Yeung (53)
66/1
4g red dazzler (AUS) x pardees (AUS) (rubiton (AUS))
11
10.3
100/1
T: Richard Gibson
R: A Badel (52.5)
100/1
5g mint lane (USA) x very edgy (AUS) (mister malebo (AUS))
12
11.5
80/1
T: W Y So
R: K C Leung (56.5)
80/1
5g husson (ARG) x genepi (AUS) (french deputy (USA))
Race 10 - Good Fortune Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:21.89 (23.16)
Prizemoney: $1,380,000
1
Picken (14)
9/10F
T: J J Size
R: J Moreira (52)
9/10F
4g duporth (AUS) x baby boom (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Dolly's Due, Echo Boomer, Legion Of Boom,
This nick: 17 runners; 15 winners; 0 SW. Details
2
1.3
13/2
T: A S Cruz
R: C Y Ho (59.5)
13/2
4g duporth (AUS) x graces spirit (AUS) (flying spur (AUS))
3
2.1
40/1
T: A T Millard
R: Grant Van Niekerk (55.5)
40/1
7g i am invincible (AUS) x fidele (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3
25/1
T: C S Shum
R: K Teetan (54.5)
25/1
5
3.3
40/1
T: Y S Tsui
R: A Badel (52.5)
40/1
6g thorn park (AUS) x la serenissime (IRE) (machiavellian (USA))
6
4
15/2
T: P D O'Sullivan
R: S De Sousa (55.5)
15/2
5h frankel (GB) x compelling (IRE) (kingmambo (USA))
7
4.1
15/1
T: F C Lor
R: K C Leung (56)
15/1
4g sidereus (AUS) x tatt's lucky (AUS) (bradbury's luck (AUS))
8
4.2
8/1
T: J Moore
R: D Whyte (60.5)
8/1
5g red element (AUS) x trail of secrets (AUS) (secret savings (USA))
9
4.3
100/1
T: C W Chang
R: N Callan (56)
100/1
4g sepoy (AUS) x secret indulgence (NZ) (fastnet rock (AUS))
10
6.3
15/2
T: C Fownes
R: Z Purton (55.5)
15/2
5g acclamation (GB) x pediment (GB) (desert prince (IRE))
11
6.5
100/1
T: Richard Gibson
R: Callan Murray (55)
100/1
4g society rock (IRE) x snowtime (IRE) (galileo (IRE))
12
7
100/1
T: K W Lui
R: M L Yeung (55)
100/1
4g commands (AUS) x irish dream (AUS) (falbrav (IRE))
13
11.8
40/1
T: T P Yung
R: C Wong (55)
40/1
6g all american (AUS) x lodore falls (AUS) (redoute's choice (AUS))
14
15.5
100/1
T: D Ferraris
R: H T Mo (60.5)
100/1
4g motivator (GB) x alamagna (FR) (anabaa (USA))
Race 11 - Kung Hei Hcp (C3) (1600m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:34.65 (23.28)
Prizemoney: $1,380,000
1
11/2
T: K W Lui
R: S De Sousa (54)
11/2
4g stratum (AUS) x enciamo (AUS) (encounter (AUS))
Winning siblings: Foxy Free, Strassa, Wings,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
100/1
T: T P Yung
R: M L Yeung (55.5)
100/1
4g zacinto (GB) x compact pussycat (NZ) (al akbar (AUS))
3
1.8
8/1
T: A S Cruz
R: A Sanna (58)
8/1
5g husson (ARG) x danehill smile (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
2.3
9/2
T: K H Ting
R: A Badel (53)
9/2
5g o'reilly (NZ) x salkantay (NZ) (zabeel (NZ))
5
2.4
25/1
T: K L Man
R: N Callan (58.5)
25/1
5g casamento (IRE) x nesmeh (USA) (more than ready (USA))
6
2.5
11/4
T: J J Size
R: J Moreira (59)
11/4
7
3
100/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (53.5)
100/1
7g husson (ARG) x russian belle (NZ) (stravinsky (USA))
8
4
Vincy (1)
9/4F
T: F C Lor
R: Z Purton (60.5)
9/4F
5g elzaam (AUS) x instant memories (IRE) (ad valorem (USA))
9
4.1
50/1
T: D Ferraris
R: U Rispoli (56)
50/1
5g kyllachy (GB) x amitola (IRE) (choisir (AUS))
10
4.2
40/1
T: C H Yip
R: Grant Van Niekerk (55.5)
40/1
11
4.8
Amazing (11)
60/1
T: D Ferraris
R: K C Leung (54.5)
60/1
5g medaglia d'oro (USA) x pouter (AUS) (dubawi (IRE))
12
7
40/1
T: P D O'Sullivan
R: M Chadwick (53.5)
40/1
5g iffraaj (GB) x skimmio (NZ) (o'reilly (NZ))
13
9
25/1
T: A T Millard
R: K Teetan (59.5)
25/1
4g teofilo (IRE) x tipperary honor (FR) (highest honor (FR))
14
13.3
100/1
T: C S Shum
R: M F Poon (54.5)
100/1
7g war front (USA) x photograph (USA) (unbridled's song (USA))
* Nick figures are for Australasia.