Breednet Results

ROCKHAMPTON - Tuesday, July 20

Race 1 - Carlton & United Breweries Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.95 (35.49)
Prizemoney: $18,500
1
Irrupt (1)
13/8F
T: J Wehlow
R: Ashley Butler (58.5)
13/8F
3g spill the beans (AUS) x arisma (AUS) (mossman (AUS))
Winning siblings: Amazing Rocky, Animated, Clocker,
This nick: 6 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
20/1
T: Krystle Johnston
R: Wendy Peel (53.5)
20/1
2c citiwyse (AUS) x craiglea gal (AUS) (waterford road (AUS))
3
2.7
11/1
T: P F Pengelly
R: Leslie Tilley (55.5)
11/1
4
4.7
9/1
T: Shane Sigvart
R: Marnu Potgieter (53.5)
9/1
5
4.8
8/1
T: Alan Joseph Jones
R: C Whiteley (55.5)
8/1
3g needs further (AUS) x novarosa (AUS) (testa rossa (AUS))
6
4.9
5/1
T: Julieann Lancaster
R: Alex Patis (53)
5/1
3f carrara (AUS) x bon marche (AUS) (bel esprit (AUS))
7
5
12/1
T: J T Wigginton
R: N Day (56)
12/1
3g show a heart (AUS) x ippy girl (NZ) (any suggestion (AUS))
8
5.2
5/1
T: Tim Cook
R: M Mc Gillivray (57)
5/1
3f love conquers all (AUS) x tarique (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
9
7.7
16/1
T: J Wehlow
R: B El-Issa (54.5)
16/1
3g rothesay (AUS) x midnight pearl (AUS) (more than ready (USA))
10
9.2
100/1
T: Tracy Simmons
R: Adam Sewell (54)
100/1
3f mahisara (AUS) x kota (USA) (indian charlie (USA))
Race 2 - Great Northern Original (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:37.95 (34.48)
Prizemoney: $18,500
1
Tezoff (4)
5/2
T: Ms L Applewaite
R: Adam Sewell (58)
5/2
5g zoffany (IRE) x looney lill (AUS) (danehill star (AUS))
Winning siblings: Aidenabet,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/2
T: L D Wanless
R: N Day (60.5)
5/2
6g street boss (USA) x poco gusto (AUS) (hussonet (USA))
3
0.8
10/1
T: Tim Cook
R: Alex Patis (58.5)
10/1
6g high chaparral (IRE) x suppose (USA) (danehill (USA))
4
1.3
12/1
T: Tom Smith
R: B El-Issa (54)
12/1
5m albrecht (AUS) x luanda (USA) (mr. prospector (USA))
5
2.3
2/1F
T: F E Smith
R: C Whiteley (56.5)
2/1F
4g fighting sun (AUS) x miss whytwokay (AUS) (tale of the cat (USA))
6
2.8
Bromes (3)
15/1
T: Shannon Richards
R: Ashley Butler (58)
15/1
5g big brown (USA) x mesmerize me (AUS) (al maher (AUS))
7
2.9
15/1
T: Tim Cook
R: Leslie Tilley (55.5)
15/1
6m hidden dragon (AUS) x nanaja (AUS) (iglesia (AUS))
8
5.4
200/1
T: W H Trimble
R: Ms C Eaton (54)
200/1
5m albrecht (AUS) x brides account (AUS) (secret savings (USA))
Race 3 - Great Northern Crisp Hcp (C6) (1300m)
Class: Class 6 Track: Good(4) Time: 1:17.33 (34.14)
Prizemoney: $18,500
1
4/1
T: L A Wright
R: Wendy Peel (52)
4/1
5g red element (AUS) x mystery queen (AUS) (grand lodge (USA))
Winning siblings: Drops Of Jupiter,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/4F
T: Adrian Coome
R: M Mc Gillivray (56.5)
5/4F
6g your song (AUS) x leica savant (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
3
2.5
7/2
T: Ms L Applewaite
R: Adam Sewell (58.5)
7/2
6g helmet (AUS) x zipstream (AUS) (distant music (USA))
4
2.9
4/1
T: J Wehlow
R: Ashley Butler (61)
4/1
5
3.9
9/1
T: Ms L Applewaite
R: Leslie Tilley (60.5)
9/1
5g mossman (AUS) x devils arcade (AUS) (snowland (AUS))
6
4.7
25/1
T: P M Burke
R: Alex Patis (52.5)
25/1
8g oratorio (IRE) x stopout (AUS) (success express (USA))
Race 4 - Real Group Appreciation Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:01.54 (34.00)
Prizemoney: $18,500
1
9/4F
T: P F Pengelly
R: Leslie Tilley (57.5)
9/4F
2g sizzling (AUS) x household (USA) (chester house (USA))
Winning siblings: Affinee, Danica, Foxy Housewife, The Gauch,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
13/4
T: Allan A Clark
R: Chris Caserta (56.5)
13/4
3
2.6
7/2
T: Adrian Coome
R: M Mc Gillivray (59)
7/2
3g deep field (AUS) x one more kiss (AUS) (lookin at lucky (USA))
4
3
60/1
T: C G Russell
R: N Day (55)
60/1
2g your song (AUS) x little black fish (AUS) (tale of the cat (USA))
5
5.5
7/2
T: K N Smyth
R: C Whiteley (59)
7/2
3g panzer division (AUS) x frenchs forest (AUS) (french deputy (USA))
6
5.6
20/1
T: Joao Campeao
R: Wendy Peel (52)
20/1
4m killy (AUS) x idle chat (NZ) (more than ready (USA))
7
6.1
30/1
T: K J Miller
R: Marnu Potgieter (55.5)
30/1
3g bel esprit (AUS) x isis marmalade (AUS) (duke of marmalade (IRE))
8
8.3
20/1
T: John Poots
R: Alex Patis (52.5)
20/1
4m rothesay (AUS) x go home cecilia (AUS) (starcraft (NZ))
9
10.3
Roslin (6)
100/1
T: R B Bowen
R: Adam Sewell (56.5)
100/1
4m altius (AUS) x rosamia (AUS) (testa rossa (AUS))
10
12.8
16/1
T: C G Russell
R: Ashley Butler (57.5)
16/1
2g super one (AUS) x countess delago (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 5 - Pavscorp Appreciation (C3) (1050m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:00.39 (33.84)
Prizemoney: $18,500
1
4/1
T: Ms G Bell
R: C Whiteley (57.5)
4/1
5g masterprint (AUS) x rustie bugles (AUS) (toy pindarri (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
4/5F
T: Tim Cook
R: Ashley Butler (59)
4/5F
4g choisir (AUS) x sopraffina (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
7.5
100/1
T: Joao Campeao
R: Marnu Potgieter (55.5)
100/1
6g bernardini (USA) x dan baroness (AUS) (statue of liberty (USA))
4
8.2
30/1
T: P J Fleming
R: Ms C Eaton (55)
30/1
3f golden archer (AUS) x kai chow (AUS) (sanction (AUS))
5
10.7
9/4
T: Chris Attard
R: N Day (59)
9/4
4g all too hard (AUS) x music review (GB) (singspiel (IRE))
6
10.8
150/1
T: I D Shaw
R: Wendy Peel (54)
150/1
8g krupt (AUS) x blue style (AUS) (bluebird (USA))
7
11
100/1
T: I D Shaw
R: Adam Sewell (57.5)
100/1
6g tavistock (NZ) x danger point (AUS) (danehill (USA))
8
13.3
25/1
T: J L O'Sing
R: Chris Caserta (56)
25/1
4g rothesay (AUS) x addiction (AUS) (viscount (AUS))
9
54.5
30/1
T: I D Shaw
R: Leslie Tilley (57)
30/1
5m big brown (USA) x frienemy (AUS) (mossman (AUS))
Race 6 - Book Your Christmas Party-Bm58 (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:09.77 (34.53)
Prizemoney: $18,500
1
15/8F
T: Nick Walsh
R: B El-Issa (54.5)
15/8F
3f agitate (AUS) x sheza dragon (AUS) (hidden dragon (AUS))
Winning siblings: My Girl's A Dragon,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/1
T: K N Smyth
R: C Whiteley (58)
7/1
3
0.4
9/4
T: P J Brennan
R: Alex Patis (59)
9/4
3g toorak toff (AUS) x rosemont flyer (AUS) (bel esprit (AUS))
4
2.9
25/1
T: J L O'Sing
R: Chris Caserta (56)
25/1
3f golden archer (AUS) x little dazzler (AUS) (red dazzler (AUS))
5
3.9
30/1
T: Alan Joseph Jones
R: Adam Sewell (56.5)
30/1
4g exceed and excel (AUS) x real stolle (AUS) (elusive quality (USA))
6
4.1
25/1
T: K J Miller
R: M Mc Gillivray (56.5)
25/1
4g sepoy (AUS) x rubilass (AUS) (rubiton (AUS))
7
6.1
7/2
T: William Weeks
R: Marnu Potgieter (56)
7/2
4g hinchinbrook (AUS) x leamington (USA) (pleasant tap (USA))
8
6.8
40/1
T: J Wehlow
R: Wendy Peel (58)
40/1
7g salade (AUS) x midnight nova (AUS) (octagonal (NZ))
9
7.6
100/1
T: L D Wanless
R: N Day (56)
100/1
5m therock (AUS) x dame kia kaha (NZ) (zabeel (NZ))
10
8.8
50/1
T: Dale Whyte
R: Leslie Tilley (55.5)
50/1
3g squamosa (AUS) x jayda elizabeth (AUS) (written tycoon (AUS))
* Nick figures are for Australasia.