Breednet Results

ECHUCA - Sunday, March 25

Race 1 - De Bortoli Wines Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:06.37 (35.96)
Prizemoney: $25,000
1
15/1
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (58)
15/1
Winning siblings: Beauty Cash, Definia, Thebarwonprince,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
15/4
T: G W Egan
R: Lachlan King (54.5)
15/4
3f Moshe x Jumburran Star (Jugah (USA))
3
1.4
7/2F
T: D K Weir
R: B Rawiller (58)
7/2F
3g Squamosa x Shmozzy (Delago Brom )
4
1.5
9/2
T: R D Griffiths
R: Damien Thornton (56)
9/2
3f Hard Spun (USA) x Country Fable (Bernardini (USA))
5
2.4
13/2
T: Lee and Shannon Hope
R: Ben Thompson (58)
13/2
3c Astronomer Royal (USA) x You I Find (Hussonet (USA))
6
2.7
40/1
T: Ms G Johnstone
R: Ms N Beriman (58)
40/1
3g Haradasun x Theresnothinglycra (Lacryma Cristi (IRE))
7
4.5
Koufax (4)
30/1
T: Jamie Scott
R: W Egan (58)
30/1
3g Stryker x Belzero (Danzero )
8
5.0
20/1
T: D K Weir
R: H Coffey (56)
20/1
3f Street Boss (USA) x Maunakea (Magic Of Money )
9
6.5
11/1
T: Ms G Johnstone
R: Ms L J Meech (56)
11/1
3f Squamosa x Gray O'Toole (Toy Pindarri (NZ))
10
6.6
15/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Brooke Sweeney (58)
15/2
3c Helmet x Scarlet Silk (General Nediym )
11
10.1
Piqaboo (17)
50/1
T: Linc Sullivan
R: Dean Holland (58)
50/1
3g Redente x Jetsetting (Export Price (FR))
12
12.6
Nanita (11)
20/1
T: Ms J Crompton
R: Patrick Moloney (56)
20/1
13
22.6
200/1
T: D S Archard
R: J Duffy (56)
200/1
3f Sepoy x Endless Charm (Lion Cavern (USA))
Race 2 - Echuca Cih Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:12.52 (36.10)
Prizemoney: $25,000
1
7/4
T: Brent Stanley
R: John Allen (58)
7/4
3g Pierro x In The Future (Redoute's Choice )
Winning siblings: Arteta, Inherit,
This nick: 44 runners; 32 winners; 9 SW. Details
2
1.3
7/2
T: Patrick Payne
R: W Egan (56)
7/2
3f Zoffany (IRE) x Colour Wheel (Spectrum (IRE))
3
4.3
100/1
T: Ms R Standen
R: J Keating (58.5)
100/1
5g Ad Valorem (USA) x Imperia (More Than Ready (USA))
4
5.0
16/1
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (58.5)
16/1
4g Host (CHI) x Our Lona (Invincible Spirit (IRE))
5
5.1
13/8F
T: Brad Widdup
R: Damien Thornton (56)
13/8F
3f Commands x Medrano (General Nediym )
6
5.8
100/1
T: R R Milligan
R: Brooke Sweeney (56)
100/1
3f Master Of Design x Could Be Gold (Thunder Gulch (USA))
7
6.6
20/1
T: Heath Chalmers
R: H Coffey (56)
20/1
3f Dream Ahead (USA) x Tango Dancer (Danehill Dancer (IRE))
8
7.1
100/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (54.5)
100/1
9
8.6
80/1
T: Murray Johnson
R: Ms N Beriman (56.5)
80/1
4m Testa Rossa x Prism Lass (Spectrum (IRE))
10
10.8
100/1
T: Brian Lawlor
R: J Baldock (56.5)
100/1
5m Stryker x She's No Flirt (Zeditave )
11
11.6
30/1
T: Byron Cozamanis
R: Chris Caserta (56)
30/1
3f Stryker x Tenita Mimani (Tayasu Tsuyoshi (JPN))
12
36.6
200/1
T: Ms J Wicks
R: J Duffy (58.5)
200/1
6g King Of Prussia x Chestermaid (Dolphin Street (FR))
Race 3 - 1print Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:25.60 (37.20)
Prizemoney: $25,000
1
4/1
T: M M Laurie
R: Damien Thornton (58)
4/1
3g Sharkbite x Leica Koorda (Nothin' Leica Dane )
Winning siblings: Paige's Boy,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
40/1
T: M D Moroney
R: Ms N Beriman (58)
40/1
3g Artie Schiller (USA) x Diamond Life (Dynaformer (USA))
3
1.8
10/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (58)
10/1
3g Teofilo (IRE) x Prose (Commands )
4
2.1
3/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (58.5)
3/1
4g Windsor Knot (IRE) x Halliard (GB) (Halling (USA))
5
2.9
16/1
T: Ms A Blackburn
R: Ryan Maloney (56.5)
16/1
5m Chatline x Perugino's Pearl (Perugino (USA))
6
3.6
Riohsei (10)
25/1
T: Sylvia Thompson
R: Jarrod Fry (56.5)
25/1
4m Ready's Image (USA) x Arundel (Canny Lad )
7
6.1
50/1
T: Ms R Hoysted
R: Brooke Sweeney (58.5)
50/1
8
6.9
3/1
T: Nick Mitchell
R: Chris Caserta (58)
3/1
9
8.1
3/1F
T: Kristie Clark-Peoples
R: Ms L J Meech (56)
3/1F
3f Reward For Effort x Festive Season (Redoute's Choice )
10
8.2
200/1
T: B R Crofts
R: J Duffy (56.5)
200/1
4m Domesday x My Peggy Fu (Fusaichi Pegasus (USA))
11
9.0
200/1
T: M Sell
R: Dean Holland (58)
200/1
3g Danesis (IRE) x Russian Harmony (Stravinsky (USA))
12
13.0
150/1
T: Collin Fletcher
R: J Keating (58)
150/1
3g Nova Sofala x Callandoon (Runyon (IRE))
13
23.0
150/1
T: Matthew Leek
R: Juana Andreou (56.5)
150/1
5g Bel Esprit x Opal Country (Palace Music (USA))
14
23.1
100/1
T: D K Weir
R: John Allen (58)
100/1
3g Poet's Voice (GB) x Dena (Cape Cross (IRE))
Race 4 - Bourke Builders (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:27.13 (36.32)
Prizemoney: $18,000
1
7/2
T: L J Lake
R: Jarrod Fry (61)
7/2
7g Purrealist x Smytzer's Thunder (Thunder Gulch (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.3
15/2
T: Kane Harris
R: B Rawiller (59)
15/2
5g Pentire (GB) x Bluegrass (Fasliyev (USA))
112017 NZB Select Yearling Sale
Vendor: Rich Hill Stud
Buyer: Psd, Res $30,000
3
1.7
13/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lachlan King (57)
13/4
3f Manhattan Rain x La Lagune (Danehill (USA))
4
1.9
15/1
T: E J Bourke
R: J Keating (57.5)
15/1
7g Kempinsky x Otama (Dolphin Street (FR))
5
3.9
15/1
T: Rhys Archard
R: H Coffey (58)
15/1
7m Excites x Jacquinella (Zeditave )
6
4.0
100/1
T: V Proctor
R: Chris Caserta (54)
100/1
6m Mossman x Jenever (Hennessy (USA))
7
11.0
9/1
T: N J Allport
R: Tahlia Hope (59)
9/1
4g Anacheeva x Riverlea Realm (Al Maher )
8
18.0
9/1
T: Ms E Haworth
R: Dean Holland (57.5)
9/1
7g Dangerous x Western Mist (Rustic Amber (IRE))
9
99.9
5/2F
T: Colin McGillivray
R: Michael Poy (57.5)
5/2F
5m Danerich x Sophie Emma (Delago Brom )
Race 5 - Border Inn (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:40.04 (37.74)
Prizemoney: $18,000
1
11/4
T: Lee and Shannon Hope
R: Ben Thompson (59)
11/4
5g Alamosa (NZ) x Missinga (NZ) (Danasinga )
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.3
Kipe (1)
9/4F
T: Patrick Payne
R: Michael Poy (60)
9/4F
4g Helenus x Colour Wheel (Spectrum (IRE))
3
2.4
6/1
T: Henry Dwyer
R: Ryan Maloney (60)
6/1
3g Star Witness x My Central (ITY) (Central Park (IRE))
4
4.1
11/2
T: B J Goodwin
R: Damien Thornton (54)
11/2
6m O'Lonhro x Sector (Encosta De Lago )
5
5.6
20/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Lee Smith (61)
20/1
8g Danbird x Mellocello (Lacryma Cristi (IRE))
6
6.8
15/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (58.5)
15/4
3g Ocean Park (NZ) x Glamour Puss (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
7
7.1
80/1
T: B A Charry
R: H Coffey (56)
80/1
8
11.1
66/1
T: Keith Bourke
R: Chelsea Hall (55.5)
66/1
6m Sharkbite x Joffa Long (Rapid Man )
9
21.1
40/1
T: Jamie Edwards
R: Patrick Moloney (58)
40/1
3f Delago Deluxe x Demographic (NZ) (Gold Brose )
Race 6 - Bet365 (Bm64) (2100m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 2:13.72 (36.32)
Prizemoney: $25,000
1
11/4F
T: Patrick Payne
R: B Rawiller (59)
11/4F
5g Excellent Art (GB) x Kudamm (Cape Cross (IRE))
Winning siblings: Mint Julep, Remington,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
15/2
T: Patrick Payne
R: W Egan (58.5)
15/2
7g Zed (NZ) x Dont Kick My Float (NZ) (Paris Opera )
3
5.6
3/1
T: P R Smythe
R: John Allen (60)
3/1
5g High Chaparral (IRE) x Cassandara Shadow (NZ) (Johannesburg (USA))
4
8.5
50/1
T: Patrick Payne
R: Tahlia Hope (57.5)
50/1
10g Song Of Tara (IRE) x Deep Time (NZ) (Kinjite (NZ))
5
8.6
11/4F
T: J T Conlan
R: Ms N Beriman (60)
11/4F
4g Fastnet Rock x Harrow (Dehere (USA))
6
8.8
10/1
T: Henry Dwyer
R: Ms G Cartwright (60)
10/1
7
11.5
30/1
T: P Donnelly
R: Brooke Sweeney (54)
30/1
5m Authorized (IRE) x Our Sharapova (Fasliyev (USA))
8
12.3
9/2
T: D K Weir
R: H Coffey (57)
9/2
4g Ladoni (GB) x Regal Heights (NZ) (Zabeel (NZ))
9
20.3
100/1
T: A Curtis
R: Ms A Bryan (51)
100/1
Race 7 - Shadoways Sprint (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 0:59.28 (34.46)
Prizemoney: $30,000
1
Pravro (1)
8/1
T: Ms G Johnstone
R: Nathan Punch (59)
8/1
5g Lonhro x Our Lona (Invincible Spirit (IRE))
Winning siblings: Shadow Looms,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: P Morgan
R: Ben Thompson (56)
7/2
3f Toorak Toff x Superfly (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
1.0
11/2
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (55.5)
11/2
4m Moshe x Notrebelle (Flying Spur )
4
2.7
30/1
T: Ms G Johnstone
R: Ryan Maloney (56.5)
30/1
8g Host (CHI) x Theresnothinglycra (Lacryma Cristi (IRE))
5
3.1
4/1
T: M Sell
R: Dean Holland (59.5)
4/1
4g Magnus x Fanza (Bellotto (USA))
6
3.2
5/2F
T: Shea Eden
R: Ms N Beriman (59.5)
5/2F
4g Statue Of Liberty (USA) x Mrs McVoom (Aussie Rules (USA))
7
3.4
11/1
T: D K Weir
R: H Coffey (56)
11/1
3f Star Witness x Desert Symphony (Desert Sun (GB))
8
8.4
7/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Lee Smith (57)
7/1
4m Captain Gerrard (IRE) x Thelnor (Hurricane Sky )
9
10.9
80/1
T: Ms E Haworth
R: Tahlia Hope (54)
80/1
7g Marwina x Labbra Zucchero (Bianconi (USA))
Race 8 - Independent Cranes (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 1:13.11 (36.02)
Prizemoney: $25,000
1
2/1F
T: Ms D Scott
R: W Egan (58.5)
2/1F
4m Ilovethiscity x Cashed Up Lady (Dash For Cash )
Winning siblings: Lord Von Costa,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
8/1
T: Micheal Newton
R: Lachlan King (58)
8/1
5m Street Boss (USA) x Consensus (Commands )
3
1.2
20/1
T: Adam O'Neill
R: J Keating (58.5)
20/1
7m Easy Choice x Faith 'n' Patience (General Nediym )
4
1.3
10/1
T: Ms H Powell
R: Tahlia Hope (58.5)
10/1
5m Primus x Ellakeira (Invincible Spirit (IRE))
5
1.6
Oamaru (2)
7/1
T: E W Nichols
R: Ms A Bryan (57.5)
7/1
4m Oamaru Force x Street Affair (Street Cry (IRE))
6
1.7
4/1
T: P G Carey
R: R McLeod (58.5)
4/1
4m Nicconi x Zolletta (NZ) (Zabeel (NZ))
7
3.7
5/2
T: A W Noonan
R: Nathan Punch (57)
5/2
5m Star Witness x Evasive (NZ) (One Cool Cat (USA))