Breednet Results

SUNSHINE COAST - Sunday, November 6

Race 1 - Yalumba Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.00 (33.73)
Prizemoney: $14,000
1
9/4
T: M J Mair
R: Daniel Griffin (59)
9/4
4m Swiss Ace x Auratum (USA) (Carson City (USA))
Winning siblings: Japan,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
9/2
T: S W Kendrick
R: Adam Sewell (53.5)
9/2
3f Pour Moi (IRE) x Charangas (Flying Spur )
3
2.5
Tiz (4)
7/4F
T: S W Kendrick
R: Luke Tarrant (58)
7/4F
3f Stratum x In A Tiz (NZ) (Volksraad (GB))
4
3.4
7/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (59)
7/1
4m Onemorenomore x Limealicious (Exceed And Excel )
5
3.5
4/1
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (55.5)
4/1
3f Al Maher x Chai (Viscount )
6
3.6
12/1
T: Ms V Chalmers
R: A Spinks (55.5)
12/1
5m Freeze x Dawn's Miss (Hula Chief (NZ))
7
7.4
5/1
T: B S Baldwin
R: M Hellyer (58.5)
5/1
4m Excites x Try This (Dangerous )
Race 2 - XXXX Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.90 (33.92)
Prizemoney: $14,000
1
2/1
T: T Rogers
R: G Colless (57.5)
2/1
3c Fastnet Rock x Avienus (Reset )
Winning siblings: Supre,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4F
T: David Vandyke
R: M Cahill (58)
7/4F
5g Flying Spur x Sumehra (NZ) (Stravinsky (USA))
3
0.7
12/1
T: Mark F Webb
R: G Geran (57.5)
12/1
4g All Bar One x Star Tipper (Luskin Star )
4
2.0
3/1
T: Rob Davidson
R: A Spinks (56)
3/1
3g Denman x Dazzle Light (Danzero )
5
4.5
12/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (55.5)
12/1
4g Congrats (USA) x Hickory Hills (More Than Ready (USA))
6
6.5
40/1
T: Michael Jokic
R: Ms C Jokic (57)
40/1
4g Bel Esprit x Arazi Belle (Arazi (USA))
7
7.5
8/1
T: Alan L Jones
R: Luke Tarrant (54.5)
8/1
3g Real Saga x Rejuvenate Lass (Shinko Forest (IRE))
8
17.5
Wallen (1)
20/1
T: Ms C Marsh
R: Ms Alisha Taylor (59)
20/1
4g More Than Ready (USA) x Chelsey Cry (USA) (Street Cry (IRE))
Race 3 - Hmr Projects Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:11.41 (34.34)
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: David Vandyke
R: M Cahill (58)
4/1
5g Fastnet Rock x Lirico (Rigoletto )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
13/8F
T: Chris Munce
R: J Lloyd (57)
13/8F
4g Publishing x Dodgette (Dodge )
3
0.5
7/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (58)
7/1
4h Sebring x Sleeplessinseattle (End Sweep (USA))
4
0.6
Le Jeu (7)
3/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (55)
3/1
4m Jet Spur x Jouer Le Jeu (NZ) (Montjeu (IRE))
5
2.4
15/2
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (57.5)
15/2
4g Thorn Park x Griet (NZ) (Danske (NZ))
6
2.9
8/1
T: Glenn Stockdale
R: L P Rolls (57.5)
8/1
7
3.4
8/1
T: Matthew Dunn
R: M Hellyer (55)
8/1
5m Mossman x Pompeii's Choice (Redoute's Choice )
8
9.4
100/1
T: Catherine L Chapman
R: Ms S Lacy (52)
100/1
6m War Pass (USA) x Anasar (Anabaa (USA))
Race 4 - Coastline Bmw Racing Qld-Bm75 (1200m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:10.30 (33.52)
Prizemoney: $20,000
1
9/4
T: Alyssa Ross
R: James Orman (54)
9/4
4m Casino Prince x Ausmaid (Elusive Quality (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/4F
T: S W Kendrick
R: D J Browne (59)
5/4F
5g Jet Spur x Jouer Le Jeu (NZ) (Montjeu (IRE))
3
1.6
7/1
T: P Duff
R: J Lloyd (55.5)
7/1
4
1.9
9/1
T: Ms C Marsh
R: Luke Tarrant (55)
9/1
4g Ferocity x Starduster (Iglesia )
5
4.7
13/4
T: M J Mair
R: Ms T Harrison (58.5)
13/4
Race 5 - Wimmers Premium Soft Drinks-C2 (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:23.49 (34.75)
Prizemoney: $14,000
1
2/1
T: S W Kendrick
R: D J Browne (59)
2/1
5g Show A Heart x To Please A Lady (Fasliyev (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/2
T: R L Heathcote
R: G Colless (58)
11/2
4g Snitzel x Sky Academy (Royal Academy (USA))
3
2.2
7/2
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (55)
7/2
5m Stratum x Search For Fame (Quest For Fame (GB))
4
2.3
13/8F
T: G R Duncan
R: J Lloyd (54)
13/8F
4m All American x Illusionist (Favorite Trick (USA))
5
5.6
9/1
T: P Duff
R: Hannah English (52)
9/1
6g Ferocity x Ultrama (Kenny's Best Pal )
6
5.8
30/1
T: K C Anderson
R: M Hellyer (55)
30/1
Race 6 - Butler McDermott Lawyers (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:24.91 (34.14)
Prizemoney: $14,000
1
2/1F
T: J and C Meagher
R: B N Stewart (59)
2/1F
Winning siblings: Candice, Chapkin, Lascar, Mingalarba,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: B S Baldwin
R: R Wiggins (59)
3/1
3g Show A Heart x Mayaguana (Royal Academy (USA))
3
3.6
7/2
T: T Rogers
R: G Colless (59)
7/2
4
3.9
20/1
T: E J Hayes
R: Ms T Harrison (57)
20/1
5
5.7
11/4
T: L F Birchley
R: J Lloyd (54)
11/4
3f Red Dazzler x Zippast (Lord Seymour (IRE))
6
8.5
10/1
T: Brett Lunney
R: M Hellyer (59)
10/1
3g Domesday x Legal Engagement (Thunder Gulch (USA))
7
14.5
20/1
T: Tony Haydon
R: Ms C Jokic (54)
20/1
Race 7 - Hot 91.1 Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:36.37 (34.70)
Prizemoney: $14,000
1
Hefner (5)
8/1
T: Peter Williams
R: C Small (56)
8/1
6g Not A Single Doubt x Golden Girl (Woodman (USA))
Winning siblings: Satiric, The Rake, Zero To Gold,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
3.3
5/1
T: P Duff
R: L V Cassidy (55)
5/1
4g Red Dazzler x Darmala (NZ) (Danehill (USA))
3
3.4
7/2
T: John Thompson
R: James Orman (55)
7/2
4m More Than Ready (USA) x Rose Of Sharon (Encosta De Lago )
4
3.5
4/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (56.5)
4/1
4g Choistar x Touchwood (Delago Brom )
5
5.3
11/1
T: Clinton Garland
R: Luke Tarrant (54)
11/1
5g Kaphero x Fairy Rainbeam (Encosta De Lago )
6
5.4
3/1F
T: M J Lakey
R: B N Stewart (57.5)
3/1F
5g Telesto (NZ) x Saucy Broc (Brocco (USA))
7
7.7
9/2
T: K E Sempf
R: Ms S Lacy (56)
9/2
5m Swiss Ace x China Choice (Encosta De Lago )
8
9.2
40/1
T: J R Curtain
R: Hannah English (52)
40/1
6m Bon Hoffa x Lavina Bay (Dehere (USA))