Breednet Results

SWAN HILL - Sunday, June 7

Race 1 - North West Ag Quambatook Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:40.59 (34.65)
Prizemoney: $31,500
1
2/1F
T: M J Williams
R: D Yendall (57.5)
2/1F
3f Toronado (IRE) x Noetic (Cape Cross (IRE))
2
2.5
5/1
T: A R Coffey
R: Jye McNeil (57.5)
5/1
3f Starcraft (NZ) x Songstar (Galileo (IRE))
3
2.7
50/1
T: Tim Hughes
R: Samuel Payne (57.5)
50/1
3f Excelebration (IRE) x Bona Fides (Elusive Quality (USA))
4
4.4
4/1
T: R G Symons
R: J Mott (59.5)
4/1
3g Redente x Livid (Luskin Star )
5
4.8
14/1
T: T Busuttin & N Young
R: Thomas Stockdale (57.5)
14/1
3f Shocking x La Pucelle (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
6
5.0
15/1
T: A R Coffey
R: Jarrod Fry (59.5)
15/1
3g Turffontein x The Blues Sister (NZ) (Blues Traveller (IRE))
7
5.4
6/1
T: Daniel Kelly
R: Chris Caserta (59.5)
6/1
8
6.2
25/1
T: E W Nichols
R: D W Stackhouse (59.5)
25/1
3g Toorak Toff x Three Little Pigs (Danehill Dancer (IRE))
9
6.4
8/1
T: M J Williams
R: Jack Hill (57.5)
8/1
3f Fighting Sun x Armanjena (Rock Of Gibraltar (IRE))
10
6.6
30/1
T: Michelle Payne
R: Ms Michelle Payne (57.5)
30/1
11
7.1
40/1
T: D T Curran
R: B Rawiller (59.5)
40/1
12
7.2
Cicilo (3)
200/1
T: Stephen Lenehan
R: Dean Holland (59.5)
200/1
3g Smart Missile x Koizora (Snitzel )
Race 2 - Hire Drought Breaker Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:40.17 (37.40)
Prizemoney: $31,500
1
Apash (8)
11/2
T: K G McCartin
R: D Yendall (56.5)
11/2
7m Astronomer Royal (USA) x Pashkaa (Baryshnikov )
Winning siblings: Golden Summer,
2
2.3
5/1F
T: Anthony Cosgriff
R: Dean Holland (56.5)
5/1F
5m Turffontein x Denomination (Dehere (USA))
3
2.4
5/1F
T: Tony Romeo
R: Jye McNeil (58.5)
5/1F
5g Lonhro x Sweetness 'n Light (NZ) (Entrepreneur (GB))
4
3.1
25/1
T: B I Stanaway
R: J Maskiell (58.5)
25/1
4g Medaglia D'Oro (USA) x Applegate (Exceed And Excel )
5
5.3
6/1
T: S G Noble
R: Chris Caserta (58.5)
6/1
4g Love Conquers All x Just Great (Great Dane (IRE))
6
5.4
16/1
T: Ms J Duncan
R: Samuel Payne (58.5)
16/1
6g Host (CHI) x Fairbairn Lady (Desert King (IRE))
7
6.7
6/1
T: Tanya Fisher
R: Will Price (55)
6/1
6m Mutawaajid x Lytuppa (Viscount )
9
7.0
12/1
T: B I Stanaway
R: Thomas Stockdale (56.5)
12/1
8m Istidaad (USA) x Javaloushe (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
10
7.5
40/1
T: Philip Evans
R: J Keating (58.5)
40/1
11
11.0
16/1
T: B I Stanaway
R: B Rawiller (58.5)
16/1
5g Burgundy (NZ) x Saltatio (NZ) (Holy Roman Emperor (IRE))
12
11.1
15/2
T: C J Davis
R: Madison Lloyd (54.5)
15/2
5m Hinchinbrook x Ultimate Rock (Tale Of The Cat (USA))
Race 3 - Arentz Elect/Elvstroem Classic (1300m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:18.29 (34.25)
Prizemoney: $90,000
1
11/4
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: J Mott (58)
11/4
2c Reward For Effort x Suzebabe (Testa Rossa )
Winning siblings: Pickup The Pieces, Prepare To Win,
2
1.5
15/4
T: Kasey Keys
R: C Newitt (58)
15/4
2g Unencumbered x Canhill (Dangerous )
3
1.9
8/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: D W Stackhouse (56)
8/1
2f Toronado (IRE) x Hidden Energy (Dehere (USA))
4
4.4
7/4F
T: Anthony Freedman
R: Jye McNeil (58)
7/4F
5
6.9
10/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: J Duffy (58)
10/1
2g Medaglia D'Oro (USA) x Scandiva (Fastnet Rock )
6
8.4
50/1
T: Nathan Hobson
R: Madison Lloyd (58)
50/1
2g Zebedee (GB) x Shezaten (NZ) (Handsome Ransom )
7
8.5
8/1
T: M J Williams
R: D Yendall (56)
8/1
2f Headwater x Banri Maeve (Magic Albert )
8
17.5
66/1
T: Nathan Hobson
R: D Moor (58)
66/1
2g Magic Albert x Firhill (Marauding (NZ))
Race 4 - Murray Downs G&Cc (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:11.42 (34.64)
Prizemoney: $31,500
1
14/1
T: Dane Smith
R: Teodore Nugent (56)
14/1
5m Helmet x Little Artist (More Than Ready (USA))
Winning siblings: Faerie Whisper,
2
0.3
10/1
T: Jason Warren
R: D W Stackhouse (56)
10/1
5m Barbados x Umaline (Umatilla (NZ))
3
0.4
3/1
T: Symon Wilde
R: D Yendall (60)
3/1
7g Savabeel x Scenic Lil (Scenic (IRE))
4
2.6
8/1
T: T Busuttin & N Young
R: Thomas Stockdale (59.5)
8/1
4g Snitzel x Covertly (Metal Storm (FR))
5
2.7
16/1
T: L J Lake
R: Jye McNeil (59)
16/1
4g Reward For Effort x La Lady (Estambul (ARG))
6
4.2
5/1
T: A R Coffey
R: Jarrod Fry (57.5)
5/1
6m Dash For Cash x Four Kisses (Danehill Dancer (IRE))
7
4.7
20/1
T: Chris Diplock
R: Chris Caserta (57.5)
20/1
5g Master Of Design x Roma Joca (NZ) (Pentire (GB))
8
9.2
150/1
T: C V Kelly
R: D Moor (56)
150/1
5g Hard Spun (USA) x Miss Timbertop (Royal Academy (USA))
9
11.7
11/8F
T: C W McDonald
R: B Rawiller (60)
11/8F
6g Starcraft (NZ) x Any Other Day (Redoute's Choice )
Race 5 - Busbiz.Net.Au (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:10.98 (34.99)
Prizemoney: $31,500
1
16/1
T: Nathan Hobson
R: C Newitt (60.5)
16/1
3g Fighting Sun x Zeftabaa (Anabaa (USA))
Winning siblings: Levonas, Wallach,
2
0.2
16/1
T: C Maher & D Eustace
R: Jye McNeil (59)
16/1
3f Denman x Search The Stars (Tale Of The Cat (USA))
3
0.4
25/1
T: M Price & M Kent Jnr
R: Jack Hill (57.5)
25/1
3f Snitzel x Dyna Slam (USA) (Grand Slam (USA))
4
1.1
15/2
T: Nathan Hobson
R: Madison Lloyd (58)
15/2
5
1.3
9/4
T: M J Williams
R: D Yendall (60)
9/4
3g Fighting Sun x Rose Syrah (Testa Rossa )
6
1.4
7/4F
T: V L Malady
R: B Rawiller (59)
7/4F
3g Fighting Sun x Cape Moss (Cape Cross (IRE))
7
3.2
40/1
T: S A Dwyer
R: D W Stackhouse (56.5)
40/1
3f Squamosa x Flash Affair (Gold Ace )
8
3.3
40/1
T: A R Coffey
R: Jarrod Fry (57)
40/1
3f Needs Further x Rule Britannia (Flying Spur )
9
4.5
40/1
T: B & A McKnight
R: Ms C Puls (59)
40/1
3g Canford Cliffs (IRE) x Barrett's Mark (Churchill Downs )
10
4.7
25/1
T: Russell Osborne
R: Teodore Nugent (57)
25/1
3f Redente x Fast Impulse (Fastnet Rock )
11
7.0
12/1
T: Linc Sullivan
R: W Egan (56)
12/1
3f Deep Field x Western Gem (Charge Forward )
12
8.7
16/1
T: M Price & M Kent Jnr
R: Jaden Lloyd (54.5)
16/1
3f Bel Esprit x Where's Paradise (Exceed And Excel )
Race 6 - Tasco Petroleum Think Big-Bm64 (2400m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 2:35.87 (35.29)
Prizemoney: $31,500
1
5/4F
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: J Mott (59)
5/4F
4g Galileo (IRE) x Remember When (IRE) (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Excellency,
2
3.8
9/1
T: M J Williams
R: D Yendall (57.5)
9/1
10g Clangalang x Black Pepper (Indian Raj )
3
5.3
5/1
T: Michelle Payne
R: Ms Michelle Payne (60)
5/1
4
5.7
150/1
T: B I Stanaway
R: Teodore Nugent (56)
150/1
7g Good Journey (USA) x Cuplet (Will Dancer (FR))
5
5.8
15/2
T: A R Coffey
R: Jye McNeil (60.5)
15/2
4g Nova Sofala x Melody Way (Archway (IRE))
6
12.8
20/1
T: Brent Stanley
R: D Moor (56)
20/1
4m Smart Missile x Fantastic Fifi (French Deputy (USA))
7
14.3
4/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: W Egan (56)
4/1
5m High Chaparral (IRE) x Justa Babe (Flying Spur )
8
14.4
25/1
T: Rhys Archard
R: C Newitt (56)
25/1
5m Zed (NZ) x Kai Iwi Lass (NZ) (Al Akbar )
9
18.2
150/1
T: Erin Maher
R: Will Price (54.5)
150/1
10
20.2
30/1
T: Amy McDonald
R: Chris Caserta (56.5)
30/1
8g Raise The Flag (GB) x Sumtime (NZ) (Flying Pegasus (IRE))
11
23.7
80/1
T: Ms H Burns
R: Tatum Bull (53)
80/1
5m Reset x Manhattan Treasure (Portland Pirate )
12
67.7
200/1
T: Kim Talent
R: J Duffy (56)
200/1
10m Danbird x Forever Fun (Over )
Race 7 - Pooles Acc. Golden Topaz (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:10.29 (34.91)
Prizemoney: $90,000
1
9/10F
T: Anthony Freedman
R: Jye McNeil (56.5)
9/10F
3g Ilovethiscity x Handcut (Danerich )
Winning siblings: Appalachian,
2
2.0
30/1
T: Nathan Hobson
R: Madison Lloyd (56)
30/1
6g Reward For Effort x Elle's Decree (Red Ransom (USA))
3
2.2
9/2
T: Symon Wilde
R: D Yendall (59)
9/2
6g Host (CHI) x Petit Cadeau (Kingston Mill (USA))
4
2.4
15/1
T: Dane Smith
R: Jack Hill (56)
15/1
6g Uncle Mo (USA) x Derelique (Danehill Dancer (IRE))
5
3.9
16/1
T: Shawn Mathrick
R: J Maskiell (61)
16/1
4g Danerich x Seven Year Itch (Keltrice )
6
5.1
150/1
T: Kim Talent
R: J Duffy (56)
150/1
6g Danasinga x Chichi Romero (NZ) (O'Reilly (NZ))
7
5.6
60/1
T: Jason Warren
R: D W Stackhouse (56)
60/1
8
6.1
9/2
T: L Smith
R: Declan Bates (58.5)
9/2
5g All Too Hard x Royal Season (Royal Academy (USA))
9
6.2
100/1
T: C W McDonald
R: W Egan (56)
100/1
10
6.7
Anjana (5)
20/1
T: Henry Dwyer
R: Michael Poy (56)
20/1
4m Sepoy x Further (More Than Ready (USA))
11
6.9
100/1
T: Nathan Hobson
R: C Newitt (56)
100/1
7g Rothesay x Laravissante (NZ) (O'Reilly (NZ))
12
10.4
200/1
T: Noel Watson
R: Dean Holland (56)
200/1
5g Jimmy Choux (NZ) x Ritzy Lady (NZ) (Zabeel (NZ))
13
13.7
25/1
T: Jarrod Robinson
R: Lachlan King (56)
25/1
5g Statue Of Liberty (USA) x Shanghai Dancer (More Than Ready (USA))
Race 8 - Bet365 Swan Hill Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:36.22 (35.31)
Prizemoney: $112,500
1
1/1F
T: M Price & M Kent Jnr
R: D Yendall (56.5)
1/1F
Winning siblings: Emily Margaret, Fascinate Me,
2
3.0
9/1
T: Nick Ryan
R: D W Stackhouse (56)
9/1
5g Nicconi x On Credit (NZ) (Viking Ruler )
3
3.4
5/2
T: L Smith
R: Declan Bates (61.5)
5/2
5g Gingerbread Man x Morine (Danetime (IRE))
4
3.6
16/1
T: Aaron Purcell
R: J Maskiell (58)
16/1
7g Tertullian (USA) x Guantana (GER) (Dynaformer (USA))
5
5.8
20/1
T: K M Keys
R: C Newitt (56)
20/1
5g Al Maher x Ruby Bre (Rubiton )
6
6.1
20/1
T: T Busuttin & N Young
R: Thomas Stockdale (58.5)
20/1
5g Reliable Man (GB) x Lady Winifred (NZ) (Casual Lies (USA))
7
6.2
150/1
T: Russell Osborne
R: Teodore Nugent (56)
150/1
6g Teofilo (IRE) x Vologda (IRE) (Red Ransom (USA))
8
6.5
11/1
T: Archie Alexander
R: Jye McNeil (56)
11/1
6g Good Journey (USA) x Belleza Veloz (Hemingway (IRE))
9
10.5
25/1
T: C Maher & D Eustace
R: W Egan (60)
25/1
7g Champs Elysees (GB) x Dalvina (GB) (Grand Lodge (USA))
10
10.9
66/1
T: Nathan Hobson
R: Madison Lloyd (56)
66/1
5g Ocean Park (NZ) x Calgary (NZ) (Danasinga )
11
14.2
200/1
T: Nathan Hobson
R: D Moor (56)
200/1
4g Stratum x Danica (Sebring )
12
18.9
Wenner (10)
200/1
T: Ms H Burns
R: Samuel Payne (56)
200/1
6g Written Tycoon x Miss Emmyo (NZ) (Octagonal (NZ))
Race 9 - Tac Towards Zero (Bm64) (975m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 0:56.45 (33.61)
Prizemoney: $31,500
1
12/1
T: Symon Wilde
R: D Moor (58.5)
12/1
4m Atomic x Nervate (More Than Ready (USA))
Winning siblings: Murvate, Stryke A Nerv,
2
2.8
11/1
T: A R Coffey
R: Jye McNeil (60.5)
11/1
5g Moshe x Balance Of Power (NZ) (Volksraad (GB))
3
3.1
Wasabi (9)
9/1
T: Ms J Duncan
R: Madison Lloyd (55)
9/1
6m Dream Ahead (USA) x Fujisawa (GB) (Green Desert (USA))
4
3.4
3/1F
T: Henry Dwyer
R: Michael Poy (59)
3/1F
4g Bel Esprit x Missgoblet (Choisir )
5
4.4
4/1
T: A R Coffey
R: D Yendall (56)
4/1
3f Puissance De Lune (IRE) x Lakadema (Fantastic Light (USA))
6
5.2
66/1
T: Noel Watson
R: Jack Hill (58)
66/1
5g Real Saga x Gran Torino (Shovhog )
7
5.4
4/1
T: Will Clarken
R: Will Price (56)
4/1
4m Exceed And Excel x Our Golden Dream (USA) (Medaglia D'Oro (USA))
8
6.1
25/1
T: Russell Osborne
R: Teodore Nugent (56.5)
25/1
3f Redente x Lion's Kiss (Lion Cavern (USA))
9
6.4
150/1
T: C V Kelly
R: Samuel Payne (56)
150/1
8g O'Lonhro x Meteor Mistress (Invincible Spirit (IRE))
10
6.8
11/2
T: A R Coffey
R: Dean Holland (56.5)
11/2
5g Squamosa x Shmozzy (Delago Brom )
11
7.0
100/1
T: Kim Talent
R: J Duffy (56)
100/1
7m Al Maher x Coogee Crown (NZ) (Stravinsky (USA))
12
9.5
14/1
T: Nathan Hobson
R: B Rawiller (58.5)
14/1
4g Nicconi x Dolly's Sundaye (Exceed And Excel )