Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, February 16

Race 1 - Gallery Seafood Buffet Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.61 (33.58)
Prizemoney: $21,000
1
Ligreb (9)
8/1
T: L D Kelly
R: Daniel Griffin (56.5)
8/1
3f tycoon ruler (AUS) x song of the bell (AUS) (artie schiller (USA))
Winning siblings: Ollie's Stand,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
4/6F
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (59)
4/6F
3g per incanto (USA) x exabelle (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
1.1
13/2
T: Thomas Lunney
R: Jordan Grob (55)
13/2
3f epaulette (AUS) x warrior girl (AUS) (ombra della sera (AUS))
4
2.6
Ronnie (3)
20/1
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (59)
20/1
3g meld (AUS) x rhonda's legacy (AUS) (fouardee (AUS))
5
2.8
9/2
T: David Scanes
R: R Plumb (58.5)
9/2
4g toorak toff (AUS) x doubleyou one (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
5.3
100/1
T: Ms T Green
R: J Hodge (56.5)
100/1
3g raheeb (AUS) x bubbles of gold (AUS) (jetball (AUS))
7
7.3
Itsa (2)
20/1
T: B and D Guy
R: C Small (59)
20/1
3g dundeel (NZ) x ailsa (AUS) (northern meteor (AUS))
8
8.3
20/1
T: Matthew Dunn
R: Anthony Allen (58)
20/1
4m sebring (AUS) x mosaic gold (AUS) (viscount (AUS))
9
17.3
150/1
T: Ben Hull
R: Shannon Doyle (57)
150/1
3g magic albert (AUS) x thunder rain (AUS) (god's own (AUS))
Race 2 - Girls On Tour April 6th Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.58 (34.24)
Prizemoney: $21,000
1
2/1F
T: T J Gollan
R: G Colless (58)
2/1F
Winning siblings: Argento Perlo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
30/1
T: G R Ryan
R: Anthony Allen (54)
30/1
4m commands (AUS) x anzali (NZ) (zabeel (NZ))
3
1.2
Hocked (2)
2/1F
T: Michael Plummer
R: Daniel Griffin (58)
2/1F
3g unencumbered (AUS) x bon vacance (AUS) (good journey (USA))
4
3.2
7/2
T: Sharlee Hoffman
R: Matthew Palmer (56.5)
7/2
4g stratum (AUS) x sweepstaking (AUS) (not a single doubt (AUS))
5
4.5
13/2
T: Ben Hull
R: Leah Kilner (55.5)
13/2
4m husson (ARG) x pliability (AUS) (danzero (AUS))
6
4.6
8/1
T: M T Eggleston
R: N Fazackerley (55)
8/1
5g meld (AUS) x black britty (AUS) (anglia (AUS))
7
5.6
40/1
T: N J Doyle
R: Shannon Doyle (58.5)
40/1
4g per incanto (USA) x ornate (NZ) (generous (IRE))
8
6.6
12/1
T: Ms A Willick
R: T Treichel (57)
12/1
2g stryker (AUS) x colour my world (FR) (peintre celebre (USA))
Race 3 - $1.5m Jewel Raceday On Sale-C4 (1800m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:50.44 (34.01)
Prizemoney: $21,000
1
25/1
T: B J Smith
R: A Spinks (55.5)
25/1
5g bradbury's luck (AUS) x chick gold (AUS) (testa rossa (AUS))
Winning siblings: Feltre, Mitta Mary,
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
1/1F
T: K R Kemp
R: Daniel Griffin (59.5)
1/1F
4g teofilo (IRE) x real allure (AUS) (lure (USA))
3
1.6
4/1
T: S B Lee
R: R Plumb (58)
4/1
5g street cry (IRE) x lajoie (AUS) (spinning world (USA))
4
2.9
13/2
T: A J Edmonds
R: L P Rolls (54)
13/2
5g zacinto (GB) x elyzabel (NZ) (kaapstad (NZ))
5
5.2
4/1
T: S J Morrisey
R: Anthony Allen (55.5)
4/1
5g authorized (IRE) x babington (NZ) (stravinsky (USA))
6
5.3
8/1
T: Anderson Heathcote Racing
R: M Hellyer (54)
8/1
6m husson (ARG) x katisam (AUS) (lonhro (AUS))
7
8.1
30/1
T: Ethan Ensby
R: J L Taylor (58)
30/1
8
8.3
25/1
T: S J Morrisey
R: J Hodge (58)
25/1
5m love conquers all (AUS) x perri lou (AUS) (danehill dancer (IRE))
Race 4 - $1.5m Jewel Raceday 16/3-Bm65 (900m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 0:50.68 (32.08)
Prizemoney: $21,000
1
4/6F
T: Ms H Page
R: Daniel Griffin (58.5)
4/6F
4m real saga (AUS) x love's great (AUS) (choisir (AUS))
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
3
11/2
T: Ben Hull
R: R Plumb (58)
11/2
5m longhorn (AUS) x celestial star (AUS) (celestial dancer (IRE))
3
3.1
10/1
T: J W Zielke
R: Anthony Allen (54)
10/1
4
3.6
25/1
T: Matthew Dunn
R: Brooke Ainsworth (54)
25/1
5m denman (AUS) x mosaic gold (AUS) (viscount (AUS))
5
4.6
7/1
T: David Murphy
R: J Hodge (58)
7/1
8g starcraft (NZ) x alborada (AUS) (zeditave (AUS))
6
4.7
6/1
T: Patrick Sexton
R: Carly Frater-Hill (55)
6/1
4m masked assassin (AUS) x tat's raku (AUS) (clay hero (AUS))
7
11.2
20/1
T: J H Manzelmann
R: Shannon Doyle (56)
20/1
4g players choice (AUS) x sweet sweet love (AUS) (easy rocking (AUS))
Race 5 - Pro Rata M'ship On Sale Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:51.60 (33.00)
Prizemoney: $21,000
1
9/4F
T: David Fletcher
R: S Galloway (55)
9/4F
3f drumbeats (AUS) x zaheerina (AUS) (desert king (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
14/1
T: B S Baldwin
R: Matthew Palmer (55)
14/1
3f monashee mountain (USA) x anonymiss kitty (AUS) (tale of the cat (USA))
3
1.4
5/2
T: D J Hansen
R: Daniel Griffin (55)
5/2
3f publishing (AUS) x cluey chloe (AUS) (sequalo (AUS))
4
1.7
Cuzco (2)
9/2
T: P and W Hulbert
R: Alannah Fancourt (57)
9/2
3g hidden dragon (AUS) x quipu (AUS) (geiger counter (USA))
5
3
50/1
T: M J Lakey
R: T Treichel (55)
50/1
3f top echelon (AUS) x vulcania (AUS) (falvelon (AUS))
6
3.3
66/1
T: M Park
R: J Hodge (55)
66/1
3g myboycharlie (IRE) x storming bai (AUS) (geiger counter (USA))
7
3.6
80/1
T: G K Taylor
R: Adam Sewell (55)
80/1
3f top echelon (AUS) x cossego (AUS) (cossack warrior (AUS))
8
12.6
11/4
T: L J Gough
R: Leslie Tilley (57)
11/4
9
16.4
30/1
T: Paul Butterworth
R: Anthony Allen (55)
30/1
3f mossman (AUS) x have time (AUS) (switch in time (IRE))
10
24.4
100/1
T: Kevin Martin
R: J L Taylor (55)
100/1
Race 6 - $500k Aquis Jewel 16/3 (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:10.44 (33.21)
Prizemoney: $21,000
1
8/11F
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (57)
8/11F
4m hinchinbrook (AUS) x move to the groove (NZ) (one cool cat (USA))
Winning siblings: Dancing Diva, Serious Moves,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/4
T: David Fletcher
R: R Plumb (59.5)
11/4
3
2.1
12/1
T: D D Schmidt
R: M Paget (56)
12/1
5g foreplay (AUS) x misdeeds (AUS) (marwina (AUS))
4
4.9
7/1
T: L G Ross
R: Daniel Griffin (58.5)
7/1
4m red element (AUS) x priscilla (AUS) (thunder gulch (USA))
5
5.1
9/1
T: S B Lee
R: G Colless (58)
9/1
6
6.4
60/1
T: Kevin Martin
R: J L Taylor (55)
60/1
7
6.6
30/1
T: Donald Pearson
R: Jordan Grob (56)
30/1
8
9.9
25/1
T: L D Kelly
R: N Fazackerley (55)
25/1
Race 7 - Tab Hollindale Stakes 4/5 (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:23.14 (34.70)
Prizemoney: $21,000
1
15/2
T: P A Preusker
R: R Plumb (57)
15/2
4m so you think (NZ) x my amici (AUS) (anabaa (USA))
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.3
4/1
T: Scott Henley
R: Anthony Allen (58)
4/1
4g savabeel (AUS) x anahita (NZ) (stravinsky (USA))
3
2.8
Batten (6)
15/2
T: M G Nolan
R: Adam Sewell (54.5)
15/2
4m captain sonador (AUS) x green poles (AUS) (jade robbery (USA))
4
3.8
15/2
T: Ms H Page
R: T Treichel (56.5)
15/2
4g real saga (AUS) x crown princess (AUS) (beautiful crown (USA))
5
4
Mogul (10)
40/1
T: David Scanes
R: Alannah Fancourt (54)
40/1
5g uncle mo (USA) x astonish (GB) (cape cross (IRE))
6
4.3
40/1
T: Gregory Cornish
R: Carly Frater-Hill (52)
40/1
6m teranaba (AUS) x voworana (AUS) (dev's rogue (AUS))
7
4.5
10/1
T: Stewart Barr
R: Daniel Griffin (56)
10/1
4m dane shadow (AUS) x showracabey (AUS) (show a heart (AUS))
8
4.7
30/1
T: B and D Guy
R: J L Taylor (54)
30/1
5m daliapour (IRE) x lady angela (AUS) (air de france (USA))
9
4.9
12/1
T: M J Dunn
R: Matthew Palmer (54)
12/1
4m redoute's choice (AUS) x glamour stock (JPN) (sunday silence (USA))
800
5/4F
T: J P Wallace
R: M Paget (57)
5/4F
4m showcasing (GB) x ivy hall (NZ) (towkay (AUS))
Race 8 - Racing Wednesday 20/2 Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:10.41 (33.99)
Prizemoney: $21,000
1
7/1
T: M A Currie
R: G Colless (56.5)
7/1
4g real saga (AUS) x ends meet (NZ) (anabaa (USA))
Winning siblings: Dichotomy, Rations, Wealthy Wolf,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2F
T: M T Eggleston
R: Shannon Doyle (57)
7/2F
5g sepoy (AUS) x regimental gal (AUS) (general nediym (AUS))
3
0.4
5/1
T: B Witt
R: Carly Frater-Hill (55.5)
5/1
4g denman (AUS) x special test (AUS) (octagonal (NZ))
4
1.7
6/1
T: S B Laming
R: J L Taylor (56)
6/1
3g golden archer (AUS) x princess kimono (AUS) (charge forward (AUS))
5
2.5
40/1
T: Chris Munce
R: S Galloway (54)
40/1
4m charge forward (AUS) x zelsnitz (AUS) (snitzel (AUS))
6
2.7
11/1
T: K M Schweida
R: T Treichel (54.5)
11/1
3f spirit of boom (AUS) x regal county (AUS) (lake coniston (IRE))
7
2.8
16/1
T: B J Lockwood
R: Anthony Allen (54)
16/1
8
3
15/1
T: Joel Pengilly
R: R Plumb (59.5)
15/1
5g sebring (AUS) x bashaayer (AUS) (high yield (USA))
9
4
Tesarc (4)
7/1
T: Scott Henley
R: Daniel Griffin (57.5)
7/1
4g testa rossa (AUS) x special deece (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
4.8
Shijin (11)
6/1
T: S J Morrisey
R: J Hodge (54.5)
6/1
3f poet's voice (GB) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
11
6.6
8/1
T: T Button
R: Jordan Grob (54)
8/1
* Nick figures are for Australasia.