Breednet Results

INGHAM - Saturday, August 31

Race 1 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.93
Prizemoney: $8,000
1
4/1
T: F J Wieland
R: Ms A Thomson (56.5)
4/1
Winning siblings: Cleaver Greene, Unique Bambino,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2018 MM Gold Coast March Yearling Sale
$18,000
Vendor: Oakwood Farm Haigslea Qld
Buyer: Frankie Stockdale Horse Racing Pty Ltd
2
1.8
7/4F
T: J W Zielke
R: Rachel Shred (52.5)
7/4F
3
3.3
7/1
T: Michael Jokic
R: Daniel Edmonds (56.5)
7/1
7m oratorio (IRE) x gypsy ahlee (AUS) (alquoz (USA))
4
3.4
9/1
T: Ronald Finch
R: Ms B Thomson (56.5)
9/1
4m spirit of boom (AUS) x regal tier (AUS) (royal academy (USA))
5
5.6
5/1
T: J H Manzelmann
R: F Edwards (56.5)
5/1
4m eurozone (AUS) x lucky devil (AUS) (tiger hill (IRE))
6
9.1
25/1
T: Ronald Finch
R: P Romeo (58.5)
25/1
4g carrara (AUS) x elle dansait (AUS) (bagger vance (AUS))
7
9.2
40/1
T: Jade Doolan
R: P Cullen (56.5)
40/1
4m sidereus (AUS) x yarranabbe (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
15.7
12/1
T: R C McGuire
R: J Felix (58.5)
12/1
5g bullet train (GB) x domaine belle (AUS) (commands (AUS))
9
21.7
Fure (2)
7/1
T: G Tsakissiris
R: M Elliott (58.5)
7/1
5g furio (AUS) x chokktorque (AUS) (al maher (AUS))
10
22.9
40/1
T: J E Barr
R: G Watson (56.5)
40/1
8m zaha (CAN) x sequalo miss (AUS) (sequalo (AUS))
Race 2 - Hcp (Cl B) (1200m)
Class: Class B Track: Good(4) Time: 1:13.10
Prizemoney: $8,500
1
9/4F
T: Alby Molino
R: P Romeo (58.5)
9/4F
5g furio (AUS) x scramble (AUS) (alert (ARG))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/1
T: Matthew McGuire
R: W D'Avila (57)
4/1
3
1.6
12/1
T: Ronald Finch
R: Ms B Thomson (55)
12/1
7g dubai's choice (AUS) x shyspin (AUS) (spinning world (USA))
4
2
Jackoh (11)
50/1
T: R J Cussons
R: Rachel Shred (53.5)
50/1
6g foreplay (AUS) x spritzer (AUS) (woodman (USA))
5
2.8
13/4
T: Stacey Rowe
R: S Wilson (58.5)
13/4
6
4.5
7/1
T: F J Wieland
R: Ms A Thomson (55)
7/1
4m delago deluxe (AUS) x betrille (AUS) (don't say halo (USA))
7
5.3
16/1
T: Robert Kirkwood
R: J Felix (55)
16/1
4m eurozone (AUS) x picture play (AUS) (commands (AUS))
8
8.3
7/2
T: G W Dickson
R: Daniel Edmonds (59)
7/2
5g shocking (AUS) x elvsbery (AUS) (elvstroem (AUS))
9
10.3
40/1
T: J E Barr
R: P Cullen (55)
40/1
6m bon hoffa (AUS) x lago rhythm (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
18
12/1
T: Ms M Preston
R: Shohei Kaya (56.5)
12/1
6g hidden dragon (AUS) x lotsahula (AUS) (sequalo (AUS))
Race 3 - Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:58.63
Prizemoney: $8,500
1
Kirabo (2)
2/1F
T: Alby Molino
R: Ms B Thomson (59)
2/1F
7g real saga (AUS) x crevasse (AUS) (snowland (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4
9/1
T: Bruce Hunter
R: Rachel Shred (53.5)
9/1
10g flying spur (AUS) x lajoie (AUS) (spinning world (USA))
3
4.2
6/1
T: Stephen Potiris
R: M Elliott (61.5)
6/1
4
4.9
20/1
T: Ms J Ryan
R: Ms A Thomson (55)
20/1
5g red element (AUS) x el mansura (AUS) (green desert (USA))
5
6.7
7/2
T: R A Schluenz
R: P Romeo (55)
7/2
7g exceedingly good (AUS) x peppen bay (AUS) (mister kwila (AUS))
6
7.4
7/2
T: S Massingham
R: M Kai (55.5)
7/2
8m sharkbite (AUS) x huamulan (AUS) (lonhro (AUS))
7
8.4
20/1
T: Ronald Finch
R: P Cullen (55)
20/1
8m churchill downs (AUS) x makaha (NZ) (seasoned star (AUS))
8
8.5
4/1
T: J H Manzelmann
R: F Edwards (55)
4/1
7m zizou (AUS) x downsize (NZ) (pins (AUS))
Race 4 - (Bm55) (1400m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:25.80
Prizemoney: $8,500
1
5/1
T: R J Miller
R: M Abe (58)
5/1
Winning siblings: Electric Dragon, Wudang Blade,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: Scott Cooper
R: Shohei Kaya (55)
11/2
5m bernardini (USA) x smash hit (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
4.2
9/2
T: Graham R Hughes
R: W D'Avila (55.5)
9/2
6m magic albert (AUS) x caiseal (AUS) (choisir (AUS))
4
5.2
11/1
T: Michael Jokic
R: P Cullen (59)
11/1
6g moscow ballet (IRE) x top of the show (AUS) (pirate army (USA))
5
5.3
13/8F
T: S Massingham
R: M Kai (61.5)
13/8F
9g savabeel (AUS) x sentura (NZ) (volksraad (GB))
6
5.4
7/2
T: J H Manzelmann
R: F Edwards (56)
7/2
6g husson (ARG) x roseneath (AUS) (testa rossa (AUS))
7
7.4
20/1
T: Stephen Potiris
R: M Elliott (56.5)
20/1
8
12.1
20/1
T: F J Wieland
R: Ms A Thomson (56)
20/1
4m drumbeats (AUS) x hidden flair (AUS) (hidden dragon (AUS))
9
14.4
10/1
T: Bonnie Thomson
R: Ms B Thomson (56.5)
10/1
6m written tycoon (AUS) x layadelago (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
18.1
30/1
T: Michael Whitehouse
R: P Romeo (55)
30/1
5m husson (ARG) x madison park (AUS) (perugino (USA))
Race 5 - Ingham Gold Cup (Bm65) (2000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 2:05.03
Prizemoney: $10,000
1
16/1
T: Jade Doolan
R: Ms B Thomson (55)
16/1
6g captain sonador (AUS) x pearly way (AUS) (coolong road (NZ))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
Barwon (2)
13/4
T: R J Miller
R: W D'Avila (58)
13/4
8g reset (AUS) x kanetoshi peko (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
5
16/1
T: Ms M Young
R: G Watson (55)
16/1
8g mossman (AUS) x danzavite (AUS) (danzero (AUS))
4
8.7
4/13F
T: J W Zielke
R: M Elliott (59)
4/13F
5g tycoon ruler (AUS) x over and over (AUS) (baryshnikov (AUS))
5
10.7
5/1
T: Stephen Potiris
R: P Romeo (55)
5/1
7g choisir (AUS) x crimson ribbon (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
20.7
16/1
T: J H Manzelmann
R: F Edwards (55)
16/1
7
20.8
25/1
T: Stephen Wilson
R: S Wilson (55)
25/1
7r wanted (AUS) x georgia (AUS) (naturalism (NZ))
* Nick figures are for Australasia.