Breednet Results

WANGARATTA - Tuesday, November 5

Race 1 - Beteasy Mdn Plate (1170m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:10.54
Prizemoney: $12,000
1
13/8F
T: I W Lister
R: J Duffy (55.5)
13/8F
3f helmet (AUS) x lady frere (AUS) (johannesburg (USA))
Winning siblings: Route Eighty Eight, Winning Partner,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/2
T: Cathleen Wilson
R: R Beattie (58.5)
5/2
3
3.3
4/1
T: J E & C Ledger
R: J Mallyon (55)
4/1
3f kuroshio (AUS) x bella rube (AUS) (rubiton (AUS))
4
3.5
9/1
T: D L Boal
R: B Vale (56.5)
9/1
5
3.9
7/2
T: Bryan Maher
R: Alana Kelly (54.5)
7/2
6
5.4
4/1
T: Linc Sullivan
R: Dylan Dunn (58.5)
4/1
5g redente (AUS) x jetsetting (AUS) (export price (FR))
7
7.4
9/1
T: Andrew Dale
R: Josh Richards (55)
9/1
8
14.4
7/2
T: Anthony Cosgriff
R: Ms S Hunter (55)
7/2
3f moshe (AUS) x blow (AUS) (end sweep (USA))
Race 2 - T McCurdy Mp Ovens Valley Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:18.68
Prizemoney: $12,000
1
11/4
T: M Price & M Kent Jnr
R: Jack Hill (55)
11/4
3f snitzel (AUS) x cinq rouge (AUS) (red ransom (USA))
Winning siblings: Compactor, Maysoor,
This nick: 33 runners; 23 winners; 4 SW. Details
2
0.2
7/2
T: Ms K McAdam
R: Dylan Dunn (58.5)
7/2
4g medaglia d'oro (USA) x rasmeyaa (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
0.4
7/2
T: J E & C Ledger
R: R Beattie (57)
7/2
4
0.5
4/1
T: Mitchell Beer
R: J Mallyon (57)
4/1
3g dalakhani (IRE) x cartoon character (AUS) (more than ready (USA))
5
0.9
2/1F
T: Linc Sullivan
R: J Duffy (58.5)
2/1F
4h domesday (AUS) x gimme ago (AUS) (lion cavern (USA))
6
2.1
4/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: C J Parish (57)
4/1
3g lonhro (AUS) x europium (AUS) (metal storm (FR))
7
3.9
So I Am (10)
7/2
T: A Fitzgerald
R: Ms A Bryan (56.5)
7/2
8
8.9
4/1
T: P W Burgun
R: Ms S Hunter (56.5)
4/1
4m dalakhani (IRE) x marion bay (AUS) (blevic (AUS))
Race 3 - Dyson Bus Group Mdn Plate (1590m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:38.91
Prizemoney: $12,000
1
5/4F
T: D T Curran
R: Alana Kelly (56.5)
5/4F
5g anacheeva (AUS) x fairness (NZ) (danehill (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
5/1
T: Ms B Dunn
R: Liam Riordan (56.5)
5/1
7m host (CHI) x tiki tiger (AUS) (hold that tiger (USA))
3
3
7/4
T: M Price & M Kent Jnr
R: Jack Hill (57)
7/4
3g savabeel (AUS) x gracie rose (NZ) (montjeu (IRE))
4
5.9
15/2
T: R A Hockley
R: Laura Lafferty (54.5)
15/2
7g widden valley (AUS) x amber flush (AUS) (king of roses (AUS))
5
6.4
7/2
T: Andrew Dale
R: Josh Richards (56.5)
7/2
5m crowded house (GB) x tokaleya (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
6.9
10/1
T: D L Boal
R: B Vale (56.5)
10/1
4m rebel raider (AUS) x princess ruhie (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
46.9
5/1
T: C J Davis
R: Dylan Dunn (58.5)
5/1
7g street boss (USA) x parore (NZ) (keeper (AUS))
Race 4 - A1 Tyrepower Wangaratta (Bm52) (1400m)
Class: Benchmark 52 Track: Soft(5) Time: 1:25.72
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: R G Symons
R: Laura Lafferty (53)
4/1
7g nadeem (AUS) x shashzaya (IRE) (ashkalani (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Dobell (4)
7/2
T: R P Wellington
R: Alana Kelly (55.5)
7/2
5g proart (AUS) x just go with it (AUS) (due sasso (AUS))
3
0.9
5/4F
T: C J Cassar
R: Dylan Dunn (59.5)
5/4F
11g ad valorem (USA) x zebithea (AUS) (barathea (IRE))
4
1.1
5/2
T: P W Burgun
R: Ms S Hunter (60)
5/2
7g fastnet rock (AUS) x critical acclaim (GB) (peintre celebre (USA))
5
1.5
7/2
T: J E & C Ledger
R: Liam Riordan (57)
7/2
6m al samer (AUS) x lively colours (NZ) (montjeu (IRE))
6
3.5
3/1
T: Peter Smith
R: Ms A Bryan (54.5)
3/1
6m moshe (AUS) x beautiful brat (AUS) (blue gum (AUS))
7
4.5
11/2
T: J E & C Ledger
R: J Mallyon (60)
11/2
6g reward for effort (AUS) x limoncelli (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
10.5
15/2
T: C J Davis
R: Josh Richards (57)
15/2
4g redente (AUS) x blu elsy (AUS) (skalato (AUS))
Race 5 - Bi-Rite Electrical (Bm52) (2000m)
Class: Benchmark 52 Track: Good(4) Time: 2:09.60
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: B M Cole
R: Liam Riordan (55)
4/1
8g kinjite (NZ) x kashulator (NZ) (kashani (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2013 MM Gold Coast Yearling Sale Ses 6
$2,000
Vendor: Flatfields Stud
Buyer: MAGIC MILLIONS AS AGENT
2
1
13/8
T: Luke Oliver
R: Jack Hill (60.5)
13/8
5g reliable man (GB) x pharmacusa (AUS) (red ransom (USA))
3
1.1
6/4F
T: S S Cunningham
R: J Duffy (60)
6/4F
7g street cry (IRE) x mayfield (GB) (danehill (USA))
4
1.5
11/4
T: S A McIntosh
R: Josh Richards (56.5)
11/4
5
2.5
9/1
T: Anthony Barber
R: B Vale (60.5)
9/1
6
2.7
9/1
T: C J Davis
R: J Mallyon (55)
9/1
6g rebel raider (AUS) x true confidence (AUS) (hold that tiger (USA))
7
2.8
11/4
T: John W Thomas
R: Alana Kelly (55.5)
11/4
8g bianconi (USA) x slick action (AUS) (bite the bullet (USA))
8
9.8
11/2
T: Ms S Gotts
R: C J Parish (59.5)
11/2
6g artie schiller (USA) x princess bayley (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 6 - Ovens Ford Wangaratta (Bm64) (1170m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:09.17
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: Peter Smith
R: Ms A Bryan (56.5)
4/1
11g masterprint (AUS) x introduce (AUS) (brief truce (USA))
Winning siblings: Commence,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.5
4/7F
T: J E & C Ledger
R: J Mallyon (55)
4/7F
4m so you think (NZ) x chandon rose (AUS) (flying spur (AUS))
3
2.5
13/2
T: C J Cassar
R: Laura Lafferty (54)
13/2
6g written tycoon (AUS) x la rumba (NZ) (centaine (AUS))
4
4.2
9/1
T: Ms S Naylor
R: Liam Riordan (59.5)
9/1
6g bel esprit (AUS) x flaminia (AUS) (golden snake (USA))
5
5.2
13/4
T: S A McIntosh
R: Josh Richards (58.5)
13/4
6m reward for effort (AUS) x lady la bend (AUS) (refuse to bend (IRE))
6
5.4
5/1
T: A Fitzgerald
R: J Duffy (55)
5/1
6g bel esprit (AUS) x nishani (AUS) (military plume (NZ))
7
11.4
9/1
T: Luke Oliver
R: Dylan Dunn (60)
9/1
6h snitzel (AUS) x chausson dore (IRE) (hawk wing (USA))
* Nick figures are for Australasia.