Breednet Results

WYONG - Thursday, April 9

Race 1 - Rfs Volunteers Thank You Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 2:13.44 (34.73)
Prizemoney: $35,000
1
10/9F
T: Joseph Pride
R: Tom Sherry (55)
10/9F
Winning siblings: Fortune Faded,
This nick: 16 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.3
15/4
T: Matthew Smith
R: K S Latham (57.5)
15/4
3g zoffany (IRE) x quest for success (AUS) (quest for fame (GB))
3
1.1
6/1
T: J C Coyle
R: Ms S Clenton (57.5)
6/1
3g sizzling (AUS) x foxstar (AUS) (galileo (IRE))
4
2.4
9/4
T: Brad Widdup
R: C Reith (55.5)
9/4
5
10.7
80/1
T: Ms K Owen
R: Ms R Murray (57)
80/1
6
10.8
30/1
T: M C Conners
R: A Gibbons (55.5)
30/1
3f all too hard (AUS) x manju (AUS) (henny hughes (USA))
7
22.5
150/1
T: Ms M Hopkins
R: Paul Payne (59)
150/1
6g lord jim (ARG) x ameanareana (AUS) (arena (AUS))
Race 2 - Ses Volunteers Thank You Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:58.43 (34.14)
Prizemoney: $35,000
1
Enigma (5)
7/2
T: G D Hickman
R: A Gibbons (56.5)
7/2
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
15/2
T: Bryce Heys
R: K S Latham (57.5)
15/2
3g fastnet rock (AUS) x platelet (AUS) (strategic (AUS))
3
2.6
12/1
T: J N Englebrecht
R: Ms S Metcalfe (52)
12/1
4m eurozone (AUS) x qahira (AUS) (holy roman emperor (IRE))
4
2.7
20/1
T: S J Hodge
R: D Mc Lellan (55)
20/1
4m magic albert (AUS) x defuse (AUS) (switch in time (IRE))
5
4.5
8/15F
T: A J Cummings
R: C Reith (58)
8/15F
6
5.3
25/1
T: B A Perrett
R: R Hutchings (58)
25/1
4g tickets (AUS) x rasay mist (AUS) (nediym (IRE))
7
8
30/1
T: Ms M Hopkins
R: Paul Payne (57)
30/1
8
13
100/1
T: E B Holland
R: S Lisnyy (55.5)
100/1
3f diogenes (AUS) x missonet (AUS) (hussonet (USA))
Race 3 - Vra Volunteers Thank You Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:21.23 (35.49)
Prizemoney: $35,000
1
7/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: L Magorrian (56.5)
7/1
3f smart missile (AUS) x essence of success (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Masipag, Sweet Victory, Will To Excel,
This nick: 37 runners; 30 winners; 1 SW. Details
2
0.3
9/2
T: Craig Carmody
R: Ms S Clenton (58.5)
9/2
3g uncle mo (USA) x hot flash (AUS) (elusive quality (USA))
3
2.1
8/1
T: Bjorn Baker
R: R Hutchings (58.5)
8/1
4
2.2
Duty (3)
8/11F
T: J A O'Shea
R: J Penza (58.5)
8/11F
3g fastnet rock (AUS) x risk aversion (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
2.3
20/1
T: John Thompson
R: Tom Sherry (56.5)
20/1
3g lonhro (AUS) x testama (FR) (testa rossa (AUS))
6
2.7
10/1
T: A J Cummings
R: C Reith (57)
10/1
4m pierro (AUS) x shania dane (AUS) (danehill (USA))
7
4.1
Shenzi (9)
200/1
T: C E Conners
R: S Lisnyy (56.5)
200/1
8
5.5
50/1
T: J G Sargent
R: A Gibbons (58.5)
50/1
3g reliable man (GB) x saskia (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
6.1
40/1
T: Ms A Turner
R: K S Latham (58.5)
40/1
3g rubick (AUS) x federica (AUS) (flying spur (AUS))
Race 4 - Www.Tab.Com.Au Prov & Ctry Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:21.87 (37.26)
Prizemoney: $35,000
1
15/4
T: Peter D Green
R: Cejay Graham (56)
15/4
3g sidestep (AUS) x phar too fast (AUS) (dane shadow (AUS))
Winning siblings: Desert Spirit,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/4F
T: Stephen Schofield
R: Ms L Day (54)
7/4F
3
1.4
13/4
T: D Lane
R: D Mc Lellan (55)
13/4
3g delago deluxe (AUS) x lucky beauty (AUS) (peintre celebre (USA))
4
2.8
Inkjet (7)
5/2
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (56)
5/2
3f denman (AUS) x yeahdad (AUS) (flying spur (AUS))
5
8.2
50/1
T: S I Singleton
R: J Penza (55)
50/1
3f dream ahead (USA) x katellie (AUS) (fomalhaut (USA))
6
11.7
80/1
T: Mark Cross
R: Elissa Meredith (52.5)
80/1
3g canford cliffs (IRE) x la strada (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
15.8
Scarab (12)
30/1
T: J N Englebrecht
R: Ms R Murray (55)
30/1
3f hinchinbrook (AUS) x khepri (NZ) (faltaat (USA))
8
18
Clix (5)
40/1
T: Ms M Hopkins
R: Paul Payne (57)
40/1
4m all american (AUS) x mercia (AUS) (flying spur (AUS))
9
19
Sabeaux (11)
30/1
T: J N Englebrecht
R: Jenny Duggan (55)
30/1
Race 5 - Coca-Cola Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:38.69 (35.30)
Prizemoney: $35,000
1
20/1
T: C E Conners
R: D Mc Lellan (55)
20/1
3f sebring (AUS) x frizzle (AUS) (anglia (AUS))
Winning siblings: Luckyme, Stradazzle,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
7/4F
T: J A O'Shea
R: Tom Sherry (56)
7/4F
3g charm spirit (IRE) x galway (NZ) (savabeel (AUS))
2019 NZB Karaka Book 1
Vendor: Little Avondale Stud
Buyer: Psd, Res $50,000
2019 NZB Ready To Run Sale
$12,500
Vendor: Surrey Farm
Buyer: MCCA Group (NZ)
3
1.5
9/2
T: J C Coyle
R: K S Latham (56.5)
9/2
4m benfica (AUS) x istimaid (NZ) (istidaad (USA))
4
2.4
20/1
T: David Payne
R: S Lisnyy (57.5)
20/1
3g deep field (AUS) x gayika (AUS) (galileo (IRE))
5
3.2
7/1
T: L J Bridge
R: Cejay Graham (55)
7/1
4m redoute's choice (AUS) x morrego (AUS) (more than ready (USA))
6
3.7
12/1
T: C J Waller
R: C Reith (57)
12/1
3f i am invincible (AUS) x lady's light (USA) (toolighttoquit (USA))
7
4.2
25/1
T: T J Bartley
R: A Gibbons (56.5)
25/1
3g magic albert (AUS) x elishir (AUS) (spectacular spy (USA))
8
4.3
11/4
T: K R Dryden
R: J Penza (58)
11/4
3f pierro (AUS) x gallica (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
5.6
30/1
T: J & G Lee
R: Ms R Murray (55)
30/1
4g highly recommended (AUS) x splash (NZ) (captain rio (GB))
Race 6 - Carlton United Breweries (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:17.95 (35.98)
Prizemoney: $35,000
1
15/2
T: Brad Widdup
R: C Reith (55.5)
15/2
4m casino prince (AUS) x not a token woman (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 13 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
0.8
11/4
T: Peter Robl
R: K S Latham (56.5)
11/4
4g not a single doubt (AUS) x rock hit (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
2.1
40/1
T: Clare Cunningham
R: L Magorrian (56)
40/1
3f hinchinbrook (AUS) x jacquetta (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2.2
Favra (4)
15/8F
T: G A Ryan
R: J Penza (58.5)
15/8F
3g dissident (AUS) x gleams (AUS) (northern meteor (AUS))
5
3.1
20/1
T: P M Perry
R: Ms L Day (53)
20/1
3f choisir (AUS) x crimson dawn (GB) (fasliyev (USA))
6
3.7
8/1
T: Ms K Gavenlock
R: D Mc Lellan (56.5)
8/1
4g pierro (AUS) x majestic music (AUS) (al maher (AUS))
7
4.5
Darleb (3)
9/2
T: K A Lees
R: A Gibbons (58.5)
9/2
3c uncle mo (USA) x shamtastic (AUS) (shamardal (USA))
8
4.6
9/1
T: Joseph Pride
R: R Hutchings (59.5)
9/1
4g sepoy (AUS) x cherokee echo (USA) (cherokee run (USA))
9
8
66/1
T: M C Conners
R: S Lisnyy (55)
66/1
6m conatus (AUS) x assasi (AUS) (commands (AUS))
Race 7 - Wyong's Race Day 16/4 (Bm70) (1350m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(6) Time: 1:21.03 (36.13)
Prizemoney: $35,000
1
9/1
T: David Payne
R: S Lisnyy (55.5)
9/1
Winning siblings: Bold Circle, Nitsa,
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.2
20/1
T: W P Cave
R: J Penza (58.5)
20/1
5g lucas cranach (GER) x laughing out loud (AUS) (happy giggle (AUS))
3
2
12/1
T: P M Perry
R: Ms L Day (55)
12/1
4
3
100/1
T: Ms K Gavenlock
R: D Mc Lellan (57.5)
100/1
5g pierro (AUS) x majestic music (AUS) (al maher (AUS))
5
3.2
20/1
T: A J Cummings
R: C Reith (55)
20/1
5g teofilo (IRE) x mycup runneth over (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
3.5
30/1
T: J N Englebrecht
R: Ashley Morgan (56.5)
30/1
8g dreamscape (AUS) x mandra (AUS) (canny lad (AUS))
7
3.6
9/10F
T: Ms K Waugh
R: A Gibbons (57)
9/10F
3f smart missile (AUS) x pauline de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
3.8
8/1
T: J M Austin
R: Ms R Murray (55)
8/1
4g epaulette (AUS) x lajoie (AUS) (spinning world (USA))
9
4.3
20/1
T: K A Lees
R: Ms S Clenton (60)
20/1
5g mossman (AUS) x nephtys (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
4.4
9/1
T: G Portelli
R: Tom Sherry (56)
9/1
4g testa rossa (AUS) x war flower (AUS) (war pass (USA))
11
6.9
40/1
T: J C Coyle
R: K S Latham (56.5)
40/1
4g carlton house (USA) x la saronet (AUS) (hussonet (USA))
12
7
20/1
T: S J Gleeson
R: Ms M Weir (55)
20/1
6g trotamondo (CHI) x debz reign (AUS) (danehill star (AUS))
99
Kulnura (13)
16/1
T: D I Atkins
R: L Magorrian (56)
16/1
6g choisir (AUS) x fly my butterfly (AUS) (high yield (USA))
Race 8 - Good Luck @ Prov. C'ship (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 0:58.08 (33.93)
Prizemoney: $35,000
1
Axe (2)
5/1
T: Bjorn Baker
R: Ms S Clenton (58.5)
5/1
3c written tycoon (AUS) x exselva (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Ajeeta,
This nick: 9 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2F
T: James Cummings
R: J Penza (56.5)
5/2F
3f sepoy (AUS) x screen (AUS) (lonhro (AUS))
3
1.8
Rifles (1)
7/2
T: B A Partelle
R: K S Latham (59)
7/2
4g smart missile (AUS) x senora (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
3.3
11/4
T: C Maher & D Eustace
R: C Reith (58.5)
11/4
3g shooting to win (AUS) x she's a fox (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
4.8
100/1
T: Ms W Roche
R: Deanne Panya (56.5)
100/1
4h snitzel (AUS) x simply spiteful (USA) (speightstown (USA))
6
5.1
13/2
T: Ms J Bowen
R: Tom Sherry (54)
13/2
3f epaulette (AUS) x eminent lady (AUS) (sir laurence (NZ))
7
5.2
20/1
T: J & G Lee
R: Ms L Day (53)
20/1
5m tickets (AUS) x crimson joy (AUS) (red ransom (USA))
8
7.8
100/1
T: B A Perrett
R: Jenny Duggan (55)
100/1
7g denmarket (AUS) x momentous ride (AUS) (puissance (GB))
9
8.5
30/1
T: Matthew Smith
R: A Gibbons (55)
30/1
3f unencumbered (AUS) x in need i am (AUS) (general nediym (AUS))
10
12
100/1
T: Luke Hilton
R: Ashley Morgan (55.5)
100/1
* Nick figures are for Australasia.