Breednet Results

GRAFTON - Monday, November 19

Race 1 - Road To Jericho Cup (Bm66) (3120m)
Class: Benchmark 66 Track: Soft(5) Time: 3:15.55 (36.32)
Prizemoney: $22,000
1
9/4
T: L J Jeffriess
R: Leah Kilner (56.5)
9/4
6m domesday (AUS) x brittle express (AUS) (success express (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3
11/8F
T: S B Lee
R: Ryan Maloney (57)
11/8F
5g turffontein (AUS) x paloma bella (AUS) (golden snake (USA))
3
3.5
7/1
T: Lauren Herne
R: B Looker (59)
7/1
4
6.1
Qabla (5)
4/1
T: E R Singh
R: Ms T Harrison (54)
4/1
9g al samer (AUS) x dal cuore (IRE) (dalakhani (IRE))
5
8.2
6/1
T: Stephen Cole
R: L P Rolls (54)
6/1
7m pentire (GB) x best offer (AUS) (marscay (AUS))
Race 2 - Farewell John Sullivan Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:03.57 (33.87)
Prizemoney: $22,000
1
12/1
T: B J Dodson
R: L P Rolls (55)
12/1
3g trusting (AUS) x confident (AUS) (not a single doubt (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/4
T: S B Lee
R: Ryan Maloney (55)
9/4
3f canford cliffs (IRE) x astinella (USA) (aldebaran (USA))
3
2.6
8/1
T: N F Creighton
R: Ms S Bogenhuber (55)
8/1
4g mulaazem (AUS) x skywonkie (AUS) (spectrum (IRE))
4
2.9
40/1
T: Shane Everson
R: Brooke Stower (56.5)
40/1
4m sequalo (AUS) x palastrum (AUS) (stratum (AUS))
5
3.9
14/1
T: W J Gavenlock
R: Cejay Graham (55)
14/1
4m bernardini (USA) x big step (AUS) (honour and glory (USA))
6
4.2
66/1
T: Owen Glue
R: C Small (55)
66/1
4g al samer (AUS) x shotime (AUS) (our maizcay (AUS))
7
4.3
50/1
T: P J Cunningham
R: T Treichel (55.5)
50/1
4g more than great (AUS) x duckin' daisies (AUS) (king of danes (AUS))
8
4.4
Zouki (4)
13/8F
T: Ms J Hardy
R: M Paget (57.5)
13/8F
3f zoustar (AUS) x nubian (AUS) (more than ready (USA))
9
5.2
80/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (56.5)
80/1
3g anacheeva (AUS) x zip zip (AUS) (hussonet (USA))
10
5.9
Shinar (6)
20/1
T: Ethan Ensby
R: Ms K Stanley (56.5)
20/1
3g bernardini (USA) x babel (AUS) (lonhro (AUS))
11
11.9
150/1
T: P Cheers
R: J L Taylor (55)
150/1
3f your song (AUS) x winter princess (AUS) (snowland (AUS))
12
12
150/1
T: J D Shelton
R: P Graham (55)
150/1
3f primus (AUS) x jude doll (AUS) (eternity range (USA))
13
12.1
80/1
T: S B Lee
R: M J McNab (57.5)
80/1
3g redoute's choice (AUS) x gabbidon (AUS) (bel esprit (AUS))
100
11/2
T: J D Shelton
R: B Looker (59)
11/2
Race 3 - Farewell Brian Ferrie Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:23.84 (35.42)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: D D Schmidt
R: Ms K Stanley (57)
5/1
5m host (CHI) x bartonelle (AUS) (barton gate (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
15/1
T: Ms L Selby
R: Ms J Worley (59)
15/1
4g bon hoffa (AUS) x fame princess (AUS) (quest for fame (GB))
3
0.8
5/1
T: Sally Taylor
R: M Paget (57)
5/1
4m starcraft (NZ) x paradise lost (IRE) (sadler's wells (USA))
4
1.2
6/1
T: M R Stitt
R: P Graham (59)
6/1
4g dream ahead (USA) x shadedah (AUS) (danewin (AUS))
5
1.5
Filters (13)
9/4F
T: A J Edmonds
R: Ryan Maloney (55.5)
9/4F
3f dundeel (NZ) x royal emerger (AUS) (flying spur (AUS))
6
1.7
20/1
T: W J Gavenlock
R: Ms T Harrison (57)
20/1
6m intergaze (AUS) x cyclone babe (AUS) (hurricane sky (AUS))
7
5.3
9/1
T: Stirling Osland
R: B Looker (57.5)
9/1
3g more than ready (USA) x delaluna (AUS) (strategic (AUS))
8
6.3
12/1
T: Mick O'Neill
R: T Treichel (59)
12/1
4g frisco view (USA) x tamarao miss (AUS) (secret savings (USA))
9
6.5
150/1
T: V B Jones
R: Olivia Pickering (55)
150/1
4m bullet train (GB) x broken promise (IRE) (brief truce (USA))
10
6.9
50/1
T: P Cheers
R: Leah Kilner (56)
50/1
3g eurozone (AUS) x isla kristina (AUS) (personal hope (USA))
11
7.8
100/1
T: J D Shelton
R: Brooke Stower (55.5)
100/1
3f eurozone (AUS) x sea gypsy (AUS) (rahy (USA))
12
10
100/1
T: M D Trihey
R: R Spokes (59)
100/1
4g monashee mountain (USA) x strawberry express (AUS) (oakville express (AUS))
13
10.5
60/1
T: P J Cunningham
R: J L Taylor (59)
60/1
4g snippetson (AUS) x sanskrit (AUS) (untouchable (AUS))
14
15.7
30/1
T: Ethan Ensby
R: C P Franklin (55.5)
30/1
3f al maher (AUS) x shy date (AUS) (dexter (GB))
Race 4 - Farewell John Kenny Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:22.61 (34.99)
Prizemoney: $22,000
1
10/9F
T: A J Edmonds
R: Ryan Maloney (57.5)
10/9F
3f denman (AUS) x crevice (USA) (gulch (USA))
Winning siblings: Aashiq, Perfect Glory, Rosti, Spellology,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
11/2
T: Stirling Osland
R: M McGuren (57.5)
11/2
5g northern meteor (AUS) x nazzuca (AUS) (canny lad (AUS))
3
2.5
80/1
T: D D Schmidt
R: Brooke Stower (54.5)
80/1
4m husson (ARG) x moon glitter (AUS) (arena (AUS))
4
3.1
25/1
T: Paul Robbins
R: Ms L G Cheshire (57)
25/1
4m artie schiller (USA) x laiba (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
3.3
9/1
T: Ms S Grills
R: M Paget (56)
9/1
4m dream ahead (USA) x shivering (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
3.6
10/1
T: B J Ratcliff
R: J Watkins (57)
10/1
3g hinchinbrook (AUS) x dahleah (AUS) (flying spur (AUS))
7
3.7
100/1
T: A Parramore
R: Cejay Graham (53.5)
100/1
5g snippetson (AUS) x yakama (AUS) (umatilla (NZ))
8
4.9
7/1
T: Allan Kehoe
R: Leah Kilner (57)
7/1
4m foxwedge (AUS) x mermaid island (IRE) (mujadil (USA))
9
5.3
25/1
T: G J Howells
R: Ms K Stanley (57.5)
25/1
5g astronomer royal (USA) x no other (AUS) (street cry (IRE))
10
9.2
11/2
T: Lauren Herne
R: B Looker (56.5)
11/2
5g captain sonador (AUS) x cea world (AUS) (dolphin street (FR))
11
13.6
40/1
T: Leon Cross
R: Ms S Bogenhuber (54)
40/1
5g rothesay (AUS) x pointe dancer (AUS) (noverre (USA))
Race 5 - Happy Birthday J Marscham Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:22.53 (34.35)
Prizemoney: $22,000
1
6/1
T: S Cumming
R: M Paget (60.5)
6/1
6g new approach (IRE) x amish (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
7/4F
T: S B Lee
R: Ryan Maloney (55.5)
7/4F
5g street cry (IRE) x lajoie (AUS) (spinning world (USA))
3
2.2
9/2
T: Paul Grills
R: Leah Kilner (55)
9/2
7g any given saturday (USA) x final file (AUS) (pride of place (AUS))
4
2.5
16/1
T: Owen Glue
R: Ms T Harrison (54)
16/1
6m stratum (AUS) x pirate queen (AUS) (marauding (NZ))
5
2.6
9/1
T: T G Hardy
R: J L Taylor (55.5)
9/1
6
2.8
11/1
T: Lauren Herne
R: B Looker (64.5)
11/1
9g zaha (CAN) x royal covet (AUS) (st. covet (AUS))
7
3.4
15/1
T: Ms M Brosnan
R: M McGuren (60.5)
15/1
6g snitzel (AUS) x divisible (USA) (giant's causeway (USA))
8
3.5
100/1
T: A F Ryan
R: Cejay Graham (52.5)
100/1
9
3.8
9/1
T: S B Lee
R: L P Rolls (54)
9/1
7g not a single doubt (AUS) x navy blues (NZ) (blue eyed boy (IRE))
10
4
40/1
T: Ms J Hardy
R: C Whiteley (56.5)
40/1
11g refuse to bend (IRE) x laelene (AUS) (naturalism (NZ))
11
4.2
Ilia (12)
16/1
T: Shane Everson
R: Olivia Pickering (52)
16/1
7m any given saturday (USA) x pitchinette (AUS) (statue of liberty (USA))
12
6.3
40/1
T: D D Schmidt
R: Brooke Stower (55.5)
40/1
7g all american (AUS) x forest city girl (USA) (deputy minister (CAN))
Race 6 - Blues Brews & Bbq's 17/3 (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:08.92 (34.06)
Prizemoney: $22,000
1
7/4F
T: A F Ryan
R: M McGuren (57)
7/4F
5g shocking (AUS) x rixi (AUS) (strategic (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: J D Shelton
R: B Looker (58.5)
8/1
6g red element (AUS) x greenmount belle (AUS) (magic albert (AUS))
3
1.1
13/2
T: T Fletcher
R: C Whiteley (55.5)
13/2
4g husson (ARG) x oh so stunning (AUS) (royal academy (USA))
4
1.2
15/4
T: Allan Kehoe
R: Leah Kilner (55.5)
15/4
4g zizou (AUS) x solysombra (AUS) (iglesia (AUS))
5
3.2
40/1
T: N F Creighton
R: Kirk Matheson (56)
40/1
6g husson (ARG) x sacred spirit (AUS) (zabeel (NZ))
6
3.3
Chavo (1)
20/1
T: S B Lee
R: M J McNab (61)
20/1
7
3.6
20/1
T: Daniel Bowen
R: J L Taylor (54)
20/1
6g artie schiller (USA) x blazing aura (AUS) (blazing sword (AUS))
8
4.9
100/1
T: B J Dodson
R: M Paget (54.5)
100/1
6g duporth (AUS) x surfer rosa (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
5.5
30/1
T: M R Stitt
R: Cejay Graham (52.5)
30/1
6m clang (AUS) x secret stash (AUS) (secret savings (USA))
10
5.9
4/1
T: S B Lee
R: Ryan Maloney (58.5)
4/1
4g helmet (AUS) x lindisfarne (AUS) (viscount (AUS))
11
6.3
30/1
T: B J Ratcliff
R: J Watkins (57)
30/1
4g sepoy (AUS) x sunset affair (AUS) (exceed and excel (AUS))
12
6.4
150/1
T: Paul Grills
R: Brooke Stower (54)
150/1
5g choisir (AUS) x quest for success (AUS) (quest for fame (GB))
13
7.4
40/1
T: L J Clapham
R: Ms L G Cheshire (54)
40/1
6g savabeel (AUS) x pins on ice (NZ) (pins (AUS))
Race 7 - Family Xmas Race Day 2/12 (C2) (1700m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:42.65 (35.44)
Prizemoney: $22,000
1
20/1
T: S J Dixon
R: M Paget (54.5)
20/1
6m oratorio (IRE) x tycoon stella (AUS) (falvelon (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
100/1
T: P J Cunningham
R: J L Taylor (54)
100/1
3
1.1
6/1
T: H R Dew
R: Leah Kilner (53)
6/1
4
1.2
12/1
T: Paul Robbins
R: Ms S Bogenhuber (54)
12/1
6m snippetson (AUS) x prinny's girl (AUS) (commands (AUS))
5
1.4
4/1
T: Ms M Brosnan
R: M McGuren (60.5)
4/1
5g sepoy (AUS) x princess narine (AUS) (red ransom (USA))
6
1.6
16/1
T: Daniel Bowen
R: C Small (54)
16/1
5g husson (ARG) x kicken vixen (USA) (vindication (USA))
7
2.3
11/1
T: T A Commerford
R: C Whiteley (54)
11/1
5m duke of marmalade (IRE) x satin sands (AUS) (peintre celebre (USA))
8
2.5
Torpedo (11)
30/1
T: M A Ostini
R: P Graham (54)
30/1
7g warhead (AUS) x my key (AUS) (kaaptive edition (NZ))
9
3.2
12/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (56)
12/1
4g sepoy (AUS) x wowee (AUS) (choisir (AUS))
10
5.2
15/1
T: Ethan Ensby
R: C P Franklin (55)
15/1
4g widden valley (AUS) x bush triumph (AUS) (buck's pride (AUS))
11
5.3
Jayzou (2)
7/4F
T: D D Schmidt
R: Brooke Stower (55.5)
7/4F
6g zizou (AUS) x vanetta (AUS) (danehill dancer (IRE))
12
5.8
25/1
T: Daniel Want
R: B Looker (54)
25/1
5g arlington (AUS) x buchanan girl (AUS) (lion hunter (AUS))
13
6.2
100/1
T: P Cheers
R: Ms K Stanley (54)
100/1
14
6.7
150/1
T: S J Phelps
R: L P Rolls (54)
150/1
7g natural destiny (AUS) x rose general (AUS) (general nediym (AUS))
15
8.3
100/1
T: Brad Munro
R: T Treichel (54)
100/1
6g northern meteor (AUS) x aqua blessing (AUS) (secret savings (USA))
* Nick figures are for Australasia.