Breednet Results

WOODVILLE - Saturday, February 11

Race 1 - Murray Free Contracting Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:16.51
Prizemoney: $10,000
1
3/3
T: R M Connors
R: R T Elliot (56.5)
3/3
5g O'Reilly x Royal Princess (Seasoned Star (AUS))
Winning siblings: Royal Sav,
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
6.0
1/1F
T: K Gray
R: R J Myers (56.5)
1/1F
4m Showcasing (GB) x Impulse (Flying Spur (AUS))
3
6.1
4/4
T: G N Nicholson
R: L T Hemi (57)
4/4
3g Keeper (AUS) x Grove Nymph (Grosvenor )
4
8.9
6/5
T: Ms L Latta
R: M Tanaka (56)
6/5
3f Onemorenomore (AUS) x La Paiva (AUS) (Flying Spur (AUS))
5
9.1
2/2
T: J R Lynds
R: D L Turner (56.5)
2/2
4m Road To Rock (AUS) x Abit Rusty (Straight Strike (USA))
6
9.5
5/6
T: Ms R Hackett
R: S T Collett (58.5)
5/6
7
9.9
El Kayo (10)
10/10
T: J H Scott
R: D A Hirini (54.5)
10/10
6m Falkirk x Bellapreneur (Entrepreneur (GB))
8
11.3
8/8
T: F Stammers
R: E J Farr (55)
8/8
5m Nom Du Jeu x Bubble Act (AUS) (Snowland (AUS))
9
13.7
Nesbo (4)
12/12
T: Ms S Kay
R: N Teeluck (56.5)
12/12
5g Captain Rio (GB) x Pensive (Pentire (GB))
10
14.6
9/9
T: W J Thurlow
R: S M McKay (56)
9/9
3f Hinchinbrook (AUS) x Luscilla (Entrepreneur (GB))
11
14.8
11/11
T: M J Clark
R: H S Tinsley (58.5)
11/11
4g Bahhare (USA) x Broken Dream (Rodrigo De Triano (USA))
12
14.9
7/7
T: G R Vile
R: R M Goldsbury (56)
7/7
3g Fully Fledged x Canny Asset (AUS) (Marscay (AUS))
Race 2 - Chris Gommans Contracting Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:11.35
Prizemoney: $10,000
1
Margot (6)
2/1
T: Ms S Gordon
R: R J Myers (55.5)
2/1
3f Swiss Ace (AUS) x Peggy Hookham (Joyeux Danseur (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/3
T: Ms K Zimmerman
R: D G Bradley (57.5)
3/3
3g Cape Blanco (IRE) x Donelmi (Stravinsky (USA))
3
1.7
1/2F
T: G D Innes
R: H S Tinsley (57.5)
1/2F
3g Per Incanto (USA) x Seathepost (Postponed (USA))
3
1.7
5/5
T: T L Riddell
R: S M McKay (57.5)
5/5
3g Nadeem (AUS) x Virgin Islands (O'Reilly )
5
3.0
8/8
T: D M Goldsbury
R: R M Goldsbury (53.5)
8/8
3f Stravinsky (USA) x Pennies In Heaven (Pompeii Court (USA))
6
3.1
Admire (5)
4/4
T: B W Hawtin
R: M Tanaka (55.5)
4/4
3f Bachelor Duke (USA) x Esteemed (GB) (Mark Of Esteem (IRE))
7
3.9
7/7
T: K Gray
R: R T Elliot (53.5)
7/7
3f Keeper (AUS) x Marcey's Belt (AUS) (Golan (IRE))
8
4.3
6/6
T: J G Bary
R: S T Collett (57.5)
6/6
3g Jimmy Choux x Xpectacular (Shinko King (IRE))
Race 3 - Rowden Electrical (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(4) Time: 1:09.37
Prizemoney: $20,000
1
4/3
T: S R Mercer
R: K A Smith (58)
4/3
3g Per Incanto (USA) x Da Vinci Code (Danasinga (AUS))
Winning siblings: Gasoline Alley, Magic Mystery,
This nick: 18 runners; 13 winners; 2 SW. Details
2
0.1
9/9
T: H W Johnson
R: D G Bradley (56.5)
9/9
5m Danroad (AUS) x Mulensky (Stravinsky (USA))
3
2.9
7/7
T: F J Auret
R: E J Farr (56)
7/7
3g Jimmy Choux x Switch Belle (AUS) (Rory's Jester (AUS))
4
4.7
1/1F
T: B W Hawtin
R: H S Tinsley (58)
1/1F
5m Thewayyouare (USA) x No Porsche Needed (No Excuse Needed (GB))
5
5.0
13/13
T: R G Allen
R: N Teeluck (53.5)
13/13
5m Nom Du Jeu x Anz Time (Anziyan (USA))
6
5.4
6/6
T: A R Macgregor
R: R T Elliot (56.5)
6/6
4g Per Incanto (USA) x Miss Sarah (Towkay (AUS))
7
5.5
Durham (7)
8/8
T: C Connors
R: R J Myers (57.5)
8/8
3g Guillotine x Distinction (Honor Grades (USA))
8
5.7
10/10
T: R and C Bothwell
R: L T Hemi (55)
10/10
4m Captain Rio (GB) x Sharp Melody (Daggers Drawn (USA))
9
7.2
12/12
T: Ms L Latta
R: S M McKay (57)
12/12
3g Any Suggestion (AUS) x Bow Lane (Russian Hero )
10
7.6
2/2
T: J G Bary
R: S T Collett (60)
2/2
5g Pins (AUS) x Reputedly (AUS) (Quest For Fame (GB))
11
7.7
5/5
T: Ms L Pickford
R: D L Turner (57)
5/5
4m Guillotine x Marzia (Elusive City (USA))
12
8.0
Yemanya (10)
3/4
T: R J Bergerson
R: M Tanaka (56.5)
3/4
3f Per Incanto (USA) x Romantic Liaisons (Danasinga (AUS))
13
11.5
11/11
T: Ms R Mason
R: D A Hirini (56.5)
11/11
5g Perfectly Ready (AUS) x Rushkah (St. Petersburg (AUS))
Race 4 - Aranui Harvesters (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:23.59
Prizemoney: $22,500
1
1/1F
T: J G Bary
R: S T Collett (57.5)
1/1F
4m Stratum (AUS) x Cierzo (Centaine (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
2.5
2/2
T: M P Breslin
R: D A Hirini (56)
2/2
4m Stravinsky (USA) x Pristino (AUS) (More Than Ready (USA))
3
2.7
5/5
T: K T Myers
R: S J Macnab (55.5)
5/5
5m Shaft (AUS) x Fraise (Stravinsky (USA))
4
4.2
8/8
T: D M Goldsbury
R: R M Goldsbury (52)
8/8
5g Encosta De Lago (AUS) x Organdy (USA) (Our Emblem (USA))
5
4.6
4/4
T: J R Lynds
R: R J Myers (57.5)
4/4
4m Darci Brahma x Lady Winifred (Casual Lies (USA))
6
6.1
7/6
T: K Gray
R: C Waddell (53.5)
7/6
5g Alamosa x All In Tune (Grosvenor )
7
6.3
6/7
T: G Lowry and G Cullen
R: M Tanaka (57)
6/7
4m Per Incanto (USA) x Cancun (Flying Spur (AUS))
300
0.0
3/3
T: G R Vile
R: S M McKay (59)
3/3
5g Tavistock x Douzaine (Minardi (USA))
Race 5 - Carters Ashhurst Pohangina Cup (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:23.01
Prizemoney: $30,000
1
1/1F
T: W S Gulliver
R: D L Turner (54)
1/1F
6g Keeninsky x Foxy Boss (Oregon (USA))
Winning siblings: Argentum, King's Secret,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.0
2/2
T: T J Perry
R: L T Hemi (54)
2/2
4m Pins (AUS) x Really Reputable (O'Reilly )
3
4.8
5/4
T: A R Macgregor
R: R T Elliot (54.5)
5/4
7g Colombia x Miss Yachtie (Yachtie (AUS))
4
4.9
3/3
T: K T Myers
R: R J Myers (61.5)
3/3
6g Mettre En Jeu x Quality Eyes (AUS) (Danzero (AUS))
5
6.2
4/5
T: Ms L Tanner
R: S M McKay (54)
4/5
6g Savabeel (AUS) x Eden (AUS) (Zeditave (AUS))
6
7.4
6/6
T: K Gray
R: S T Collett (54)
6/6
7m Pins (AUS) x Beyond (Centaine (AUS))
Race 6 - Wenham Grain & Seed (Bm75) (2100m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 2:10.71
Prizemoney: $22,500
1
9/9
T: H W Mathews
R: D L Turner (54)
9/9
6m O'Reilly x Vont To Chat (Volksraad (GB))
Winning siblings: Allchat, Chatter Box, Gossiping, Pinsraad,
This nick: 31 runners; 19 winners; 1 SW. Details
2
0.5
8/8
T: J H Scott
R: M Singh (52.5)
8/8
7m Castelli x Aradhana (I Conquer )
3
1.0
5/6
T: Ms S Kay
R: S T Collett (57)
5/6
5g Handsome Ransom (AUS) x Dame Ngaio (Deputy Governor (USA))
4
1.1
2/3
T: M P Breslin
R: H S Tinsley (58)
2/3
3g Smart Missile (AUS) x Lovetheoneyourwith (AUS) (Tale Of The Cat (USA))
5
1.3
1/1F
T: Ms K Zimmerman
R: R J Myers (55.5)
1/1F
5m Shinko King (IRE) x Yo Deseo (His Royal Highness )
6
1.4
7/7
T: T and N Kaye
R: L T Hemi (53)
7/7
5m Keeper (AUS) x Zarzino (Zabeel )
7
1.8
10/10
T: Ms S Gordon
R: N Teeluck (52)
10/10
8
4.8
4/4
T: R A James
R: D G Bradley (54.5)
4/4
4m Zabeel x Cold Shoulder (Volksraad (GB))
9
5.8
Carlow (3)
11/11
T: K T Myers
R: K A Smith (58)
11/11
7g Lucky Unicorn (AUS) x Tudor Era (Nassipour (USA))
10
7.1
6/5
T: R G Allen
R: R T Elliot (57)
6/5
6m Howbaddouwantit (USA) x Subtle (Istidaad (USA))
11
17.1
3/2
T: K T Myers
R: E J Farr (55.5)
3/2
4g Excellent Art (GB) x Kudamm (AUS) (Cape Cross (IRE))
12
22.1
12/12
T: T L Riddell
R: S M McKay (54.5)
12/12
5m Swiss Ace (AUS) x Violet (Bandmaster II (IRE))
Race 7 - The Tank Guy Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.13
Prizemoney: $10,000
1
2/3
T: S L Brown
R: S T Collett (58)
2/3
3g Fully Fledged x Tabitha (Oregon (USA))
Winning siblings: I Am Leo,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/5
T: E and J Rayner
R: R T Elliot (54.5)
4/5
5m Minstrel Court (AUS) x Pop Your Buttons (Howbaddouwantit (USA))
3
0.3
Wapiti (2)
5/4
T: S G Lennox
R: S M McKay (58.5)
5/4
4g Iffraaj (GB) x Rosecroft (Montjeu (IRE))
4
1.8
1/1F
T: A G Furness
R: C B Perrett (56.5)
1/1F
4m Testa Rossa (AUS) x Regal Thrills (AUS) (Royal Academy (USA))
5
3.1
3/2
T: D and E Haworth
R: R J Myers (56.5)
3/2
4m Indy King (USA) x Kapastar (Kaapstad )
6
5.4
6/6
T: F J Auret
R: D G Bradley (56.5)
6/6
4m Lucky Unicorn (AUS) x Russian Opera (Stravinsky (USA))
7
6.4
14/14
T: R J Mudgway
R: D L Turner (56.5)
14/14
5m Road To Rock (AUS) x Zeta Black (AUS) (Black Hawk (GB))
8
7.4
12/12
T: W S Moorehead
R: S O'Malley (54.5)
12/12
5g Falkirk x Hymn For Her (Thorn Park (AUS))
9
7.5
9/9
T: H W Mathews
R: L T Hemi (57)
9/9
10
12.0
8/8
T: G R Vile
R: E J Farr (56)
8/8
3g Alamosa x Sharp Chance (Thorn Park (AUS))
11
12.4
13/13
T: G D Innes
R: N Teeluck (56.5)
13/13
4g Zed x Springvale Lass (Magic Ring (IRE))
12
14.4
10/11
T: A M Clement
R: K A Smith (58.5)
10/11
5g Cecconi (AUS) x Saint Lucy (AUS) (Marscay (AUS))
13
18.2
7/7
T: Ms L Latta
R: M Tanaka (58)
7/7
3g Rip Van Winkle (IRE) x Authentic Cross (Cape Cross (IRE))
14
33.0
11/10
T: J R Lynds
R: H S Tinsley (58.5)
11/10
4g Swiss Ace (AUS) x Moonlight Lily (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Race 8 - Ashhurst Inn Bus. House (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:36.61
Prizemoney: $20,000
1
5/5
T: S A Sharrock
R: D L Turner (58.5)
5/5
5g Sufficient x Star Rosay (Danasinga (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
2/2
T: M P Breslin
R: R J Myers (58.5)
2/2
5m Nom Du Jeu x Bahhzaar (Bahhare (USA))
3
2.2
3/3
T: Ms K Zimmerman
R: D G Bradley (57)
3/3
4m Captain Rio (GB) x Jaded (Faltaat (USA))
4
2.6
1/1F
T: G Lowry and G Cullen
R: M Tanaka (57)
1/1F
3f Savabeel (AUS) x Elusive Dreams (Elusive City (USA))
5
4.6
12/12
T: J Macmillan and R Berry
R: E J Farr (55)
12/12
6
4.7
4/4
T: K Gray
R: S T Collett (58.5)
4/4
5m Commands (AUS) x Wooden Melody (AUS) (Woodman (USA))
7
7.0
8/8
T: Ms G Temperton
R: D A Hirini (56)
8/8
6m Gold Centre (AUS) x Klassic (Pompeii Court (USA))
8
7.5
11/11
T: G R Vile
R: K A Smith (59)
11/11
9
7.7
13/14
T: G Lowry and G Cullen
R: N Teeluck (53)
13/14
5m Keeper (AUS) x Alpine Delight (AUS) (Bluebird (USA))
10
7.8
6/6
T: T L Riddell
R: S M McKay (58)
6/6
11
8.8
10/10
T: G P Harris
R: L T Hemi (57)
10/10
5m Zed x Ruahine Rose (Hunza Court )
12
9.6
9/9
T: G R Vile
R: R T Elliot (55.5)
9/9
4m Road To Rock (AUS) x Minno Noir (Black Minnaloushe (USA))
13
11.1
7/7
T: G D Innes
R: H S Tinsley (57.5)
7/7
4m Darci Brahma x Bella Rosalia (GB) (Singspiel (IRE))
14
13.6
14/13
T: Ms J Pettit
R: M J McNelis (54.5)
14/13
6m Handsome Ransom (AUS) x Joie De Chine (Racing Is Fun (USA))