Breednet Results

WAIROA - Sunday, February 26

Race 1 - Adams Engineering Stayers Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 2:12.32
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: J A Price
R: S R Weatherley (54.5)
1/1F
Winning siblings: Lady Dom, Putyourfaithinme,
2
4.3
9/9
T: G and D Rogerson
R: R T Elliot (56.5)
9/9
4g Sufficient x Beaver (Kashani (USA))
3
5.1
7/7
T: K T Myers
R: C W Johnson (56.5)
7/7
4
5.3
4/4
T: F Stammers
R: R J Hannam (58.5)
4/4
6g Citi Habit x Kelly Browne (Star Of Luskin (AUS))
5
9.1
2/2
T: Ms R Frost
R: A F Jones (56)
2/2
3f Towkay (AUS) x Hula Bar (Al Akbar (AUS))
6
11.1
6/6
T: G and D Rogerson
R: E J Farr (56.5)
6/6
4g Duelled (AUS) x Nailbiter (AUS) (Giant's Causeway (USA))
7
11.6
5/5
T: K T Myers
R: J K Riddell (58.5)
5/5
5g Sir Percy (GB) x Game Call (Montjeu (IRE))
8
11.8
11/11
T: G and D Rogerson
R: C J Grylls (56.5)
11/11
9
12.2
10/10
T: Ms D Green
R: K J Cowan (52.5)
10/10
10
12.5
3/3
T: K T Myers
R: R J Myers (56.5)
3/3
4m Brilliance (USA) x Roseanbar (Al Akbar (AUS))
11
25.0
8/8
T: P and J Brosnan
R: S T Collett (56.5)
8/8
5m Sakhee's Secret (GB) x Pow Wow Jane (AUS) (Flying Spur (AUS))
Race 2 - Kiwi Transport Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:12.07
Prizemoney: $10,000
1
4/4
T: G and D Rogerson
R: C W Johnson (58.5)
4/4
4g Red Giant (USA) x Amarantha (Van Nistelrooy (USA))
Winning siblings: Our Calantha,
2
0.1
1/1F
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (58.5)
1/1F
4g Fastnet Rock (AUS) x Morgalicious (Stravinsky (USA))
3
0.6
8/8
T: Ms K Burne
R: M Tanaka (56)
8/8
3f Nadeem (AUS) x Mayfair (Grosvenor )
4
1.9
7/6
T: S L Cameron
R: R J Hannam (58.5)
7/6
5g Ad Valorem (USA) x Sprites Delight (AUS) (Kenny's Best Pal (AUS))
5
2.7
5/5
T: S and E Clotworthy
R: S T Collett (56)
5/5
3f Swiss Ace (AUS) x Our Chicaine (Centaine (AUS))
6
3.1
10/11
T: G and D Rogerson
R: R T Elliot (56.5)
10/11
7
4.6
Nopele (7)
2/2
T: L S Reid
R: S R Weatherley (56)
2/2
3g Bullbars (AUS) x Storm Bubble (Storm Creek (USA))
8
4.7
3/3
T: R S Manning
R: D A Hirini (56.5)
3/3
4g Don Eduardo x Dana Zeel (Danasinga (AUS))
9
4.9
9/9
T: P and J Brosnan
R: J A Bassett (53)
9/9
4m Zed x Deevinsky (Stravinsky (USA))
10
8.7
11/10
T: S Thompson-Brown and M Brown
R: A F Jones (56)
11/10
3f Fully Fledged x Blurred (Desert Prince (IRE))
11
11.0
6/7
T: G and D Rogerson
R: C J Grylls (56)
6/7
3f Red Giant (USA) x Poetic Music (Stravinsky (USA))
12
21.5
12/12
T: G and D Rogerson
R: E J Farr (56.5)
12/12
4h Redoute's Choice (AUS) x Kylikwong (AUS) (Red Ransom (USA))
Race 3 - Bay Ford/Frasertown Tavern 2yo (1200m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:11.54
Prizemoney: $20,000
1
2/1
T: M P Breslin
R: J K Riddell (57)
2/1
2g Denman (AUS) x Queen Of Quilts (AUS) (Viscount (AUS))
Winning siblings: Queen Gina,
2
1.3
4/4
T: G and D Rogerson
R: C J Grylls (57)
4/4
2c Makfi (GB) x La Bruja (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
3
2.1
1/2F
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (55)
1/2F
4
3.1
Iffida (7)
3/3
T: Ms S Hale
R: S R Weatherley (53)
3/3
2f Iffraaj (GB) x Miranda Miss (Reset (AUS))
5
4.6
9/9
T: C Maher
R: S T Collett (55)
9/9
2f Azamour (IRE) x Queen Boudicca (Perfectly Ready (AUS))
6
6.4
6/7
T: Ms R Frost
R: R J Myers (57)
6/7
2g Reliable Man (GB) x Clifton (Bahhare (USA))
7
6.8
Hingis (6)
5/5
T: G and D Rogerson
R: R T Elliot (53)
5/5
2f Swiss Ace (AUS) x Avec Joie (AUS) (General Nediym (AUS))
8
7.6
7/6
T: S Autridge and J Richards
R: C E Lammas (57)
7/6
2g Smart Missile (AUS) x Ocelot (AUS) (Tale Of The Cat (USA))
9
7.8
10/10
T: G and D Rogerson
R: E J Farr (54)
10/10
2f Showcasing (GB) x Cavestani (Duelled (AUS))
10
8.3
8/8
T: F P Campbell
R: C W Johnson (55)
8/8
2f Niagara (AUS) x Shesalljazz (Coats Choice (AUS))
Race 4 - Wairoa Star (Bm75) (1500m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:29.79
Prizemoney: $10,000
1
1/2F
T: S L Brown
R: S T Collett (54.5)
1/2F
5m Pins (AUS) x Flirting (O'Reilly )
2
0.4
2/1
T: K T Myers
R: R J Myers (55.5)
2/1
5m Shaft (AUS) x Fraise (Stravinsky (USA))
3
1.7
Saber (1)
6/7
T: G and D Rogerson
R: E J Farr (59.5)
6/7
5g Swiss Ace (AUS) x Lichen Moss (AUS) (Mossman (AUS))
4
1.8
7/6
T: G Lowry and G Cullen
R: M Tanaka (57.5)
7/6
6g Postponed (USA) x Security (Grosvenor )
5
3.1
4/4
T: R S Manning
R: D A Hirini (55)
4/4
5g Keeper (AUS) x I'ma Turner (Pyrus (USA))
6
3.9
5/5
T: J G Bary
R: R J Hannam (57)
5/5
6m King's Chapel (AUS) x Annie McBride (Montjeu (IRE))
7
4.1
3/3
T: S Autridge and J Richards
R: C E Lammas (57.5)
3/3
4m Iffraaj (GB) x Nikey Davone (Bertolini (USA))
8
4.5
8/8
T: G and D Rogerson
R: R T Elliot (52)
8/8
4g Swiss Ace (AUS) x Notre Amour (AUS) (Show A Heart (AUS))
Race 5 - Brokerweb Risk Services (Bm65) (2100m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 2:10.49
Prizemoney: $10,000
1
9/9
T: Ms R Frost
R: A F Jones (59)
9/9
4g Shinko King (IRE) x Gironde (Val D'Arno (USA))
Winning siblings: Dane Warne,
2
0.1
1/2F
T: M P Breslin
R: D A Hirini (55)
1/2F
4m Handsome Ransom (AUS) x Dancing Diva (Dance Floor (USA))
3
0.9
3/3
T: R C Balcombe
R: J K Riddell (57.5)
3/3
4m Red Giant (USA) x O'Erin (O'Reilly )
4
4.7
4/4
T: M P Breslin
R: R J Myers (56.5)
4/4
5m Handsome Ransom (AUS) x Dancing Diva (Dance Floor (USA))
5
6.0
6/5
T: S Autridge and J Richards
R: C E Lammas (57)
6/5
4g Zabeel x Miss Zapper (AUS) (Red Ransom (USA))
6
6.1
5/7
T: S Autridge and J Richards
R: C W Johnson (58.5)
5/7
3g Showcasing (GB) x Vannista Belle (Van Nistelrooy (USA))
7
7.1
11/11
T: G Lowry and G Cullen
R: M Tanaka (54.5)
11/11
5m Keeper (AUS) x Alpine Delight (AUS) (Bluebird (USA))
8
9.6
8/8
T: G and D Rogerson
R: C J Grylls (56)
8/8
3g Red Giant (USA) x O'Erin (O'Reilly )
9
10.0
12/12
T: Ms A Dickson
R: K J Cowan (52.5)
12/12
10
14.3
2/1
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (57)
2/1
11
17.6
13/13
T: S L Cameron
R: R T Elliot (53.5)
13/13
6g Chinese Dragon (USA) x Pageant (Oregon (USA))
12
18.0
7/6
T: M P Breslin
R: R J Hannam (57.5)
7/6
5g Align (AUS) x Gloworm (Centaine (AUS))
13
23.5
Dukebox (16)
10/10
T: W R Sherwin
R: S T Collett (55.5)
10/10
7g Bachelor Duke (USA) x Madison Mary (Porter Rhodes (USA))
Race 6 - Affco Nz Ltd Wairoa Cup (2100m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 2:08.31
Prizemoney: $30,000
1
3/1
T: Patrick Payne
R: D A Hirini (58)
3/1
Winning siblings: Harlow Gold, Travolta,
2
1.8
1/2F
T: G and D Rogerson
R: C J Grylls (56)
1/2F
5g Tavistock x Biosphere (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
3
2.2
5/5
T: K T Myers
R: R J Myers (54)
5/5
5m Lucky Unicorn (AUS) x Take Three (Al Akbar (AUS))
4
3.7
2/3
T: G I Alton
R: S T Collett (54)
2/3
6g Alamosa x Cannsea (AUS) (Canny Lad (AUS))
5
3.8
4/4
T: G and D Rogerson
R: R T Elliot (54.5)
4/4
6g Savabeel (AUS) x Shynzi (USA) (Danzig (USA))
6
4.0
Cajun (6)
6/6
T: Ms K Burne
R: C E Lammas (54.5)
6/6
8m Keeninsky x Madison Mary (Porter Rhodes (USA))
7
6.0
7/7
T: G and T Shaw
R: C W Johnson (54)
7/7
5g Iffraaj (GB) x Geordie Girl (Towkay (AUS))
8
13.0
8/8
T: S L Cameron
R: R J Hannam (54)
8/8
5g Ustinov (AUS) x Jahan (Al Akbar (AUS))
Race 7 - Vetent Mdn (1450m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:27.51
Prizemoney: $10,000
1
4/4
T: F P Campbell
R: C W Johnson (58.5)
4/4
4g Shocking (AUS) x Grandissima (Savabeel (AUS))
Winning siblings: Avery,
2
3.8
5/5
T: G and D Rogerson
R: C J Grylls (58.5)
5/5
4g Makfi (GB) x Bella Renza (Van Nistelrooy (USA))
3
4.0
7/7
T: S and E Clotworthy
R: J K Riddell (58.5)
7/7
4g Falkirk x Safari Sunset (Volksraad (GB))
4
4.1
Abloom (13)
2/2
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (56)
2/2
3f Darci Brahma x Corsage (Volksraad (GB))
5
5.6
3/3
T: K T Myers
R: R J Myers (58.5)
3/3
6
6.1
6/6
T: Ms J K Mahoney
R: S R Weatherley (54)
6/6
3f Swiss Ace (AUS) x Commanda Dream (AUS) (Commands (AUS))
7
7.1
1/1F
T: R S Manning
R: R J Hannam (56.5)
1/1F
4m Keeper (AUS) x Brief Moment (AUS) (Brief Truce (USA))
8
8.6
10/10
T: S L Cameron
R: E J Farr (56.5)
10/10
5g Civics (AUS) x Al Be Nif Te (Alibhai )
9
13.9
12/12
T: S Thompson-Brown and M Brown
R: J A Bassett (53)
12/12
10
19.9
9/9
T: S L Cameron
R: M Tanaka (58.5)
9/9
4g Stravinsky (USA) x J'abeel (Zabeel )
11
20.7
8/8
T: Ms K Lawrence
R: S T Collett (56.5)
8/8
5m Magnus (AUS) x Jambala (Mughtanim (USA))
12
23.2
11/11
T: S L Cameron
R: R T Elliot (56.5)
11/11
4g Makfi (GB) x Keeperthejazz (Keeper (AUS))
Race 8 - Wairoa Expats (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:23.68
Prizemoney: $10,000
1
Roc Me (7)
5/6
T: T G Autridge
R: M Tanaka (57.5)
5/6
4g Roc De Cambes x Endless Story (One Cool Cat (USA))
2
0.2
8/5
T: G and D Rogerson
R: R T Elliot (57.5)
8/5
3
1.2
1/1F
T: J A Price
R: S R Weatherley (56.5)
1/1F
4g Guillotine x Trudelite (Mellifont (USA))
4
1.3
2/3
T: M P Breslin
R: R J Myers (57.5)
2/3
4g Alamosa x Tzarina Star (Danasinga (AUS))
5
1.4
3/4
T: S Autridge and J Richards
R: C E Lammas (58.5)
3/4
3g Alamosa x Sweet Dreams Baby (Van Nistelrooy (USA))
6
3.1
6/7
T: S L Brown
R: S T Collett (59)
6/7
7m Howbaddouwantit (USA) x Yallah Star (Famous Star (GB))
7
4.0
11/11
T: Ms K Burne
R: C W Johnson (56.5)
11/11
4m Per Incanto (USA) x Red Carrera (AUS) (Rory's Jester (AUS))
8
4.3
9/10
T: K T Myers
R: K J Cowan (54.5)
9/10
4g Thewayyouare (USA) x Enchanted (Volksraad (GB))
9
6.0
12/12
T: G Lowry and G Cullen
R: A F Jones (60)
12/12
7g Electronic Zone (USA) x Juniper (Star Way (GB))
10
7.4
10/9
T: S L Brown
R: J K Riddell (57.5)
10/9
4g Per Incanto (USA) x Puan Silk (Towkay (AUS))
11
8.1
4/2
T: J G Bary
R: R J Hannam (56.5)
4/2
5m No Excuse Needed (GB) x Melanie (Al Akbar (AUS))
12
9.3
7/8
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (55.5)
7/8
3f Smart Missile (AUS) x Corporate (USA) (Mt. Livermore (USA))
13
11.5
13/13
T: F P Campbell
R: E J Farr (54.5)
13/13
4m Volksraad (GB) x Condover (King's Chapel (AUS))
14
20.7
14/14
T: G and T Shaw
R: D A Hirini (53)
14/14
5m Iffraaj (GB) x Tivoli Lane (Lowell (USA))